2021 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша бюджеттік субсидиялар көлемдерін бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2021 жылғы 11 наурыздағы № 17/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 17 наурызда № 6249 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы №108 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №18404 болып тіркелген) Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2021 жылға арналған бюджеттік субсидиялар көлемдері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 19.10.2021 № 74/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-1. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға арналған субсидия нормативтері бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 19.10.2021 № 74/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-2. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидия алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидия алауға өтінім беру мерзімі бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 19.10.2021 № 74/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Қарағанды облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қарағанды облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін өз ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении объемов бюджетных субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год
Постановление акимата Карагандинской области от 11 марта 2021 года № 17/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 17 марта 2021 года № 6249.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы бюджетных субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления акимата Карагандинской области от 19.10.2021 № 74/02 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1-1. Утвердить нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 19.10.2021 № 74/02 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1-2. Утвердить критерии к получателям субсидий, и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-2 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 19.10.2021 № 74/02 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Карагандинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Карагандинской области;
2) размещение настоящего постановления на своем официальном интернет-ресурсе после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима области.

4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Ж. Қасымбек
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
___________
2021 жылғы "____"_______
Қарағанды облысы әкімдігінің
2021 жылғы 11 наурыздағы
№ 17/01 қаулысына 1-қосымша
2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша бюджеттік субсидиялар көлемдері

4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Ж. Қасымбек
СОГЛАСОВАНО:
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________
"____" __________ 2021 года
Приложение 1
к постановлению
акимата Карагандинской областиот 11 марта 2021 года № 17/01
Объемы бюджетных субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год

40 000
200 000
Барлық сома
200 000
Барлығы
5 859 585
Қарағанды облысы әкімдігінің
2021 жылғы 11 наурыздағы
№ 17/01 қаулысына 2-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға арналған субсидия нормативтері
Ескерту. Қаулы 2-қосымшамен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 19.10.2021 № 74/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
1
Ауыл шаруашылығы жануарларының, ірі қара малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
5 000
Қарағанды облысы әкімдігінің
2021 жылғы 11 наурыздағы
№ 17/01 қаулысына 3-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидия алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидия алуға өтінім беру мерзімі
Ескерту. Қаулы 3-қосымшамен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 19.10.2021 № 74/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 20.12.2021 № 90/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
1.
Ауылшаруашылығы жануарларының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
Өтінімді берген сәтте селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауылшаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор ақпаратында аналық мал басының деректерге сәйкес және тіркеуде болуы
селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорымен және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорымен интеграцияланған өзара іс-қимыл
2021 жылдың желтоқсаны
1.1
Ірі қара малдың аналық басы
1. 1 тамызына және өтінім берген сәтте 20 бастан кем емес меншікті аналық малдың (сиырлармен жасы 18 айдан жоғары қашарлар) болуы;
2. Шөл және жартылай шөлейт табиғи аймақта орналасқан жайылымдардың болуы (Ұлытау, Шет, Жаңаарқа, Ақтоғай аудандары және Балқаш, Жезқазған, Сәтбаев, Приозерск қалалары

40 000
200 000
Всего сумма
200 000
Всего
5 859 585
приложение 2 к постановлению
акимата Карагандинской области
от 11 марта 2021 года № 17/01
Нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Сноска. Постановление дополнено приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 19.10.2021 № 74/02 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
1
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным, маточное поголовье крупного рогатого скота
голова
5000
Приложение 3 к постановлению
акимата Карагандинской области
от 11 марта 2021 года № 17/01
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Сноска. Постановление дополнено приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 19.10.2021 № 74/02 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления акимата Карагандинской области от 20.12.2021 № 90/01 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Критерии
Метод проверки в информационной системе субсидирования на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
1.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной и племенной работы иидентификации селькохозяйственных животных
декабрь 2021 года
1.1
Маточное поголовье крупного рогатого скота
1. наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на 1 августа не менее 20 голов и на момент подачи заявки; 2.наличие пастбищ расположенных в пустынной и полупустынной природной зоне (Улытауский, Шетский, Жанааркинский, Актогайский районы и города Балхаш, Жезказган, Сатпаев, Приозерск)