2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 44/485 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 15 қаңтарда № 4429 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4399 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 768 315,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 870 695,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 87 170,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша –21 358,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 1 789 091,0 мың теңге;
2) шығындар – 8 014 444,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –147 322,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 231 901,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 84 579,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -393 451,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 393 451,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 231 901,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 84 579,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 246 129,9 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 9/69 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 521 077,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 91 064,6 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 32 366,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 47 731,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 41 085,1 мың теңге;
Қызан ауылы – 40 184,7 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 43 113,2 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 51 354,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 33 329,7 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 30 841,9 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 50 057,9 мың теңге;

О районном бюджете на 2021 - 2023 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 8 января 2021 года № 44/485. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 15 января 2021 года № 4429.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4399), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 768 315,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 870 695,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 87 170,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 358,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 1 789 091,0 тысяча тенге;
2) затраты – 8 014 444,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 147 322,0 тысячи тенге,в том числе:
бюджетные кредиты – 231 901,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 84 579,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -393 451,9 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 393 451,9 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 231 901,0 тысяча тенге;
погашение займов – 84 579,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 246 129,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 13.12.2021 № 9/69 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 521 077,7 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 91 064,6 тысячи тенге;
села Жынгылды – 32 366,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 47 731,9 тысяча тенге;
сельского округа Тущыкудук – 41 085,1 тысяч тенге;
села Кызан – 40 184,7 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 43 113,2 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 51 354,9 тысячи тенге;
села Жармыш – 33 329,7 тысяч тенге;
села Акшымырау – 30 841,9 тысяча тенге;
сельского округа Онды – 50 057,9 тысяч тенге;

Шебір ауылдық округі – 28 853,5 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 31 094,3 мың теңге.
Ескерту. 2- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 9/69 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 933,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Жыңғылды ауылы – 40,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 144,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 46,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 136,2 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 107,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 123,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 189,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 148,0 мың теңге.
Ескерту. 3- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 9/69 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 20 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 20 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 20 пайыз.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерлерде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
174 460,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
5 905,0 мың теңге – мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
45 600,0 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
16 709,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
114 159,0 мың теңге – автомобиль жолдарын орташа жөндеуге;
23 346,0 мың теңге – оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз етуге;

сельского округа Шебир – 28 853,5 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 31 094,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 13.12.2021 № 9/69 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие транферты в сумме 933,2 тысячи тенге, в том числе:
села Жынгылды – 40,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 144,0 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 46,0 тысяч тенге;
села Кызан – 136,2 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 107,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 123,0 тысячи тенге;
села Жармыш – 189,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 148,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 13.12.2021 № 9/69 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2021 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 20 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 20 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 20 процентов.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
174 460,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
5 905,0 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
45 600,0 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
16 709,0 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
114 159,0 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги.
23 346,0 тысяч тенге – на обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;

Ескерту. 5 - тармаққа өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 08.04.2021 № 3/20 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте келесідей мөлшерлерде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
28 570,0 мың теңге – оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз етуге;
2 800,0 мың теңге – бірінші жұмыс орны жобасын іске қосуға;
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 08.04.2021 № 3/20 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; Өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 01.07.2021 № 5/45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерде Ұлттық қордан нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін:
212 679,0 мың теңге – Маңғыстау ауданының Басқұдық-Бекі топтық су құбырына қосылатын Басқұдық , Бекі елді мекендерін сумен жабдықтауға.
595 180,0 мың теңге –"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
463 200,0 мың теңге – көлік инфрақұрылымын басым жобаларын қаржыландыруға.
Ескерту. 6 - тармаққа өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 01.07.2021 № 5/45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерлерде Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
201 600,0 мың теңге – "Нұрлы жер" бағдарламасы бойынша көп балалы отбасылар үшін 24 пәтер сатып алуға;
22 627,0 мың теңге – мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 01.07.2021 № 5/45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
231 901,0 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.

Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 08.04.2021 № 3/20 (вводится в действие с 01.01.2021).
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
28 570,0 тысяч тенге – на обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
2 800,0 тысяч тенге – на запуск проекта "Первое рабочее место;
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 08.04.2021 № 3/20 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменением, внесенным решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 01.07.2021 № 5/45(вводится в действие с 01.01.2021).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из Национального фонда в следующем размере:
212 679,0 тысяч тенге – на водоснабжение населенных пунктов Баскудук, Беки подключаемых к Баскудук-Бекинскому групповому водопроводу Мангистауского района.
595 180,0 тысяч тенге – реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельской местности в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
463 200,0 тысяч тенге – финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 01.07.2021 № 5/45 (вводится в действие с 01.01.2021).
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из Национального фонда в следующих размерах:
201 600,0 тысяч тенге – приобретение 24 квартир для многодетных семей по программе "Нурлы жер";
22 627,0 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 01.07.2021 № 5/45 (вводится в действие с 01.01.2021);
7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем размере:
231 901,0 тысяча тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

8. 2021 жылға арналған аудан әкімдігінің резерві 20 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданы әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.

8. Утвердить резерв акимата района на 2021 год в сумме 20 000,0 тысяч тенге.
9. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района Кыланова Т.

11. Осы шешім 2021 жылдың қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ.Манаш
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А.Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2021 жылғы "8" қаңтардағы
№ 44/485 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 9/69 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
А т а у ы
Сомасы, мың теңге
1.Кірістер

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Қ.Манаш
Секретарь Мангистауского районного маслихата А.Сарбалаев
Приложение 1
к решению Мангистауского районного
маслихата от "8" января 2021 года
№ 44/485
Районный бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 13.12.2021 № 9/69 (вводится в действие с 01.01.2021).
Кате гория
Класс
Под класс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1.Доходы

8 014 444,9
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
418 047,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
30 641,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
30 641,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
196 104,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
196 104,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51 135,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 135,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
79 064,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 100,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4 454,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 189,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 321,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 678,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2 678,0
801
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың)жұмыспенқамту, әлеуметтікбағдарламаларжәнеазаматтықхалактілерінтіркеубөлімі
58 424,0
001
Жергіліктідеңгейдежұмыспенқамту, әлеуметтікбағдарламаларжәнеазаматтықхалактілерінтіркеусаласындағымемлекеттіксаясаттыіскеасыружөніндегіқызметтер
58 424,0
02
Қорғаныс
18 262,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 262,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 262,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 352,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 352,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 352,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
731 409,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жұмыспен қамту, әлеуметтікбағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
729 409,8
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

8 014 444,9
01
Государственные услуги общего характера
418 047,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
30 641,5
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
30 641,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
196 104,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
196 104,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51 135,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
51 135,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
79 064,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 100,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4 454,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
69 189,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 321,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (городо областного значения)
2 678,0
040
Равитие объектов государственных органов
2 678,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояниярайона (города областного значения)
58 424,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ ирегистрации актов гражданского состояния
58 424,0
02
Оборона
18 262,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 262,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 262,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 352,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 352,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 352,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
731 409,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояниярайона (города областного значения)
729 409,8
010
Государственная адресная социальная помощь

84 465,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
168 865,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 633,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 767,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
248 576,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
19 955,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87 858,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76 814,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 700,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 776,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
894 536,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
438 346,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
201 600,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
112 882,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
123 864,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысыбөлімі
456 190,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
224,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
153 587,5
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
7 133,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
295 246,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
456 219,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысыбөлімі
2 295,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
2 295,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
385 969,1
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
264 412,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 533,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

84 465,0
004
Программа занятости
168 865,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 633,0
007
Оказание жилищной помощи
0,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 767,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
248 576,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
19 955,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87 858,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76 814,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 700,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 776,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
894 536,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
438 346,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
201 600,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
112 882,0
028
Развитие коммунального хозяйства
123 864,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областногозначения)
456 190,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
224,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
153 587,5
005
Развитие коммунального хозяйства
7 133,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
295 246,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
456 219,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областногозначения)
2 295,0
011
Развитие объектов культуры
2 295,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
385 969,1
005
Поддержка культурно-досуговой работы
264 412,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 533,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

269 851,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12 431,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
24 179,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38 095,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 835,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
199 865,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
99 395,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
99 395,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
100 470,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 322,0
006
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
91 148,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
404 449,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
340 938,0
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
241 220,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 135,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 588,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
61 622,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 373,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
63 511,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 112,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
17 199,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4 200,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
113 961,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53 151,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
53 151,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
29 267,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

269 851,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12 431,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
24 179,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38 095,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 835,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
199 865,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
99 395,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
99 395,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
100 470,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 322,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
91 148,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
404 449,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
340 938,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
241 220,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 135,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 588,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
61 622,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
30 373,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
63 511,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
42 112,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
17 199,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
4 200,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
113 961,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53 151,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
53 151,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
29 267,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии