"2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Нұра аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 512 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 шілдедегі № 49 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 11 тамызда № 23953 болып тіркелді
Аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Нұра аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 512 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6148 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 981 608 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 321 220 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 830 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 885 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 604 673 мың теңге;
2) шығындар – 9 305 528 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 539 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 96 261 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 722 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 379 459 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 379 459 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 96 261 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 722 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 323 920 мың теңге.";

О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 28 декабря 2020 года № 512 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 28 июля 2021 года № 49. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2021 года № 23953
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Нуринского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 28 декабря 2020 года № 512 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6148) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 981 608 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 321 220 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 830 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 885 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 604 673 тысяч тенге;
2) затраты – 9 305 528 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 539 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 96 261 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 722 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 379 459 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 379 459 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 96 261 тысяч тенге;
погашение займов – 40 722 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 323 920 тысяч тенге.";

5 852
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 220
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 122
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
241
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78 648
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
69 342
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 396
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42 524
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 524
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 053
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 019
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 452
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 461 416
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 087 246
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
967 246
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
431 905
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
535 341
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
120 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
24 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96 000
2
Коммуналдық шаруашылық
323 566
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
234 525
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
234 525
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
89 041
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
54 192
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
20 483
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

5 852
006
Оказание жилищной помощи
4 220
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 122
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
241
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78 648
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
69 342
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 396
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42 524
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 524
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32 053
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 019
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов Республике Казахстан
8 452
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 461 416
1
Жилищное хозяйство
1 087 246
467
Отдел строительства района (города областного значения)
967 246
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
431 905
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
535 341
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
120 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
24 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96 000
2
Коммунальное хозяйство
323 566
467
Отдел строительства района (города областного значения)
234 525
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
234 525
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
89 041
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
54 192
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
20 483
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

14 366
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
347 107
2
Спорт
347 107
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
347 107
008
Cпорт объектілерін дамыту
347 107
13
Басқалар
114 400
9
Басқалар
114 400
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
114 400
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
114 400
Нұра аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 28 шілдедегі
№49 шешіміне
3 қосымша
Нұра аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 28 желтоксандағы
№ 512 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
1 221 579
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 125 318
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
331 671
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Енбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында еңбек нарығын дамытуға бағытталған шараларды іске асыруға
116 083
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға, оның ішінде:
59 061
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
5 921
- техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейту
2 531
- арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар)
1 391
- сурдотехникалық құралдар
2 549
- тифлотехникалық құралдар
9 008
- санаторийлы-курорттық емдеу
34 290
-протездік-ортопедиялық көмек
3 371
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, оның ішінде:
107 761
- мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
87 350
-кепілдендірілген әлеуметтік пакет
20 411
Өнімді жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Енбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
6 858
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
41 908
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
37 983
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге
37 983
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 357
Спорт ұйымдарының материалдық-техникалық базасын ұстауға және нығайтуға
2 357
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары бөлімі және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

14 366
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
347 107
2
Спорт
347 107
467
Отдел строительства района (города областного значения)
347 107
008
Развитие объектов спорта
347 107
13
Прочие
114 400
9
Прочие
114 400
467
Отдел строительства района (города областного значения)
114 400
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
114 400
Приложение 3
к решению Нуринского
районного маслихата
от 28 июля 2021 года №49
Приложение 5
к решению Нуринского
районного маслихата
от 28 декабря 2020 года № 512
Целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2021 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
ИТОГО
1 221 579
Целевые текущие трансферты
1 125 318
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
331 671
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
116 083
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
59 061
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
5 921
- расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
2 531
-специальные средства передвижения (кресло-коляски)
1 391
-сурдотехнические средства
2 549
-тифлотехнические средства
9 008
-санаторно-курортное лечение
34 290
-протезно-ортопедическая помощь
3 371
Государственная социальная адресная помощь, в том числе:
107 761
- государственная адресная социальная помощь
87 350
- гарантированный социальный пакет
20 411
На краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей и востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
6 858
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
41 908
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
37 983
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
37 983
Отдел физической культуры и спорта (города областного значения)
2 357
На содержание и укрепление материально-технической базы организаций спорта
2 357
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

753 307
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге, оның ішінде
120 339
- жолдарын ағымдағы жөндеу
120 339
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (көлік инфрақұрылымының объектілері)
486 168
халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
96 000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
50 800
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
96 261
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
96 261

753 307
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
120 339
-текущий ремонт дорог
120 339
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта " Ауыл-Ел бесігі" (объекты транспортной инфраструктуры)
486 168
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
96 000
На жилищно-коммунальное хозяйство
50 800
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
96 261
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
96 261