Ақтау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 6 маусымдағы № 21/201 "Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы Ережені бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 2/15 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 23 сәуірде № 4496 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес және Ақтау қаласы прокуратурасының 2020 жылғы 11 маусымдағы № 2-11-20-03546, "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 05-14-1651 ұсыныстарының негізінде Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Ақтау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 6 маусымдағы № 21/201 "Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы Ережені бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2478 болып тіркелген, 2014 жылғы 23 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы Ережесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы − Д.Телегенова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының әлеуметтік мәселелері және заңдылық пен құқықтық тәртібі мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Жүсіпов).
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ғ. Әбдісадық
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С. Зәкенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2021 жылғы 14 сәуірдегі
№ 2/15 шешіміне қосымша
Ақтау қалалық мәслихатының
2014 жылғы 6 маусымдағы
№ 21/201 шешіміне қосымша
Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережесі
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес әзірленді және қаланың Құрмет грамотасымен наградтауға ұсыну мен оны тапсырудың тәртібін айқындайды.
2. Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен азаматтар экономикадағы, әлеуметтiк саладағы, ғылымдағы, мәдениеттегi, бiлiм берудегi, әскери және өзге мемлекеттiк қызметтегi, қоғамдық және мемлекеттiк қызметтегi елеулi жетiстiктерi үшiн наградталады.

О внесении изменения в решение Актауского городского маслихата от 6 июня 2014 года № 21/201 "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой города Актау"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 14 апреля 2021 года № 2/15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 апреля 2021 года № 4496
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и на основании представлений прокуратуры города Актау от 11 июня 2020 года № 2-11-20-03546 и республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 5 октября 2020 года № 05-14-1651, Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата от 6 июня 2014 года № 21/201 "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой города Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2478, опубликовано 23 июля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Положение о награждении Почетной грамотой города Актау, утвержденное указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата − Д.Телегенова) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по социальным вопросам и вопросам законности и правопорядка (Жусупов Б.).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Абдисадык
Секретарь Актауского городского маслихата С. Закенов
Приложение к решению
Актауского городского маслихата
от 14 апреля 2021 года № 2/15
Приложение к решению
Актауского городского маслихата
от 6 июня 2014 года № 21/201
Положение о награждении Почетной грамотой города Актау
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяет порядок представления к награждению Почетной грамотой города и ее вручения.
2. Почетной грамотой города Актау награждаются граждане за значительные достижения в экономике, в социальной сфере, науке, культуре, образовании, в воинской и иной государственной службе, в общественной и государственной деятельности.

3. Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен наградтау жөнінде қаланың өкілді және атқарушы органдарымен, қоғамдық бірлестіктерімен мен басқа да ұйымдарымен ұсыныстар енгізіледі. Наградтауға кандидатуралар еңбек ұжымдарымен қаралып, ұсыныла алады, бұл жөнiнде награда бетшесіне жазылады.
4. Награда бетшесінде наградталушының жеке басын, оның жұмыс істеген саладағы және осы ұжымдағы жалпы еңбек өтiлiн, сiңiрген нақты еңбегін сипаттайтын деректер, жұмысының тиiмдiлiгi мен сапасы туралы мәлiметтер баяндалады.
Награда бетшесіне ұйым басшысымен қол қойылады.
Награда бетшелері оларға басшылығы қол қойған ұйымдардың мөрлерiмен бекітіледі.
Қала әкімі орынбасарларының, Өмірзақ ауылы әкімінің және Ақтау қаласы әкімдігінің мемлекеттік мекемелері басшыларының наградтау бетшесіне қала әкімінің аппарат басшысымен қол қойылады.
5. Құрмет грамотасымен наградтауды алдын-ала қарап, ұсыныстар әзірлеу үшін келіп түскен құжаттар қала әкімі жанынан құрылған Наградалар жөніндегі комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) жіберіледі. Қала әкімімен наградтауға ұсынылған материалдарды қарау қорытындысы бойынша Комиссияның оң нәтижесіне сәйкес Құрмет грамотасымен наградтау жөніндегі шешім қабылданады.
2 - тарау. Ақтау қаласының Құрмет грамотасының сипаттамасы
6. Құрмет грамотасы – беткі жағында Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген және мемлекеттік тілде "Құрмет грамотасы" деп жазылған, қосымша бетшесі бар көгілдір түсті балакрон папка.
Қосымша бетше типографиялық тәсілмен, ақ түсті тығыз қағазда дайындалады.
Қосымша бетшенің айқара ашылатын бетінің сол жағына ұлттық оюмен өрнектелген Ақтау қаласының рәмізі орналасады.
Қосымша бетшенің оң жағынан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туындағыдай үстінде күн сәулесі аясында қалықтап ұшқан қыран, наградталушының тегі, аты, әкесінің аты және сіңірген еңбегін көрсетіп жазу үшін орын қалдырылады.
Күн шұғыласымен, қыран және ұлттық өрнек бейнесі алтын түстес. Мәтіннің астында қала әкімінің қолы орналасады.
3 - тарау. Ақтау қаласының Құрмет грамотасын тапсыру тәртібі
7. Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен көтермелеу туралы мәліметтер кадр қызметімен наградталушының еңбек кітапшасына және жеке ісіне енгізіледі.
8. Наградтау туралы мәліметтер Ақтау қаласының Құрмет грамотасын тапсыру журналына тіркеледі. Журнал қала әкімі аппаратының наградтау мәселесі жөніндегі маманында 5 жыл бойы сақталады, одан әрі қала әкімі аппаратының мұрағатына сақтауға тапсырылады.
9. Ақтау қаласының Құрмет грамотасын қала әкімі немесе оның орынбасарлары наградталушының жұмыс орны бойынша еңбек ұжымдарында, мәслихат сессияларында, жиындарда және қала активінің жиналыстарында салтанатты түрде табыс етеді.

3. Представления к награждению Почетной грамотой города Актау вносятся представительными и исполнительными органами города, общественными объединениями и другими организациями.
Кандидатуры для награждения могут рассматриваться и выдвигаться трудовыми коллективами, о чем делается запись в наградном листе.
4. В наградном листе излагаются данные, характеризующие личность награждаемого, общий трудовой стаж работы в отрасли и в данном коллективе, его конкретные заслуги, сведения об эффективности и качестве работы.
Наградной лист подписывается руководителем организации.
Наградные листы скрепляются печатями тех организаций, руководителями которых они подписаны.
Наградной лист на заместителей акима города, акима села Умирзак и руководителей государственных учреждений акимата города Актау подписывается руководителем аппарата акима города.
5. Поступившие документы для предварительного рассмотрения и подготовки предложений по награждению Почетной грамотой направляются в Комиссию по наградам, созданную при акиме города (далее – Комиссия). Решение о награждении Почетной грамотой принимается акимом города согласно положительному заключению Комиссии по результатам рассмотрения материалов для представления к награждению.
Глава 2. Описание Почетной грамоты города Актау
6. Почетная грамота представляет собой папку из балакрона голубого цвета с изображением Государственного Герба на лицевой стороне и надписью на государственном языке "Құрмет грамотасы" со вкладышем.
Вкладыш изготавливается типографским способом из плотной бумаги белого цвета.
На развороте с левой стороны вкладыша в обрамлении национального орнамента располагается изображение символа города Актау.
С правой стороны вкладыша отводится место для указания фамилии, имени, отчества и заслуг награждаемого на фоне солнечных лучей, под которыми – парящий орел, как на Государственном Флаге Республики Казахстан.
Изображение солнца с лучами, орла и национальный орнамент – цвета золота. Под текстом размещается подпись акима города.
Глава 3. Порядок вручения Почетной грамоты города Актау
7. Сведения о поощрении Почетной грамотой города Актау заносится кадровыми службами в трудовую книжку и личное дело награжденного.
8. Сведения о награждении регистрируются в журнале вручения Почетной грамоты города Актау. Журнал хранится у специалиста аппарата акима города по наградным вопросам в течение 5 лет, далее сдается на хранение в архив аппарата акима города.
9. Почетную грамоту города Актау в торжественной обстановке вручает аким города или его заместители в трудовых коллективах по месту работы награжденного, на сессиях маслихата, совещаниях и собраниях актива города.