Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2021 жылғы 30 наурыздағы № 9/2 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 сәуірде № 7239 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 505-бабына, 509-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтар (паркингтер) санаттары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтар (паркингтер) санаттарна қарай автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Павлодар қалалық мәслихатының 2019 жылғы 30 мамырдағы "Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы" № 379/52 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6410 болып тіркелген, 2019 жылғы 19 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихатының қала құрылысы және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының сессия төрағасы К. Кожин
Павлодар қалалық мәслихатының хатшысы С. Калижанова
Павлодар қалалық
маслихатының
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 9/2 шешіміне
1-қосымша
Павлодар қаласындағы автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
р/с №
Автотұрақтардың (паркингтердің) типтері және түрлері
Автотұрақтардың (паркингтердің) мақсаты
Павлодар қаласындағы нысаналы мақсат жіктемесіне сәйкес жер учаскесінің нысаналы мақсаты
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаты
1
Қызметтік автотұрақтар (паркингтер)
Жеке және заңды тұлғаларға тиесілі автокөлік құралдарын тегін негізде сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
1 санат
2
Айыппұл автотұрақтар
Автокөлік құралдарын айыппұл автотұрақтарында сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
3
Су көлік құралдарының тұрақтары
Жеке және заңды тұлғаларға тиесілі су көлік құралдарын сақтау
Су көлік тұрақтарын пайдалану және қызмет көрсету үшін
4
Халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтарының көлік құралдарын мен велокөлік парковкалары
Халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтарының автокөлік құралдарын мен велокөлігін сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
5
Тәулік бойы бір орынға бірнеше жүк машиналары тұрақталатын және тәуліктік немесе сағаттық режим қолданатын автотұрақтар (паркингтер)
Бекітілген тариф бойынша ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға тиесілі жүк автокөлік құралдарын қысқа мерзімді сақтау
Автотұрақтарды (паркингтер) пайдалану және қызмет көрсету үшін
2 санат
6
Ғимараттардың цокольдық және (немесе) жерасты деңгейлерінде орналасқан және осындай ғимараттардың ажырамас құрамдас бөлігі болып табылатын автотұрақтар (паркингтер), тұрақ орындары
Жеке және заңды тұлғаларға тиесілі көлік құралдарын ақылы негізде сақтау
Автотұрағы (паркингі) бар ғимаратты, құрылысты, имаратты пайдалану және қызмет көрсету үшін
7
Тұрақты бекітілген орындармен күрделі құрылыспен байланысты көп деңгейлі автотұрақтар (паркингтер)
Жыл сайынғы белгіленген төлеммен жеке және заңды тұлғаларға тиесілі автокөлік құралдарын сақтау
Көп деңгейлі автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
8
Тәулік бойы бір орынға бірнеше жеңіл машина қойылатын және тәуліктік немесе сағаттық тариф қолданатын автотұрақтар (паркингтер)
Бекітілген тариф бойынша ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға тиесілі автокөлік құралдарын қысқа мерзімді сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
3 санат
Павлодар қалалық
мәслихатының
2021 жылғы "30" наурыздағы
№ 9/2 шешіміне
2-қосымша
Автотұрақтарға (паркингтерге) үшін бөлінген жерлерге базалық салық
мөлшерлемелерін ұлғайту
Автотұрақтың (паркингтің) санаты
Базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту (есеге)
1 санат
1
2 санат
5
3 санат
10

Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30 марта 2021 года № 9/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 8 апреля 2021 года № 7239
В соответствии со статьей 505, пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить, в зависимости от категорий автостоянок (паркингов), базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Павлодарского городского маслихата от 30 мая 2019 года № 379/52 "Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6410, опубликовано 19 июня 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского городского маслихата по градостроительству и экологии.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Павлодарского городского маслихата К. Кожин
Секретарь Павлодарского городского маслихата С. Калижанова
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 30 марта 2021 года
№ 9/2
Категории автостоянок (паркингов) в городе Павлодаре
№ п/п
Типы и виды автостоянок (паркингов)
Назначение автостоянок (паркингов)
Целевое назначение земельного участка в соответствии с классификатором земель города Павлодара
Категория автостоянок (паркингов)
1
Служебные автостоянки (паркинги)
Хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на бесплатной основе
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
1 категория
2
Штрафные автостоянки
Хранение автотранспортных средств на штрафных автостоянках
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
3
Стоянки водных транспортных средств
Хранение водных транспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам
Для эксплуатации и обслуживания водных транспортных стоянок
4
Парковки транспортных средств маломобильных групп населения и велотранспорта
Хранение автотранспортных средств маломобильных групп населения и велотранспорта
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
5
Автостоянки (паркинги), где в течение суток на одном месте паркуются несколько грузовых машин и используется суточный или часовой режим
Краткосрочное хранение грузовых автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на платной основе по утвержденному тарифу
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
2 категория
6
Автостоянки (паркинги), парковочные места, которые расположены в цокольных и (или) подземных уровнях зданий и являющихся неотъемлемой составляющей частью таких зданий
Хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на платной основе
Для эксплуатации и обслуживания здания, строения, сооружения с автостоянкой (паркингом)
7
Многоуровневые автостоянки (паркинги), связанные с капитальным строительством с постоянно закрепленными местами
Хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам с ежегодной фиксированной оплатой
Для эксплуатации и обслуживания многоуровневой автостоянки (паркинга)
8
Автостоянки (паркинги), где в течение суток на одном месте паркуются несколько легковых машин и используется суточный или часовой тариф
Краткосрочное хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на платной основе по утвержденному тарифу
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
3 категория
Приложение 2
к решению Павлодарского
городского маслихата
от "30" марта 2021 года
№ 9/2
Увеличение базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Категория автостоянки (паркинга)
Увеличение базовых ставок налога (в раз)
1 категория
1
2 категория
5
3 категория
10