2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарды және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2021 жылғы 20 қазандағы № 476 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 қазанда № 24910 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оның ресми жарияланғанынан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі А. Мухамбетов
Әкімдіктің
2021 жылғы 20 қазандағы
№ 476 қаулысына
қосымша
2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Алушыларға қойылатын өлшемшарттар
Өтінімді беру мерзімдері
1
Ірі қара малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
15 000
1) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорында тіркелуінің болуы және деректердің сәйкестігі;

Об утверждении нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Постановление акимата Костанайской области от 20 октября 2021 года № 476. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 октября 2021 года № 24910. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18404) акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
Приложение
к постановлению акимата
от 20 октября 2021 года
№ 476
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
№ п/п
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Критерии к получателям субсидии
Сроки подачи заявки
1
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью крупного рогатого скота
голова
15 000
1) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки;

2) меншікті аналық мал басының (сиырлар мен 18 айдан асқан қашарлар) болуы;
3) жер учаскесін жем-шөп дақылдарына және (немесе) шабындық (шөп шабатын) алқаптарға (егістіктер, шабындықтар, түбегейлі жақсартылған жайылымдар), оның ішінде бірлескен қызмет шарты бойынша бөлу туралы акт
ағымдағы жылдың 5 қарашадан 15 желтоқсанына дейін
2
Ұсақ малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
2 500
1) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорында тіркелуінің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) меншікті қой/ешкінің аналық басының болуы (12 айдан асқан);
3) жер учаскесін жем-шөп дақылдарына және (немесе) шабындық (шөп шабатын) алқаптарға (егістіктер, шабындықтар, түбегейлі жақсартылған жайылымдар), оның ішінде бірлескен қызмет шарты бойынша бөлу туралы акт
ағымдағы жылдың 5 қарашадан 15 желтоқсанына дейін
3
Жылқылар мен түйелердің аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
10 000
1) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорында тіркелуінің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) меншікті аналық басының болуы (36 айдан асқан);
3) жер учаскесін жемшөп дақылдарына және (немесе) шабындық (шөп шабатын) алқаптарға (егістіктер, шабындықтар, түбегейлі жақсартылған жайылымдар), оның ішінде бірлескен қызмет шарты бойынша бөлу туралы акт
ағымдағы жылдың 5 қарашадан 15 желтоқсанына дейін

2) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев);
3) акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения), в том числе по договору совместной деятельности
с 5 ноября до 15 декабря текущего года
2
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью мелкого рогатого скота
голова
2 500
1) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья овец/коз (старше 12 месяцев);
3) акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения), в том числе по договору совместной деятельности
с 5 ноября до 15 декабря текущего года
3
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью лошадей и верблюдов
голова
10 000
1) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья (старше 36 месяцев);
3) акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения), в том числе по договору совместной деятельности
с 5 ноября до 15 декабря текущего года