Панфилов ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 7-15-77 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 30 желтоқсанда № 26274 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Панфилов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 15 893 217 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 393 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 35 606 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 397 119 мың теңге;
трансферттер түсімі 13 067 326 мың теңге;
2) шығындар 17 475 932 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 51 373 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 91 890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 40 517 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 634 088 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 634 088 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 198 626 мың теңге;
қарыздарды өтеу 125 011 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 560 473 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 7-31-158 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Жаркент қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 212 369 мың теңге сомасында көзделсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 383 194 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округіне 28 613 мың теңге;
Басқұншы ауылдық округіне 31 938 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 31 564 мың теңге;
Жаскент ауылдық округіне 29 997 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне 29 419 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 33 515 мың теңге;
Пенжім ауылдық округіне 10 589 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округіне 38 100 мың теңге;
Талды ауылдық округіне 34 882 мың теңге;

О бюджете Панфиловского района на 2022-2024 годы
Решение Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 7-15-77. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26274.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Панфиловский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 15 893 217 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 393 166 тысяч тенге;
неналоговые поступления 35 606 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 397 119 тысяч тенге;
поступления трансфертов 13 067 326 тысяч тенге;
2) затраты 17 475 932 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 51 373 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 91 890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 40 517 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 634 088 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 634 088 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 198 626 тысяч тенге;
погашение займов 125 011 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 560 473 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 30.11.2022 № 7-31-158 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Жаркент в районной бюджет в сумме 212 369 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 383 194 тысячи тенге, в том числе:
Айдарлинскому сельскому округу 28 613 тысяч тенге;
Баскунчинскому сельскому округу 31 938 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 31 564 тысячи тенге;
Жаскентскому сельскому округу 29 997 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу 29 419 тысяч тенге;
Конуроленскому сельскому округу 33 515 тысяч тенге;
Пиджимскому сельскому округу 10 589 тысяч тенге;
Сарыбельскому сельскому округу 38 100 тысяч тенге;
Талдинскому сельскому округу 34 882 тысячи тенге;

Үлкенағаш ауылдық округіне 25 302 мың теңге;
Үлкеншыған ауылдық округіне 23 145 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне 32 988 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 33 142 мың теңге.
Көрсетілген бюджеттік субвенцияларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бағыттар бойынша бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
техникалық қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын және мемлекеттік органдардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлердің жалақысын көтеруге;
елді мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Улкенагашскому сельскому округу 25 302 тысячи тенге;
Улкеншыганскому сельскому округу 23 145 тысяч тенге;
Ушаралскому сельскому округу 32 988 тысяч тенге;
Шолакайскому сельскому округу 33 142 тысячи тенге.
Распределение указанных бюджетных субвенций бюджетам сельских округов по направлениям определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы работников, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов и не являющихся государственными служащими;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.

5. Панфилов ауданы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 57 290 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 7-31-158 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Панфилов аудандық мәслихатының хатшысы Е. Шокпаров
Панфилов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 7-15-77 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет

5. Утвердить резерв акимата Панфиловского района на 2022 год в сумме 57 290 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 30.11.2022 № 7-31-158 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Панфиловского районного маслихата Е. Шокпаров
Приложение 1 к решению Панфиловского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 7-15-77
Районный бюджет на 2022 год

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
18 676
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18 676
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 881 068
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 068 662
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 068 662
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 068 662
2
Әлеуметтiк көмек
2 726 858
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 726 858
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 017 326
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47 351
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
120
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 597
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 887
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
153 122
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
364 640
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
77 815
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
85 548
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83 222
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 055
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 793
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 921
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
453
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 326
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 326
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
18 676
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18 676
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 881 068
1
Социальное обеспечение
1 068 662
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 068 662
005
Государственная адресная социальная помощь
1 068 662
2
Социальная помощь
2 726 858
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 726 858
002
Программа занятости
2 017 326
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47 351
006
Оказание жилищной помощи
120
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 597
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 887
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
153 122
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
364 640
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
77 815
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
85 548
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83 222
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 055
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 793
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 921
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
453
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 326
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 326
07
Жилищно-коммунальное хозяйство