Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/544 "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 3/18 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 22 сәуірде № 4493 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 2/16 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4476 болып тіркелген) шешіміне сәйкес және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 05-10/7267-И ұсынысының негізінде, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/544 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4421 болып тіркелген, 2021 жылғы 14 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 746 805,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 525 390,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 71 892,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 152 904,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 11 996 619,0 мың теңге;
2) шығындар – 15 884 743,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 400,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 245 028,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 212 628,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 170 338,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 170 338,5 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 62/544 "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2021 года № 3/18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 22 апреля 2021 года № 4493
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2021 года № 2/16 "О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4476) и на основании представления республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 31 марта 2021 года № 05-10/7267-И, Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 62/544 "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4421, опубликовано 14 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1)доходы – 15 746 805,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 525 390,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 71 892,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 152 904,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 11 996 619,0 тысяч тенге;
2)затраты – 15 884 743,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 400,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 245 028,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 212 628,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 170 338,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 170 338,5 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімі – 245 028,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 212 628,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 137 938,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 394 361,8 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 4 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 7 008 325,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 5 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 5 748 285,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің мемлекеттік тіліндегі 3 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді;

поступление займов – 245 028,0 тысяч тенге;
погашение займов – 212 628,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 137 938,5 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 394 361,8 тысяча тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"4. Учесть, что предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 7 008 325,4 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Учесть, что в районный бюджет на 2021 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 5 748 285,0 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
в приложении 3 к указанному решению на государственном языке внесено изменения, текст на русском языке не изменяется;

көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Мұнайлы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А. Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы ауданыныңбюджет комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Н. Жолбаев).

приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мунайлинского районного маслихата" (руководитель аппарата Жанбуршина А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на бюджетную комиссию Мунайлинского района (председатель комиссии Н. Жолбаев).

27 325,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 535,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
790,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 207 880,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 177 880,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 720,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
64 137,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 544,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
891 468,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
153,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
488 015,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 502,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 700,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54 900,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
399 558,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
32 850,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 168,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
78 165,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 496 402,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
635 022,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
15 875,7
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
619 147,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

27 325,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
26 535,0
003
Капитальные расходы государственного органа
790,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 207 880,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 177 880,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 720,0
002
Программа занятости
64 137,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 544,0
005
Государственная адресная социальная помощь
891 468,0
006
Оказание жилищной помощи
153,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
488 015,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 502,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 700,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54 900,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
399 558,0
021
Капитальные расходы государственного органа
32 850,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 168,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
78 165,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 496 402,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
635 022,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15 875,7
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
619 147,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)