Меркі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы №79-3 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 20 желтоқсандағы № 18-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26114 болып тіркелді
Меркі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы №79-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4871 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1,2,3 –қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер –14970754 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1882508 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6553 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –141422 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 12940271 мың теңге;
2) шығындар –15182860 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –112803 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –148767 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 35964 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -324909 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –324909 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -260797 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 35964 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 100076 мың теңге".
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 24 декабря 2020 года №79-3 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2021 года № 18-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26114
Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года №79-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №4871) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1,2,3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14970754 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –1882508 тысяч тенге;
неналоговые поступления –6553 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 141422 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12940271 тысяч тенге;
2) затраты – 15182860 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –112803 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 148767 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –35964 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 324909 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 324909 тысяч тенге;
поступление займов -260797 тысяч тенге;
погашение займов -35964 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -100076 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

161435
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6378
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
210383
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75450
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2123
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4510
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
128300
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
33385
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33385
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
134430
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51270
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
82660
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
16406
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16281
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
125
02
Қорғаныс
11568
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11568
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1160
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
10408
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10720
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10720
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10720
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1445754
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
396980
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
396980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
929697
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
625696
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

161435
003
Капитальные расходы государственного органа
6378
452
Отдел финансов района (города областного значения)
210383
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
75450
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2123
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4510
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
128300
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
33385
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
33385
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
134430
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
51270
013
Капитальные расходы государственного органа
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
82660
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
16406
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
16281
003
Капитальные расходы государственного органа
125
02
Оборона
11568
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11568
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1160
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
10408
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10720
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10720
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10720
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1445754
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
396980
005
Государственная адресная социальная помощь
396980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
929697
002
Программа занятости
625696
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

38552
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
54736
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
54736
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40463
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
13375
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
898
12
Көлік және коммуникация
385340
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
385340
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
29743
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
138347
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
210442
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
6808
13
Басқалар
558626
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
98334
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
98334
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
269081
062
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
232949
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
36132
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
191211
079
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
191211
14
Борышқа қызмет көрсету
65
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
65
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
65
15
Трансферттер
10708625
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі

38552
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
54736
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
54736
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40463
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
13375
015
Капитальные расходы государственного органа
898
12
Транспорт и коммуникации
385340
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
385340
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
29743
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
138347
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
210442
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
6808
13
Прочие
558626
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
98334
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
98334
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
269081
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
232949
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
36132
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
191211
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
191211
14
Обслуживание долга
65
452
Отдел финансов района (города областного значения)
65
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
65
15
Трансферты
10708625
452
Отдел финансов района (города областного значения)