Балқаш қаласы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2021 жылғы 19 шілдедегі № 6/46 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 шілдеде № 23713 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1 бабының 2 тармағына сәйкес, Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесі 1, 2 қосымшаларға сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы К. Тейлянов
Балқаш қалалық
мәслихатының
2021 жылғы 19 шілдедегі
№6/46
шешіміне 1 қосымша
Тұрғын үй сертификатының мөлшері

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по городу Балхаш
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 19 июля 2021 года № 6/46. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2021 года № 23713.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложениям 1, 2.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь городского маслихата К. Тейлянов
Приложение 1 к решению
Балхашского городского маслихата
от 19 июля 2021 года № 6/46
Размер жилищного сертификата

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.04.2023 № 2/16 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Әрбір алушы үшін қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1,5 (бір миллион бес жүз мың) миллион теңгеден артық емес.
2. Әрбір алушы үшін қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1,5 (бір миллион бес жүз мың) миллион теңгеден артық емес.
Балқаш қалалық
мәслихатының
2021 жылғы 19 шілдедегі
№6/46
шешіміне 2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі

Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.04.2023 № 2/16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. 10 % от суммы займа, но не более 1,5 (одного миллиона пятисот тысяч) миллиона тенге в виде социальной помощи для каждого получателя.
2. 10 % от суммы займа, но не более 1,5 (одного миллиона пятисот тысяч) миллиона тенге в виде социальной поддержки для каждого получателя.
Приложение 2 к решению
Балхашского городского маслихата
от 19 июля 2021 года № 6/46
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.04.2023 № 2/16 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
1.
Ұлы Отан соғысының ардагерлері (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
1-1.
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
1-2.
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
2.
Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
3.
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
4.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы №ҚР ДСМ-14 бұйрығымен бекiтілген аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
5.
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
6.
Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
7.
Қандастар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
8.
Экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
9.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
10.
Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
11.
Толық емес отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).

Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.04.2023 № 2/16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
1.
Ветераны Великой Отечественной войны (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
1-1.
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
1-2.
Ветераны боевых действий на территории других государств (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
2.
Лица с инвалидностью первой и второй групп (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
3.
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
4.
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года №ҚР ДСМ-14 (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
5.
Пенсионеры по возрасту (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
6.
Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
7.
Кандасы (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
8.
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
9.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
10.
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
11.
Неполные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).