Көксу ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Көксу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 19-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 28 желтоқсанда № 26140 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көксу ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 021 396 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 301 353 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 53 421 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 15 535 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 651 087 мың теңге;
2) шығындар 7 128 084 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 22 042 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 92 473 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 70 431 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 128 730 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 128 730 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 92 473 мың теңге;
қарыздарды өтеу 70 433 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 106 690 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 36-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 16 937 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 419506 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Балпық ауылдық округіне 111 180 мың теңге;
Жарлыөзек ауылдық округіне 44 339 мың теңге;
Лабасы ауылдық округіне 28 229 мың теңге;
Мұқыры ауылдық округіне 42 301 мың теңге;
Мұқаншы ауылдық округіне 33 087 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 34 032 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 34 630 мың теңге;
Айнабұлақ ауылдық округіне 33 004 мың теңге;
Қаблиса ауылдық округіне 27 734 мың теңге;
Мұсабек ауылдық округіне 30 970 мың теңге.

О бюджете Коксуского района на 2022-2024 годы
Решение Коксуского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2021 года № 19-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26140.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 7 021 396 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 301 353 тысячи тенге;
неналоговые поступления 52 421 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 15 535 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 651 087 тысяч тенге;
2) затраты 7 128 084 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 22 042 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 92 473 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 70 431 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 128 730 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 128 730 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 92 473 тысячи тенге;
погашение займов 70 433 тысячитенге;
используемые остатки бюджетных средств 106 690 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 07.12.2022 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 16 937 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 419 506 тысяч тенге, в том числе:
Балпыкскому сельскому округу 111 180 тысяч тенге;
Жарлыозекскому сельскому округу 44 339 тысяч тенге;
Лабасинскому сельскому округу 28 229 тысяч тенге;
Мукринскому сельскому округу 42 301 тысяча тенге;
Муканчинскому сельскому округу 33 087 тысяч тенге;
Алгабасскому сельскому округу 34 032 тысячи тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 34 630 тысяч тенге;
Айнабулакскому сельскому округу 33 004 тысячи тенге;
Каблисанскому сельскому округу 27 734 тысячи тенге;
Мусабекскому сельскому округу 30 970 тысяч тенге;

4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру, елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету, елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Көксу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
освещение улиц в населенных пунктах, обеспечение санитарии населенных пунктов, благоустройство и озеленение населенных пунктов;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Коксуского района.

5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының хатшысы А. Досымбеков
Көксу ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 19-1 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 36-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Кішi сыныбы
Сомасы
(мың тенге)
Атауы
І. Кірістер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Коксуского района А. Досымбеков
Приложение 1 к решению маслихата Коксуского района от 27 декабря 2021 года № 19-1
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 07.12.2022 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

15 634
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 101
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
12 101
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 101
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 101
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 006 640
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
106 151
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 151
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
106 151
2
Әлеуметтiк көмек
852 755
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
852 755
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
531 727
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 544
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 714
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24 159
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 738
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
110 539
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87 068
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 266
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
47 734
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 709
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 822
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 566
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 421
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

15 634
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 101
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
12 101
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 101
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 101
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 006 640
1
Социальное обеспечение
106 151
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 151
005
Государственная адресная социальная помощь
106 151
2
Социальная помощь
852 755
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
852 755
002
Программа занятости
531 727
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 544
006
Оказание жилищной помощи
1 714
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24 159
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 738
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
110 539
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87 068
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63 266
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
47 734
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 709
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 822
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 566
021
Капитальные расходы государственного органа
900
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 421
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

4 533
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
132 690
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
118 902
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
74 191
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 753
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 628
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 974
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 962
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 692
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 125
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
125
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
399 141
1
Мәдениет саласындағы қызмет
245 052
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
245 052
009
Мәдени - демалыс жұмысын қолдау
245 052
2
Спорт
46 574
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
46 574
014
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 718
015
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
4 856
3
Ақпараттық кеңiстiк
74 029
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
74 029
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14 516
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
58 321
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1 192
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
33 486
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі

4 533
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
132 690
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
118 902
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
74 191
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 753
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 974
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 962
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 692
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 125
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
125
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
399 141
1
Деятельность в области культуры
245 052
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
245 052
009
Поддержка культурно-досуговой работы
245 052
2
Спорт
46 574
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
46 574
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
41 718
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 856
3
Информационное пространство
74 029
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
74 029
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
14 516
007
Функционирование районных (городских) библиотек
58 321
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 192
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
33 486
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)