Қарабалық ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 83 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26156 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарабалық ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 672 766,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 871 759,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18 231,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4 916,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 777 860,3 мың теңге, оның ішінде облыстық бюджеттен субвенция – 1 958 632,0 мың теңге;
2) шығындар – 6 855 657,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 36 912,3 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 135 635,3 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 98 723,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 45 186,0 мың теңге, оның ішінде: қаржылық активтерді сатып алу – 45 186,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -264 989,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 264 989,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 07.12.2022 № 176 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемдері 1 958 632,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен кент, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
2022 жылға арналған аудандық бюджеттен кент, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 232 127,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қарабалық кенті – 31 166,0 мың теңге;
Лесное ауылы – 12 002,0 мың теңге;
Победа ауылы – 14 205,0 мың теңге;
Белоглин ауылдық округі – 17 758,0 мың теңге;
Бозкөл ауылдық округі – 18 328,0 мың теңге;
Бөрлі ауылдық округі – 19 786,0 мың теңге;
Қособа ауылдық округі – 15 127,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі – 13 597,0 мың теңге;
Новотроицк ауылдық округі – 17 299,0 мың теңге;

О районном бюджете Карабалыкского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 27 декабря 2021 года № 83. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26156.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карабалыкского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 672 766,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 871 759,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 231,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 916,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 777 860,3 тысяч тенге, в том числе субвенция из областного бюджета – 1 958 632,0 тысячи тенге;
2) затраты – 6 855 657,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36 912,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 135 635,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 98 723,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 45 186,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 45 186,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -264 989,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 264 989,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 07.12.2022 № 176 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 958 632,0 тысячи тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, села, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка, села, сельских округов на 2022 год в сумме 232 127,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Карабалык – 31 166,0 тысяч тенге;
села Лесное – 12 002,0 тысячи тенге;
села Победа – 14 205,0 тысяч тенге;
Белоглинского сельского округа – 17 758,0 тысяч тенге;
Боскольского сельского округа – 18 328,0 тысяч тенге;
Бурлинского сельского округа – 19 786,0 тысяч тенге;
Кособинского сельского округа – 15 127,0 тысяч тенге;
Михайловского сельского округа – 13 597,0 тысяч тенге;
Новотроицкого сельского округа – 17 299,0 тысяч тенге;

Смирнов ауылдық округі – 19 724,0 мың теңге;
Станционный ауылдық округі – 15 611,0 мың теңге;
Өрнек ауылдық округі – 15 577,0 мың теңге;
Тоғызақ ауылдық округі – 21 947,0 мың теңге.
4. 2022 жылы аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмегені ескерілсін.
5. Қарабалық ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 1000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы А. Тюлюбаев
Қарабалық
аудандық мәслихатының

Смирновского сельского округа – 19 724,0 тысячи тенге;
Станционного сельского округа – 15 611,0 тысяч тенге;
Урнекского сельского округа – 15 577,0 тысяч тенге:
Тогузакского сельского округа – 21 947,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в 2022 году бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет не предусмотрены.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карабалыкского района на 2022 год в сумме 1 000,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата А. Тюлюбаев
Приложение 1
к решению Карабалыкского
районного маслихата

1700,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
63000,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдо техникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдар мен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
15839,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
28000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31667,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31667,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31067,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
600,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2515571,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
68837,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
67037,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
67037,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1800,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1800,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2446734,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2446734,7
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2446734,7
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
842417,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
115000,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
115000,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
115000,0
2
Спорт
575430,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
46797,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23547,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
15200,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2500,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5550,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
528633,0

1700,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63000,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15839,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
28000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31667,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31667,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31067,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
600,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2515571,7
1
Жилищное хозяйство
68837,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
67037,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
67037,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1800,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1800,0
2
Коммунальное хозяйство
2446734,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2446734,7
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2446734,7
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
842417,0
1
Деятельность в области культуры
115000,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
115000,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
115000,0
2
Спорт
575430,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
46797,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
23547,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
15200,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2500,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5550,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
528633,0