2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 173 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26273 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22256787,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1633235 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28005 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 111293 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 20484254,4мың теңге;
2) шығындар – 22365400,6мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 299919 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 459450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 159531 мың теңге;

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 24 декабря 2021 года № 173. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26273. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 22256787,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1633235 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28005 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 111293тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20484254,4тысяч тенге;
2) затраты – 22365400,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –299919тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 459450тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 159531тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-408532,2мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 408532,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 459450 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 541608 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 490690,2 мың теңге.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -408532,2тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 408532,2тысяч тенге;
поступление займов – 459450тысяч тенге;
погашение займов – 541608тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 490690,2тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 325 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативі төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша облыстық бюджетке – 50 пайыз, аудандық бюджетке – 50 пайыз;

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 21.12.2022 № 325 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Определить на 2022 год нормативы распределения доходов с районного бюджета в областной бюджет в нижеследующем:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в областной бюджет – 50 процентов, в районный бюджет – 50 процентов;

35473
35919
35919
Барлығы
1257998
1305936
1305936
4. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға 324556 мың теңге;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға 14814 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 3240 мың теңге;

35473
35919
35919
Всего
1257998
1305936
1305936
4. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда 324556 тысяч тенге;
2) на развитие продуктивной занятости 14814 тысяч тенге;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан 3240 тысяч тенге;

4) Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлері және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға бір реттік әлеуметтік көмек төлеуге 34100 мың теңге;
5) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге 17724 мың теңге;
6) туберкулез ауруының қолдаушы фазасына емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсетуге 20668 мың теңге;
7) І топтағы мүгедектерге қызмет көрсететін жеке көмекшілердің қызмет ақысына 78446 мың теңге;
8) мемлекеттік органдарды сумен жабдықтауға 23223 мың теңге;
9) абаттандыруға 260023,6 мың теңге;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 945752,8 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 325 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралағаны ескерілсін:
1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 7894,1 мың теңге;
2) мәдениет объектілерін дамытуға 10000 мың теңге;
3) көлік инфрақұрылымын дамытуға 101838 мың теңге;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 156519,8 мың теңге;
5) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 12410 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 325 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 74224 мың теңге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 22072 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға 46524 мың теңге;
4) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға 1194226 мың теңге;
5) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 146551 мың теңге;

4) на выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны труда и другие лица, на которых распространяется действия закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" 34100 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям17724 тысяч тенге;
6) на оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения 20668 тысяч тенге;
7) на оплату услуг индивидуальных помощников, предоставляющих услуги инвалидам І группы 78446 тысяч тенге;
8) на водоснабжение государственных органов 23223 тысяч тенге;
9) на благоустройство 260023,6 тысяч тенге;
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 945752,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 21.12.2022 № 325 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 7894,1 тысяч тенге;
2) на развитие объектов культуры 10000 тысяч тенге;
3) на развитие транспортной инфраструктуры 101838 тысяч тенге;
4) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 156519,8 тысяч тенге;
5) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах 12410 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 21.12.2022 № 325 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи 74224 тысяч тенге;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях 22072 тысяч тенге;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан 46524 тысяч тенге;
4) на развитие продуктивной занятости 1194226 тысяч тенге;
5) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения 146551 тысяч тенге;

6) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 285644 мың теңге;
7) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 72623 мың теңге;
8) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 1757 мың теңге;
9) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 708446 мың теңге;
10) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға 2780 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 325 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 1072635 мың теңге;
2) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 245554 мың теңге;
3) көлік инфрақұрылымын дамытуға 31443 мың теңге;
4) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 152048 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 325 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей несие қаралғаны ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 459450 мың теңге.
9. Қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджет есебінен 2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) әкім аппараты қызметін қамтамасыз ету шығындары;
2) әлеуметтiк көмек;
3) мәдениет саласы;
4) абаттандыруға, жарықтандыруға;

6) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 285644 тысяч тенге;
7) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 72623 тысяч тенге;
8) на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 1757 тысяч тенге;
9) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 708446 тысяч тенге;
10) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов 2780 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 21.12.2022 № 325 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 1072635 тысяч тенге;
2) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах 245554 тысяч тенге;
3) на развитие транспортной инфраструктуры 31443 тысяч тенге;
4) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 152048 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 21.12.2022 № 325 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие кредиты бюджету района:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов 459450 тысяч тенге.
9. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам города, кента и аульных округов на 2022 год за счет средств районного бюджета определяется на основании постановления акимата района:
1) расходы по обеспечению деятельности аппарата акима;
2) социальную помощь;
3) сферу культуры;
4) на благоустройство, на освещение;

5) көлік инфрақұрылымын орташа жөндеуге.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 40508 мың теңге көлемінде бекітілсін.
11. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке заңнаманың өзгеруіне байланысты трансферттер сомаларының түсімі 12107866 мың теңге сомасында көзделсін.
12. 2022 жылға облыстық бюджетке аудандық бюджеттен кредиттерді өтеу сомаларының түсімі 541608 мың теңге сомасында көзделсін.

5) на средний ремонт транспортной инфраструктуры.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в размере 40508 тысяч тенге.
11. Предусмотреть на 2022 год в связи с изменением законодательства поступление сумм трансфертов из районного бюджета в областной бюджет в сумме 12107866 тысяч тенге.
12. Предусмотреть на 2022 год поступление сумм погашения кредитов из районного бюджета в областной бюджет в сумме 541608 тысяч тенге.

13. 2022 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар сомаларының түсімі 108302 мың теңге сомасында көзделсін.
14. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихат хатшысының міндетін уақытша атқарушы Ж. КОЛАНОВА
Қазалы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 173 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет

13. Предусмотреть на 2022 год поступление сумм вознаграждения по бюджетным кредитам из районного бюджета в областной бюджет в сумме 108302 тысяч тенге.
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ развития и формирования уставного капитала или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2022 год согласно приложения 4.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Временно исполняющи обязанности секретаря маслихата Казалинского района Ж. КОЛАНОВА
Приложение 1
к решению Казалинского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года №173
Районный бюджет на 2022 год

2483
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2483
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8962
3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8962
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8962
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2128125
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
95315
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
95315
6
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1954704
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1363053
6
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
106
6
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
57758
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
338
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
346
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5133
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
85921
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
132226
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
209910
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
99913
6
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
78106
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
22072
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

2483
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2483
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8962
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8962
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8962
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2128125
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
95315
010
Государственная адресная социальная помощь
95315
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1954704
004
Программа занятости
1363053
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
106
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
57758
007
Оказание жилищной помощи
338
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
346
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5133
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
85921
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
132226
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
209910
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
99913
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
78106
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
22072
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

2. Шығындар
16115262
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
760252
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
46745
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46745
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
257852
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
257010
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
842
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
196437
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37550
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
322
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
158565
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
33404
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33404
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
45604
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45604
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41482
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41482
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
25113
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25113
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
113615
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113615
02
Қорғаныс
28372
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10049
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10049
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18323
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
16100
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2223
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9303
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9303
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9303
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
619992
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
89929
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
89929
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
528363
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
177550
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
106
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
57758
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
15358
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
546
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5133
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15929
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71252
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
120214
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
64517
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1700
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1700
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
832
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
832
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
832
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
549677
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
116290
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
115143
009
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
1147
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
162869
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22710
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
101165
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
11506
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
27488
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
153712
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
152924
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
788
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
18619
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18619
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
29245
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28273
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
972
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
68942
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42110
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
26832
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
148062
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
43837
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43837
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
32338
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27062
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5276
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
71887
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
71887
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41464
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
41464
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41464
12
Көлiк және коммуникация
400470
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
400470
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
196708
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
198684
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5078
13
Басқалар
34734
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
2537
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
2537
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
32197
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
32197
14
Борышқа қызмет көрсету
108302
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
108302
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
108302
15
Трансферттер
13413802
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
13413802
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
12107866
038
Субвенциялар
1305936

2. Затраты
16115262
01
Государственные услуги общего характера
760252
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
46745
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
46745
122
Аппарат акима района (города областного значения)
257852
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
257010
003
Капитальные расходы государственного органа
842
452
Отдел финансов района (города областного значения)
196437
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
37550
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
322
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
158565
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
33404
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
33404
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
45604
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
45604
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41482
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
41482
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
25113
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
25113
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
113615
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
113615
02
Оборона
28372
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10049
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10049
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18323
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
16100
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2223
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9303
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9303
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9303
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
619992
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
89929
010
Государственная адресная социальная помощь
89929
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
528363
004
Программа занятости
177550
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
106
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
57758
007
Оказание жилищной помощи
15358
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
546
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5133
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15929
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71252
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
120214
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
64517
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1700
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1700
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
832
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
832
015
Освещение улиц в населенных пунктах
832
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
549677
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
116290
003
Поддержка культурно-досуговой работы
115143
009
Обеспечение сохранности историко - культурного наследия и доступа к ним
1147
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
162869
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
22710
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
101165
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
11506
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
27488
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
153712
006
Функционирование районных (городских) библиотек
152924
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
788
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
18619
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
18619
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
29245
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
28273
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
972
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
68942
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
42110
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
26832
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
148062
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
43837
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
43837
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
32338
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27062
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5276
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
71887
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
71887
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41464
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
41464
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
41464
12
Транспорт и коммуникации
400470
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
400470
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
196708
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
198684
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5078
13
Прочие
34734
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
2537
006
Поддержка предпринимательской деятельности
2537
452
Отдел финансов района (города областного значения)
32197
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
32197
14
Обслуживание долга
108302
452
Отдел финансов района (города областного значения)
108302
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
108302
15
Трансферты
13413802
452
Отдел финансов района (города областного значения)
13413802
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
12107866
038
Субвенции
1305936

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Өзгелер
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
452
Отдел финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах