"2021 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруға субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 19 наурыздағы № 184 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 1552 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 желтоқсанда № 25725 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2021 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруға субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 19 наурыздағы № 184 (Нормативтік құықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 157 болып тіркелген) қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы";
көрсетілген қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.";
көрсетілген қаулы мынадай мазмұндағы 1.1.-тармақпен толықтырылсын:
"1.1. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Шымкент қаласының ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оны ресми жарияланғаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің орынбасары А. Сәттібаевқа жүктелсін.

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Шымкент от 19 марта 2021 года № 184 "Об утверждении объемов субсидий на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год"
Постановление акимата города Шымкент от 7 декабря 2021 года № 1552. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2021 года № 25725. Прекращено действие в связи с истечением срока
Акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Шымкент от 19 марта 2021 года № 184 "Об утверждении объемов субсидий на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 157) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного постановления изложить в новой редакции:
"Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год";
пункт 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению."
указанное постановление дополнить пунктом 1.1. следующего содержания:
"1.1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
приложение 1 указанного постановления изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
указанное постановление дополнить приложением 2 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шымкент А. Саттыбаева.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
Шымкент қаласының әкімі
2021 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 1552 қаулысына 1-қосымша
Шымкент қаласы әкімдігінің
2021 жылғы "19" наурыздағы
№ 184 қаулысына 1-қосымша
2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
Субсидия соммасы, теңге
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға субсидиялар көлемі
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1.
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Приложение 1 к
постановлению Аким города Шымкент
от 7 декабря 2021 года № 1552
Приложение 1
к постановлению акимата
города Шымкент
от "19" марта 2021 года №184
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Объем субсидий
Сумма субсидий, тенге
Объемы субсидий на развитие племенного животноводства
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1.
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

50 000
1 107
55 350 000
12.2.
Аустралия, АҚШ, Солтүстік және Оңтүстік Америка, Еуропа елдерінен импортталған сүтті және сүтті-етті бағыттағы асыл тұқымды аналық бас
70 000
275
19 250 000
13.
Қойлардың аналық басы
8 000
10 832
86 656 000
14.
Жылқының аналық басы
30 000
650
19 500 000
15.
Шошқалардың аналық басы
7 000
392
2 744 000
Барлығы
251 109 000
Шымкент қаласының әкімі
2021 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 1552 қаулысына 2-қосымша
Шымкент қаласы әкімдігінің
2021 жылғы "19" наурыздағы
№ 184 қаулысына 2-қосымша
2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидия нормативі, теңге
Өлшемшарттары
Өтінім беру мерзімі
1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы (Аустралия, АҚШ, Солтүстік және Оңтүстік Америка, Еуропа елдерінен импортталған)
бас
70 000
1) аналық баста тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 100 бастан кем емес болуы;
3) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, машина саууға арналған жабдығы, сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай; тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, машинамен сауу;
ветеринариялық препараттарды сақтау орны, малға арналған бекіткіші бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
Ағымдағы жылдың 20 желтоқсанына дейін
2
Бағымдағы сиырларының саны 50 бастан басталатын шаруашылық
бас
50 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, машина саууға арналған жабдығы, сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай; тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, машинамен сауу;
ветеринариялық препараттарды сақтау орны, малға арналған бекіткіші бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
3
Етті және етті-сүтті бағыттағы ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы
бас
50 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) аналық баста тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
4
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас
35 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 15 бастан кем емес болуы;
5
Қойлардың аналық басы
бас
8 000

50 000
1 107
55 350 000
12.2.
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления импортированный из Австралии, стран Северной и Южной Америки, стран Европы
70 000
275
19 250 000
13.
Маточное поголовье овец
8 000
10 832
86 656 000
14.
Маточное поголовье лошадей
30 000
650
19 500 000
15.
Маточное поголовье свиней
7 000
392
2 744 000
Итого
251 109 000
Приложение 2
к постановлению Аким города Шымкент
от 7 декабря 2021 года № 1552
Приложение 2
к постановлению акимата
города Шымкент
от "19" марта 2021 года № 184
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 голову, тенге
Критерии
Срок подачи заявки
1
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления импортированный из Австралии, стран Северной и Южной Америки, стран Европы
голова
70 000
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки не менее 100 голов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, имеющее, помещение для содержания коров, машинное доение, включая переносные доильные установки, место для хранения ветеринарных препаратов, фиксатор для скота.
До 20 декабря текущего года
2
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 50 голов
50 000
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки не менее 50 голов;
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, имеющее, помещение для содержания коров, машинное доение, включая переносные доильные установки, место для хранения ветеринарных препаратов, фиксатор для скота.
3
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота мясного и мясо-молочного направления
50 000
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки не менее 50 голов;
2) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
4
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова
35 000
1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 18 месяцев) не менее 15 голов;
5
Маточное поголовье овец
голова
8 000

1) өтінім берген сәтте (жасы 12 айдан асқан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
6
Жылқылардың аналық басы
бас
30 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 36 айдан) меншікті аналық басының 15 бастан кем емес болуы;
7
Шошқалардың аналық басы
бас
7 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 12 айдан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
Ескертпе:
Жануарларды күнтізбелік жыл ішінде сатып алған кезде ауыл шаруашылығы жануарларының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар сомасының есебі жануарларды ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда тіркеген сәттен бастап жүзеге асырылады.
Өтінімді берген сәтте селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.

1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 12 месяцев) не менее 50 голов;
6
Маточное поголовье лошадей
голова
30 000
1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 36 месяцев) не менее 15 голов;
7
Маточное поголовье свиней
голова
7 000
1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 12 месяцев) не менее 50 голов;
Примечание:
При приобретении животных в течение календарного года, расчет суммы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных осуществляется с момента регистрации животных в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки.