Павлодар қалалық мәслихатының 2020 жылғы 16 қыркүйектегі "Павлодар қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 523/70 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2021 жылғы 7 сәуірдегі № 32/3 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 13 сәуірде № 7244 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2023 жылғы 13 қазандағы № 65/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.10.2023 № 65/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар қалалық мәслихатының 2020 жылғы 16 қыркүйектегі "Павлодар қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 523/70 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7004 болып тіркелген, 2020 жылғы 6 қарашада электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Павлодар қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
1- тармақтың 8) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"8) уәкілетті ұйым - "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Павлодар облысы бойынша филиалы;";
6- тармақтың 8) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"8) мүгедектер, атап айтқанда:
8-1) 18 жасқа дейінгі мүгедек - балалар;
8-2) 1 топтағы мүгедектер;
8-3) 2 топтағы мүгедектер;
8-4) кәмелетке толмаған балалары бар 3 топтағы мүгедектер;
8-5) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
8-6) мүгедек - спортшылар;
8-7) көзі көрмейтін 1 топтағы мүгедектер;
8-8) кірістерін есепке алмай, жоғары немесе орта арнайы (кәсіби) білім және білім берудің өзге де түрлерін алуға мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының кәсіби бөлігінен көшірмесі бар мүгедек-студенттер;";

О внесении изменений в решение Павлодарского городского маслихата от 16 сентября 2020 года № 523/70 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Павлодаре"
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 7 апреля 2021 года № 32/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 13 апреля 2021 года № 7244. Утратило силу решением Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13 октября 2023 года № 65/8
Сноска. Утратило силу решением Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13.10.2023 № 65/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского городского маслихата от 16 сентября 2020 года № 523/70 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Павлодаре" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7004, опубликовано 6 ноября 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Павлодаре, утвержденных указанным решением:
подпункт 8) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"8) уполномоченная организация – филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Павлодарской области;";
подпункт 8) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"8) инвалиды, а именно:
8-1) дети-инвалиды до 18 лет;
8-2) инвалиды 1 группы;
8-3) инвалиды 2 группы;
8-4) инвалиды 3 группы, имеющие несовершеннолетних детей;
8-5) семьи, воспитывающие детей - инвалидов до 18 лет;
8-6) спортсмены-инвалиды;
8-7) инвалиды 1 группы по зрению;
8-8) студенты –инвалиды, имеющие выписку из профессиональной части индивидуальной программы реабилитации инвалида на получение высшего или средне-специального (профессионального) образования, и иных видов образования, без учета доходов;";

6- тармақтың 11) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"11) аз қамтамасыз етілген азаматтар, атап айтқанда:
11-1) өтініш берушінің отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын жүктілігі бойынша (12 аптаға дейін) есепте тұрған жүкті әйелдер;
11-2) пешпен жылытылатын жеке тұрғын үй қорында тұратын жалғыз мүгедектер және зейнеткерлер, көп балалы отбасылар (ең төменгі күнкөріс деңгейіне қарамастан), өтініш берген мерзімде ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстары бар отбасылар;
11-3) қайтыс болған уақытта уәкілетті органда есепте тұрған жұмыссыздар; онкологиялық, туберкулез ауруымен ауырғандар, жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі (бұдан әрі - ЖҚТБ) ауруынан қайтыс болғандар; қайтыс болған міндетті әскери қызметшiлері; қайтыс болған 18 жасқа дейінгі балалар; қайтыс болған орта білім беретін арнаулы оқу орындарының оқушылары және күндізгі оқу бөліміндегі студенттер; қайтыс болған мерзімде уәкілетті органның тіркелуінде тұрмаған 7 жасқа дейінгі балалары бар жұмыссыздар;
11-4) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан мүлікке залал келтіруге байланысты өмірлік қиын жағдайға тап болған азаматтар;
11-5) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар;
11-6) өтініш берушінің отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын бірінші баласын туғаны үшін әйелдерге;
11-7) табысы кедейлік шегінен жоғары, бірақ ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен азаматтар;";
7- тармақтың 2) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"2) біржолғы әлеуметтік көмек:
2-1) көрсетілген қызметтердің және (немесе) атқарылған жұмыстарына келісім-шарт, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде тұрғын үйді жөндеуге нақты шығындар бойынша 500 (бес жүз) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі-АЕК), 6-тармақтың 1-1), 1-2) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
2-2) мүгедектік туралы анықтамасы, еріп жүрушінің жол жүру, тұру және тамақтану шығындарының мөлшері туралы анықтамасы, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде санаторийге жеке көмекшінің еріп жүруіне 55 (елу бес) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 8-1), 8-2) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
2-3) уәкілетті органның тізімі негізінде республикалық, халықаралық жарыстарға дайындалу үшін 15 (он бес) АЕК мөлшерінде 6-тармақтың 8-6) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
2-4) көру қабілеті бойынша бірінші топтағы мүгедектігі жөнінде тиісті медициналық мекемедегі анықтама, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 4 (төрт) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 8-7) тармақшасында көрсетілген санат үшін;

подпункт 11) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"11) малообеспеченные граждане, а именно:
11-1) женщины, со среднедушевым доходом семьи заявителя не превышающим величину прожиточного минимума, состоящие на учете по беременности (до 12 недель);
11-2) одиноко проживающие инвалиды и пенсионеры, многодетные семьи (независимо от прожиточного минимума), семьи со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, установленного на момент обращения, проживающие в частном жилищном фонде с печным отоплением;
11-3) безработные, состоявшие на учете в уполномоченном органе на момент смерти; умершие вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита (далее - СПИД); умершие военнослужащие срочной службы; умершие дети в возрасте до 18 лет; умершие учащиеся средних специальных учебных заведений и студенты очной формы обучения; безработные, не состоявшие на учете в уполномоченном органе на момент смерти, имевшие детей до 7 лет;
11-4) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию в связи с причинением ущерба имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
11-5) граждане, освободившиеся из мест лишения свободы;
11-6) женщины, на рождение первого ребенка со среднедушевым доходом семьи заявителя не превышающим величину прожиточного минимума;
11-7) граждане, доход которых выше размера черты бедности, но ниже размера прожиточного минимума;";
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"2) единовременную социальную помощь:
2-1) для категорий, указанных в подпунктах 1-1), 1-2) пункта 6 на ремонт жилья по фактическим затратам 500 (пятьсот) месячных расчетных показателей (далее - МРП) на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, договора на выполнение работ и (или) оказанных услуг;
2-2) для категорий, указанных в подпунктах 8-1), 8-2) пункта 6 на сопровождение индивидуальным помощником в санаторий в размере 55 (пятьдесят пять) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, справки об инвалидности, справки о сумме расходов на проезд, проживание и питание сопровождающего;
2-3) для категории, указанной в подпункте 8-6) пункта 6 для подготовки к республиканским, международным соревнованиям в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании списка уполномоченного органа;
2-4) для категории, указанной в подпункте 8-7) пункта 6 в размере 4 (четыре) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, справки из соответствующего медицинского учреждения об инвалидности первой группы по зрению;

2-5) Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып, қайтыс болу туралы анықтама (алты айға дейін жарамды), қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесі, өтініш негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде жерлеуге арналған 6-тармақтың 11-3) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
2-6) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар Департаменті Павлодар қаласының төтенше жағдайлар басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесінің қорытындысы (алты айға дейін жарамды), тұрғын үйге меншік құқығын растайтын (пайдалануға) құжаттың көшірмесі немесе жалға алу келісім-шарты негізінде, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 50 (елу) АЕК мөлшерінде, ішінара зақымданған жағдайда 30 (отыз) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 11-4) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
2-7) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандығы жөнінде анықтама, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 5 (бес) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 11-5) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
2-8) шаруашылық жүргізу құқығындағы "Павлодар облыстық онкологиялық диспансері" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынынан анықтама, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 12-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
2-9) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасы "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ұсынған тізімі негізінде 6-тармақтың 12-2) тармақшасында көрсетілген санат үшін 10 (он) АЕК мөлшерінде;
2-10) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында оқу құнын өтеу үшін төлем 60 (алпыс) АЕК, колледждерде 30 (отыз) АЕК 6-тармақтың 8-8) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
2-11) алушының мәртебесін растайтын құжат, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде тіс протездеуге 25 (жиырма бес) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 2-7), 2-8), 3-4) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;";
7- тармақтың 3) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"3) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
3-1) алушының мәртебесін растайтын құжат, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 2-7), 2-8), 3-4) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;

2-5) для категории, указанной в подпункте 11-3) пункта 6 на погребение в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, справки о смерти (действительна в течение шести месяцев), копии свидетельства о смерти;
2-6) для категории, указанной в подпункте 11-4) пункта 6 в размере 50 (пятьдесят) МРП, при частичном повреждении 30 (тридцать) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, заключения республиканского государственного учреждения "Управление по чрезвычайным ситуациям города Павлодар Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (действительна в течение шести месяцев), копии документа, подтверждающего право собственности (пользования) на жилище, или на основании договора аренды;
2-7) для категории, указанной в подпункте 11-5) пункта 6 в размере 5 (пять) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, справки об освобождении из мест лишения свободы;
2-8) для категории, указанной в подпункте 12-1) пункта 6 в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, справки из коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Павлодарский областной онкологический диспансер";
2-9) для категории, указанной в подпункте 12-2) пункта 6 в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным казенным предприятием "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области;
2-10) для категории, указанной в подпункте 8-8) пункта 6 выплата для возмещения стоимости обучения в колледжах 30 (тридцать) МРП, высших учебных заведениях Республики Казахстан 60 (шестьдесят) МРП;
2-11) для категорий, указанных в подпунктах 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 2-7), 2-8), 3-4) пункта 6 на зубопротезирование в размере 25 (двадцать пять) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, документа, подтверждающего статус получателя;";
подпункт 3) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) ежеквартальную социальную помощь:
3-1) для категорий, указанных в подпунктах 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 2-7), 2-8), 3-4) пункта 6 в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, документа, подтверждающего статус получателя;

3-2) алушының мәртебесін растайтын құжат, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 3 (үш) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 3-2), 3-3), 4-2), 6-1) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;";
7- тармақтың 4) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"4) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
4-1) алушының мәртебесін растайтын құжат, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 1 (бір) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 1-1), 1-2) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
4-2) алдағы айда тұрғын үйді ұстауға төлемге ұсынылған шығыстар сомасы мөлшерінде толық көлемде тұрғын - үй коммуналдық қызметтерін өтеуге (газ, қатты отын- пешпен жылытылатын үйлер үшін), 6-тармақтың 1-1), 1-2) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
4-3) 6-тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санат үшін оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 8 (сегіз) АЕК мөлшерінде;
4-4) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасы "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ұсынған тізімі негізінде ең төменгі күнкөріс екі еселеген мөлшерінде, 6-тармақтың 12-3) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
4-5) "Павлодар облыстық туберкулезге қарсы диспансер" қазыналық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны ұсынған тізімі негізінде 6-тармақтың 12-4) тармақшасында көрсетілген санат үшін 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
4-6) алушының мәртебесін растайтын құжат, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 3 (үш) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 8-2), 8-3), 8-4) тармақшаларында (өзіне-өзі күтім көрсете алмайтын және денсаулығының жай-күйіне байланысты үнемі көмек көрсетуге мұқтаж, өздерінің ата-аналарын (жұбайын) асырап-бағуға және оларға қамқорлық жасауға міндетті еңбекке жарамды кәмелетке толған балалары (жұбайы) жоқ немесе объективті себептер бойынша оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз ете алмайтын жақын туыстары бар мүгедектерге (қарттық жасына, бірінші, екінші топтағы мүгедектігінің, онкологиялық, психикалық ауруларының болуы, бас бостандығынан айыру орындарында отыруына немесе елден тыс жерге тұрақты тұруға кетуі немесе басқа елді мекенде тұруы) көрсетілген санаттар үшін;
4-7) уәкілетті органның тізімі негізінде 2 (екі) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 11-7) тармақшасында көрсетілген санат үшін;";
8 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:

3-2) для категорий, указанных в подпунктах 3-2), 3-3), 4-2), 6-1) пункта 6 в размере 3 (три) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, документа, подтверждающего статус получателя;";
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) ежемесячную социальную помощь:
4-1) для категорий, указанных в подпунктах 1-1), 1-2) пункта 6 в размере 1 (один) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, документа, подтверждающего статус получателя;
4-2) для категорий, указанных в подпунктах 1-1), 1-2) пункта 6 на возмещение жилищно-коммунальных услуг (для домов с печным отоплением за газ и твердое топливо) в полном размере, предъявленных к оплате сумм расходов на содержание жилья за предшествующий месяц, на основании списка уполномоченной организации;
4-3) для категории, указанной в подпункте 10) пункта 6 на проживание, питание и проезд к месту жительства на период обучения, в размере 8 (восемь) МРП;
4-4) для категории, указанной в подпункте 12-3) пункта 6 в размере двух кратного прожиточного минимума на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным казенным предприятием "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области;
4-5) для категории, указанной в подпункте 12-4) пункта 6 в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого казенным государственным коммунальным предприятием "Областной Павлодарский противотуберкулезный диспансер";
4-6) для категорий, указанных в подпунктах 8-2), 8-3), 8-4) пункта 6 (инвалидам, не способным самостоятельно себя обслужить и нуждающимся по состоянию здоровья в постоянной помощи, не имеющим трудоспособных совершеннолетних детей (супруга), обязанных содержать своих родителей (супруга) и заботиться о них, или имеющих близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы или выехали на постоянное местожительство за пределы страны или проживают в другом населенном пункте) в размере 3 (три) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 13 Типовых правил, документа, подтверждающего статус получателя;
4-7) для категории, указанной в подпункте 11-7) пункта 6 в размере 2 (два) МРП на основании списка уполномоченного органа.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Уәкілетті орган ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын табысы бар адамдарға көмек көрсетеді:
1) қала әкімі, жоғары оқу орнының басшысы және студентпен қолы қойылған білім беру қызметтерін көрсетуге үш жақты келісім – шартта көрсетілген сома Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 6-тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санат үшін төленеді;
1-2) біржолғы әлеуметтік көмек:
1-3) тиісті медициналық мекемеден анықтама, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 11-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
1-4) тұрғын үйге меншік құқығын растайтын (пайдалануға) құжаттың көшірмесі немесе жалға алу келісім-шарт негізінде, пештік жылытуды растайтын құжат, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде қатты отын сатып алуға (екінші жартыжылдықта көрсетіледі), 6-тармақтың 11-2) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
1-5) тиісті медициналық мекемеден анықтама, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде, 6-тармақтың 11-6) тармақшасында көрсетілген санат үшін.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихатының әлеуметтік және мәдени даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының сессия торағасы М. Желнов
Павлодар қалалық мәслихатының хатшысы С. Калижанова

"8. Уполномоченный орган оказывает помощь лицам с доходом, не превышающим величину прожиточного минимума:
1) для категории, указанной в подпункте 10) пункта 6 на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 Типовых правил, оплачивается сумма, указанная в трехстороннем договоре на оказание образовательных услуг, подписанном акимом города, руководителем высшего учебного заведения и студентом;
1-2) единовременную социальную помощь:
1-3) для категории, указанной в подпункте 11-1) пункта 6 в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 Типовых правил, справки из соответствующего медицинского учреждения;
1-4) для категории, указанной в подпункте 11-2) пункта 6 на приобретение твердого топлива в размере 15 (пятнадцать) МРП (оказывается во втором полугодии) на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 Типовых правил, копии документа, подтверждающего право собственности (пользования) на жилище или на основании договора аренды, документа, подтверждающего печное отопление;
1-5) для категории, указанной в подпункте 11-6) пункта 6 в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 Типовых правил, справки из соответствующего медицинского учреждения.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социального и культурного развития Павлодарского городского маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Павлодарского
городского маслихата М. Желнов
Секретарь Павлодарского городского маслихата С. Калижанова