"2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 519 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 16 шілдедегі № 32 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 шілдеде № 23617 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 519 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7938 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 414 283 612,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 314 573,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 989 955,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 186 478,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 379 792 605,5 мың теңге;
2) шығындар – 418 379 669,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 398 661,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 14 456 232,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 057 571,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 230 929,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 1 230 929,4 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 725 647,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 725 647,6 мың теңге.";
4-тармақ жаңа мазмұндағы 17), 18), 19), 20), 21) тармақшаларымен толықтырылсын:
"17) Семей ядролық полигондағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен азаматтарға әлеуметтік көмек;
18) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын қоса қаржыландыру;
19) Қызылорда қаласы бюджетінің жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу;
20) суландыру қондырғыларын құжаттандыру;
21) абаттандыру.";
5-тармақ жаңа мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту.";
жаңа мазмұндағы 8-1- тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2021 жылға арналған нысаналы несиелердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізу.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Кызылординского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 519 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Кызылординского областного маслихата от 16 июля 2021 года № 32. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2021 года № 23617. Прекращено действие в связи с истечением срока
Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 519 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7938) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 414 283 612,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28 314 573,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 989 955,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 186 478,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 379 792 605,5 тысяч тенге;
2) затраты – 418 379 669,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 398 661,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 14 456 232,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 057 571,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 230 929,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 1 230 929,4 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 725 647,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 725 647,6 тысяч тенге.";
пункт 4 дополнить подпунктами 17), 18), 19), 20), 21) нового содержания:
"17) социальную помощь гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном полигоне;
18) софинансирование жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
19) компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов бюджета города Кызылорды;
20) документацию водных установок;
21) благоустройство.";
пункт 5 дополнить подпунктом 10) нового содержания:
"10) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта.";
дополнить пунктом 8-1. нового содержания:
"8-1. Распределение целевых кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2021 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

271 265,0
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
209 216,2
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
209 216,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 747 804,7
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
8 690 142,7
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 890 346,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 799 796,7
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
57 662,0
053
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
57 662,0
04
Бiлiм беру
182 735 866,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
735 683,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
76 065,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
579 353,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
80 265,0
261
Облыстың білім басқармасы
169 749 802,3
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
758 137,4
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 411 192,5
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
83 003,0
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 159 786,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1 574 052,0
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
92 086,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
419 863,5
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
419 699,8
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
34 000,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
7 634 298,0
029
Әдістемелік жұмыс
408 299,7
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау"
3 093 767,0

271 265,0
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
209 216,2
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
209 216,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 747 804,7
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
8 690 142,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
6 890 346,0
006
Капитальные расходы государственного органа
1 799 796,7
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
57 662,0
053
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
57 662,0
04
Образование
182 735 866,1
253
Управление здравоохранения области
735 683,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
76 065,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
579 353,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
80 265,0
261
Управление образования области
169 749 802,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
758 137,4
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 411 192,5
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
83 003,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
1 159 786,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 574 052,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
92 086,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
419 863,5
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
419 699,8
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
34 000,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
7 634 298,0
029
Методическая работа
408 299,7
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
3 093 767,0

055
Балалар мен жас өспірімдерге қосымша білім беру
2 790 784,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
145 177,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 851 943,0
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыру қамтамасыз ету
2 616,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" талантарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
46 119,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
79 082 090,5
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
54 376,0
085
Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 902 007,1
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 366,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
264 469,0
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
1 002 607,7
202
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
26 952 999,1
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
35 565 063,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 437 010,5
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
4 948 325,2
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
488 685,3
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 813 370,3
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
200 000,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 103 975,9
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 509 394,4
05
Денсаулық сақтау
7 821 440,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 082 317,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165 972,4
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
239 306,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
67 753,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
158 871,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

055
Дополнительное образование для детей и юношества
2 790 784,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
145 177,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 851 943,0
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
2 616,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
46 119,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
79 082 090,5
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
54 376,0
085
Обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения
2 902 007,1
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 366,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
264 469,0
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
1 002 607,7
202
Реализация государственного образовательного заказа дошкольных организациях образования
26 952 999,1
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
35 565 063,0
285
Управление физической культуры и спорта области
5 437 010,5
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
4 948 325,2
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
488 685,3
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 813 370,3
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
200 000,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
5 103 975,9
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
1 509 394,4
05
Здравоохранение
7 821 440,9
253
Управление здравоохранения области
5 082 317,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
165 972,4
006
Услуги по охране материнства и детства
239 306,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
67 753,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
158 871,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

60 183,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
44 291,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
29 250,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 127 117,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
43 429,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 113 109,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
134 289,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
312 438,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
872,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызметті көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
585 437,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 739 123,3
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 739 123,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 752 673,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
23 163 679,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 143,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
476 642,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 187 211,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 366 465,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
567 539,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

60 183,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
44 291,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
29 250,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 127 117,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
43 429,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 113 109,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
134 289,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
312 438,0
042
Проведение медицинской организации мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
872,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
585 437,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 739 123,3
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 739 123,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 752 673,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
23 163 679,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
125 143,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
476 642,0
003
Социальная поддержка инвалидов
1 187 211,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 366 465,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
567 539,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 243 474,5
006
Жануарлар дүниесін қорғау
45 216,6
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
814 513,3
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
27 112,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
200 100,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
340 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
63 736,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
12 113 678,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 268,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
145 530,0
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
208 684,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
576 065,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 188 859,0
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
2 286,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
149 905,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
8 400,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
200 000,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
429,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 004 607,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 080 236,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
150 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 005 001,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 016 474,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
200 031,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау"
30 903,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 651 092,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 243 474,5
006
Охрана животного мира
45 216,6
008
Мероприятия по охране окружающей среды
814 513,3
013
Капитальные расходы государственного органа
27 112,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
200 100,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
340 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
63 736,0
255
Управление сельского хозяйства области
12 113 678,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
146 268,0
002
Субсидирование развития семеноводства
145 530,0
006
Субсидирование производства приоритетных культур
208 684,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
576 065,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 188 859,0
018
Обезвреживание пестицидов
2 286,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
149 905,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
8 400,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
200 000,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
429,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 004 607,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 080 236,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
150 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 005 001,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 016 474,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
200 031,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
30 903,0
719
Управление ветеринарии области
1 651 092,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

93 722,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
4 160,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
53 697,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
8 844,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
71 477,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
24 439,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 066 666,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 395,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
214 644,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
111 048,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
66 485,5
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 485,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 654,0
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
7 654,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 855 565,3
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 773 897,1
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 349,1
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
52 196,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 927 650,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
9 662 702,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
81 668,2
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 668,2
12
Көлiк және коммуникация
20 145 355,5
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
20 145 355,5
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

93 722,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
4 160,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
53 697,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
8 844,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
71 477,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
24 439,0
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
1 066 666,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 395,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
214 644,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
111 048,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
66 485,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
66 485,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 654,0
020
Развитие объектов сельского хозяйства
7 654,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 855 565,3
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 773 897,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
131 349,1
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
52 196,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 927 650,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
9 662 702,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
81 668,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
81 668,2
12
Транспорт и коммуникации
20 145 355,5
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
20 145 355,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций

82 180,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
270 279,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
270 279,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
457 862,8
051
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
341 653,8
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 209,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
3 774 407,2
005
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
11 025,0
006
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
2 205 558,0
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
7 884,5
015
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 260 249,7
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
39 690,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
250 000,0
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
84 331,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
84 331,0
14
Борышқа қызмет көрсету
1 810 605,4
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 810 605,4
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 801 854,4
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 751,0
15
Трансферттер
106 760 851,2
257
Облыстың қаржы басқармасы
106 760 851,2
007
Субвенциялар
95 893 342,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 506 685,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 360 823,8
3. Таза бюджеттік кредиттеу
2 398 661,0
Бюджеттік кредиттер
14 456 232,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 862,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
28 862,4
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру

82 180,0
285
Управление физической культуры и спорта области
270 279,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
270 279,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
457 862,8
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
341 653,8
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 209,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
3 774 407,2
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
11 025,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
2 205 558,0
008
Поддержка предпринимательской деятельности
7 884,5
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
1 260 249,7
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
39 690,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
250 000,0
743
Управление цифровых технологий области
84 331,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
84 331,0
14
Обслуживание долга
1 810 605,4
257
Управление финансов области
1 810 605,4
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 801 854,4
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 751,0
15
Трансферты
106 760 851,2
257
Управление финансов области
106 760 851,2
007
Субвенции
95 893 342,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 506 685,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательств
9 360 823,8
3. Чистое бюджетное кредитование
2 398 661,0
Бюджетные кредиты
14 456 232,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 862,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
28 862,4
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости