Мәслихаттың 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 596 "Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 26 ақпандағы № 26 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 1 наурызда № 9800 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104, 109-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 596 шешіміне (2021 жылғы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9699 болып тіркелген) мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Тобыл қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 621313,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 111028,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 3100,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 507185,0 мың теңге;
2) шығындар - 663208,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 41895,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 41895,2 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 2-1-тармағымен толықтырылсын:
"2-1. 2021 жылға арналған Тобыл қаласының бюджетінде елдi мекендердi абаттандыруға және көгалдандыруға 215000,0 мың теңге сомасында, автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 270000,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Айсары ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 22479,0 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 6 января 2021 года № 596 "О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 26 февраля 2021 года № 26. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 1 марта 2021 года № 9800
В соответствии со статьями 104, 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2021-2023 годы" от 6 января 2021 года № 596 (опубликовано 11 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9699) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Тобыл на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:
1) доходы - 621313,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 111028,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 3100,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 507185,0 тысяч тенге;
2) затраты - 663208,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 41895,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 41895,2 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Учесть, что на 2021 год в бюджете города Тобыл предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета на благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 215000,0 тысяч тенге, обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 270000,0 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Айсаринского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:
1) доходы - 22479,0 тысяч тенге, в том числе по:

"26-1. 2021 жылға арналған Озерный ауылдық округінің бюджетінде елдi мекендердi абаттандыруға және көгалдандыруға 10000,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 27-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"27. Октябрь ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 21118,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3922,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 22,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 17174,0 мың теңге;
2) шығындар - 24845,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 3727,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3727,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 28-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"28. Октябрь ауылдық округінің бюджетінде:
2021 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 17174,0 мың теңге сомасында;
пайдаланылмаған нысаналы трасферттерді қайтару 0,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 29-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"29. Садчиков ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 197674,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4798,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 27,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 192849,8 мың теңге;
2) шығындар - 199670,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1995,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1995,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 31-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"31. Ульянов ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 46, 47 және 48-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 14220,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 660,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;

"26-1. Учесть, что на 2021 год в бюджете Озерного сельского округа предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета на благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 10000,0 тыс. тенге.";
пункт 27 указанного решения изложить в новой редакции:
"27. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:
1) доходы - 21118,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3922,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 22,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 17174,0 тысячи тенге;
2) затраты - 24845,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3727,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3727,8 тысячи тенге.";
пункт 28 указанного решения изложить в новой редакции:
"28. Учесть, что в бюджете Октябрьского сельского округа предусмотрены:
объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2021 год, в сумме 17174,0 тысячи тенге;
возврат неиспользованных целевых трансфертов в сумме 0,5 тысячи тенге.";
пункт 29 указанного решения изложить в новой редакции:
"29. Утвердить бюджет Садчиковского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:
1) доходы - 197674,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4798,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 27,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 192849,8 тысяча тенге;
2) затраты - 199670,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1995,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1995,3 тысячи тенге.";
пункт 31 указанного решения изложить в новой редакции:
"31. Утвердить бюджет Ульяновского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 46, 47 и 48 соответственно, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:
1) доходы - 14220,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 660,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;

трансферттер түсімі бойынша - 13560,0 мың теңге;
2) шығындар - 14690,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 470,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 470,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

поступлениям трансфертов - 13560,0 тысяч тенге;
2) затраты - 14690,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 470,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 470,8 тысячи тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 к настоящему решению.