2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-3 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26203 болып тіркелді
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022– 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 676 111 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 745 229 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 52 828 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 700 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 11 858 354 мың теңге;
2) шығындар – 13 820 209 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 956 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45945 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 989 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 160 054 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 160 054 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 45 945 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 989 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 144 098 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 34-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 489 277,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 74 470,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 31 880,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 36 483,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 35 681,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 32 679,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 33 295,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 36 310,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 33 922,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 31 314,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 24 833,0 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 34 552,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 31 252,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2021 года № 18-3. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26203
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 13 676 111 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 745 229 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 52 828 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 858 354 тысяч тенге;
2) затраты – 13 820 209 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–15 956 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45945 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 989 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 160 054 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 160 054тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 45 945 тысяч тенге;
погашение займов – 29 989 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 098 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 30.11.2022 №34-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2022 год в размере 489 277,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 74 470,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу – 31 880,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 36 483,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 35 681,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 32 679,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 33 295,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу – 36 310,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 33 922,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 31 314,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 24 833,0 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 34 552,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 31 252,0 тысяч тенге;

Қаратау ауылдық округіне – 26 549,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 26 057,0 мың теңге.
3. 2022 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 24507,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
4. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Талас аудандық
мәслихатының хатшысы К. Садубаев
Талас аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 18-3 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджеті

Каратаускому сельскому округу – 26 549,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 26 057,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 24507,0 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Таласского района К. Садубаев
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 27 декабря 2021 года № 18-3
Районный бюджет 2022 год

262 893
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
262 893
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
864 476
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
660 260
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 361
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 932
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 827
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
58 945
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
15 587
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
59 064
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
134 800
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 621
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
177
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
65 526
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 050
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 126
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 014 001
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 587
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 587
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20 081
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 874
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
207
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
960 533
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

262 893
005
Государственная адресная социальная помощь
262 893
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
864 476
002
Программа занятости
660 260
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 361
006
Оказание жилищной помощи
6 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 932
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 827
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 945
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15 587
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
59 064
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
134 800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 621
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 300
021
Капитальные расходы государственного органа
177
050
Обеспечение прав и улучшения качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
65 526
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 050
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9 126
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 014 001
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 587
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 587
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
20 081
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
19 874
005
Капитальные расходы государственного органа
207
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
960 533
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

39 870
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 304
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
566
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
50 647
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 726
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
25 516
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
405
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
19 447
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19 447
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 645
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
36 645
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35 300
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 345
12
Көлiк және коммуникация
696 887
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
675 787
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
8 304
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
42 516
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
16 000
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
608 967
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 100
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
21 100
13
Басқалар
608 127
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2 788
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2 788
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
452 057
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
452 057
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
153 282
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

39 870
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
39 304
006
Капитальные расходы государственного органа
566
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
50 647
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 726
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
25 516
007
Капитальные расходы государственного органа
405
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
19 447
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 447
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 645
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
36 645
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35 300
015
Капитальные расходы государственного органа
1 345
12
Транспорт и коммуникации
696 887
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
675 787
022
Развитие транспортной инфраструктуры
8 304
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
42 516
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
16 000
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
608 967
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 100
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
21 100
13
Прочие
608 127
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2 788
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2 788
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
452 057
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
452 057
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
153 282
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"