Дәрілік заттарды қосымша беру туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 18 наурыздағы № 58 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 наурызда № 6256 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 18 сәуірдегі № 35 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 18.04.2023 № 35 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар қосымша тегін берілсін:
"Дюшен бұлшықет дистрофиясы" - "Этеплирсен", "Дефлазакорт" дәрілік заттары;
"Жұлын бұлшықетінің атрофиясы" - "Нусинерсен" дәрілік заты;
"Эпилепсия" - "Вигабатрин", "Сультиам", "Этосуксимид" дәрілік заттары;
"Созылмалы миелолейкоз" - "Понатиниб" дәрілік заты;
"Шашыраңқы склероз" - "Диметилфумарат" дәрілік заты.
2. Шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың халықты әлеуметтік-мәдени дамыту және әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Оспанова
Облыстық мәслихат хатшысы С. Утешов

О предоставлении лекарственных средств дополнительно
Решение Карагандинского областного маслихата от 18 марта 2021 года № 58. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 марта 2021 года № 6256. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 18 апреля 2023 года № 35
Сноска. Утратило cилу решением Карагандинского областного маслихата от 18.04.2023 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно:
"Мышечная дистрофия Дюшена" - лекарственные средства "Этеплирсен", "Дефлазакорт";
"Спинальная мышечная атрофия" - лекарственное средство "Нусинерсен";
"Эпилепсия" - лекарственные средства "Вигабатрин", "Сультиам", "Этосуксимид";
"Хронический миелолейкоз" - лекарственное средство "Понатиниб";
"Рассеянный склероз" - лекарственное средство "Диметилфумарат".
2. Контроль за исполнением решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по социально-культурному развитию и социальной защите населения.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель сессии К. Оспанова
Секретарь областного маслихата С. Утешов