Мәслихаттың 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 358 "Арқалық қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2021 жылғы 4 мамырдағы № 29 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 мамырда № 9899 болып тіркелді
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 358 Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9663 болып тіркелген шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10898522,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2021941,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11881,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 135509,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 8729191,5 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2788449,0 мың теңге;
2) шығындар – 11015260,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16709,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 26253,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 9544,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 54000,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 54000,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -187446,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 187446,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 26253,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9544,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 170737,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 301151,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 785640,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2020 года № 358 "О бюджете города Аркалыка на 2021-2023 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 4 мая 2021 года № 29. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 мая 2021 года № 9899
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 358, зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9663, следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 10898522,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2021941,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11881,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 135509,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8729191,5 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2788449,0 тысяч тенге;
2) затраты – 11015260,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16709,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 26253,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9544,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 54000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 54000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -187446,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 187446,8 тысяч тенге:
поступление займов – 26253,0 тысяч тенге;
погашение займов – 9544,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 170737,8 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2021 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 301151,2 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете города на 2021 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 785640,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

22 256,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 101,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
66 931,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51 069,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
31 307,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
19 285,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34 253,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
103 710,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103 710,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 706,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 094,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21 024,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
26 886,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
801 129,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
44 437,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
17 968,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
17 968,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
26 469,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
20 869,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
5 600,0
2
Коммуналдық шаруашылық
650 492,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
407 539,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
2 016,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
134 233,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
271 290,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
242 953,0
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

22 256,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 101,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
66 931,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51 069,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
31 307,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
19 285,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34 253,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
103 710,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103 710,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 706,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 094,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
21 024,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
26 886,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
801 129,0
1
Жилищное хозяйство
44 437,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
17 968,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
17 968,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
26 469,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20 869,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
5 600,0
2
Коммунальное хозяйство
650 492,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
407 539,0
005
Развитие коммунального хозяйства
2 016,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
134 233,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
271 290,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
242 953,0
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

20 829,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 829,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
29 260,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
29 260,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 260,0
02
Қорғаныс
21 531,0
1
Әскери мұқтаждар
15 172,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 172,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 172,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 359,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 359,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 057,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
302,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 800,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 800,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 800,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 800,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
645 234,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
142 057,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142 057,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
142 057,0
2
Әлеуметтiк көмек
444 381,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
444 381,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
103 308,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
130 589,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 315,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 272,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
58 975,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47 642,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
23 023,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

20 829,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
20 829,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
29 260,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
29 260,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
29 260,0
02
Оборона
21 531,0
1
Военные нужды
15 172,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 172,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 172,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 359,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 359,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 057,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
302,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 800,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 800,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 800,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 800,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
645 234,0
1
Социальное обеспечение
142 057,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142 057,0
005
Государственная адресная социальная помощь
142 057,0
2
Социальная помощь
444 381,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
444 381,0
002
Программа занятости
103 308,0
006
Оказание жилищной помощи
130 589,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 315,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 272,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
58 975,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47 642,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
23 023,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида