Пайдалы қазбаларды барлау үшін жария сервитут белгілеу туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2021 жылғы 8 сәуірдегі № 82 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 15 сәуірде № 4938 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің 2021 жылғы 18 наурыздағы № 05-01/381 ұсынысы негізінде Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес пайдалы қазбаларды барлау және барлау учаскелеріне жол жүруді қамтамасыз ету үшін жер учаскелерін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2025 жылдың 22 қарашасына дейін жария сервитут белгіленсін.
2. "Golden Compass Jambyl" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі - Серіктестік) барлау жұмыстарын жүргізу кезінде қоршаған ортаны қорғау талаптарының сақтасын, жер учаскелеріне жария сервитут белгілеуден келтірілген залалдар мен төлемақыны қолданыстағы заң талаптарына сәйкес өтесiн.
3. Серіктестік бүлінген жерлерді қайта қалпына келтіру жұмыстарын барлау жұмыстары аяқталғаннан кейін алты ай мерзімде жер қойнауын пайдалану салдарын жою жөніндегі міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету қаражатынан жүргізсін.

Об установлении публичного сервитута для разведки полезных ископаемых
Постановление акимата Жамбылской области от 8 апреля 2021 года № 82. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 15 апреля 2021 года № 4938
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании предложения коммунального государственного учреждения "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" от 18 марта 2021 года № 05-01/381 акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить до 22 ноября 2025 года публичный сервитут для разведки полезных ископаемых и обеспечения проезда к участкам разведки без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Golden Compass Jambyl" (далее - Товарищество) при проведении разведочных работ соблюдать требования охраны окружающей среды, возместить убытки и плату, причиненные установлением публичного сервитута на земельные участки, в соответствии с действующим законодательством.
3. Товариществу провести работы по рекультивации нарушенных земель в шестимесячный срок после окончания разведочных работ из средств обеспечения исполнения обязательства по ликвидации последствий недропользования.

4. Осы қаулыда көрсетілген жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылар серіктестік қызметкерлерінің пайдалы қазбаларды барлау учаскелеріне кедергісіз өтуін және (немесе) өз жер учаскелері арқылы өтуін қамтамасыз етсін.
5. "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;

4. Собственникам земельных участков и землепользователям, указанным в настоящем постановлении обеспечить беспрепятственный проход и (или) проезд через свои земельные участки работникам товарищества к участкам разведки полезных ископаемых.
5. Коммунальному государственному учреждению "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;

2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б. Нығмашевқа жүктелсін.
7. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысының әкімі Б. Сапарбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2021 жылғы 8 сәуірдегі
№ 82 қаулысына қосымша
Пайдалы қазбаларды барлау үшін жария сервитут белгіленген жер учаскелерінің экспликациясы
Меншік иесі немесе жер пайдаланушының аты-жөні, тегі, атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Жер учаскесінің орналасқан жері
Жер учаскесінің жалпы көлемі, гектар
оның ішінде
жайылым, гектар
1
2
3
4
5
6
1.
Несипбаев Арнас Максутович

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области;
4) принятие других мер, вытекающих из настоящего постановления.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Б. Нигмашева.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Жамбылской области Б. Сапарбаев
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области
от 8 апреля 2021 года № 82
Экспликация земельных участков, на которых установлен публичный сервитут для разведки полезных ископаемых
Фамилия, имя, отчество, наименование собственника или землепользователя
Кадастровый номер земельного участка
Место расположения земельного участка
Общая площадь земельного участка, гектар
в том числе
пастбища, гектар
1
2
3
4
5
6
1.
Несипбаев Арнас Максутович