Ақсу қалалық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 475/71 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 26 қарашадағы № 81/12 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 желтоқсанда № 25534 болып тіркелді
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 475/71 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7107 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18778263 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7962718 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60838 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 90938 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10663769 мың теңге;
2) шығындар – 20581095 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -98288 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 69104 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 167392 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 43019 мың тенге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 44520 мың тенге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1501 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1747563 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1747563 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1-1. 2021 жылға облыстық бюджетке салықтардан түсетін түсімдердің жалпы сомасын келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленгені ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 15,5 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 15,5 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 2-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-1. 2021 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 781835 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, соның ішінде:
жоғары тұрған бюджеттерден:
6180 мың теңге - мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
498946 мың теңге - "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
13480 мың теңге - елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
қалалық бюджеттен:
131590 мың теңге - факторлы-балдық шкала бойынша еңбекақы төлеу жүйесінде мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы және бонустар төлеуге, сондай-ақ техникалық персоналға еңбекақы төлеуге;
45370 мың теңге - "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды бірлесіп қаржыландыруға;
5356 мың теңге - жол жұмыстарының сапасын бақылауды ұйымдастыруға;
528 мың теңге - сервистік орталықтарды жарақтандыруға;
20791 мың теңге - елді мекендерді абаттандыруға;
18507 мың теңге - елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
23376 мың теңге - елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
1100 мың теңге - ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына;
1417 мың теңге - кентішілік жолдардың, сумен қамту объетілерінің және абаттандыру объектісі астындағы жер учаскесінің құқық белгілеуші құжаттарын дайындауға;
700 мың теңге - әкімшілік ғимаратты ағымдағы жөндеуге;
14494 мың теңге – коммуналдық қызметтерді төлеуге және қатты отын алуға.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата "О бюджете города Аксу на 2021 - 2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 475/71
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 26 ноября 2021 года № 81/12. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2021 года № 25534
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата "О бюджете города Аксу на 2021 - 2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 475/71 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7107) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 18778263 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7962718 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60838 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 90938 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10663769 тысяч тенге;
2) затраты – 20581095 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -98288 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 69104 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 167392 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 43019 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 44520 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1501 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1747563 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1747563 тысячи тенге.";
пункт 1-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1-1. Учесть, что на 2021 год установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 15,5 процента;
по социальному налогу – 15,5 процента.";
пункт 2-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"2-1. Учесть в бюджете города Аксу на 2021 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 781835 тысяч тенге, в том числе:
из вышестоящих бюджетов:
6180 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
498946 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
13480 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
из городского бюджета:
131590 тысяч тенге - на оплату труда и бонусов государственным служащим в системе оплаты труда по факторно-бальной шкале, а также оплату труда технического персонала;
45370 тысяч тенге - на софинансирование мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
5356 тысяч тенге – на организацию контроля качества дорожных работ;
528 тысяч тенге - на оснащение сервисных центров;
20791 тысяча тенге - на благоустройство населенных пунктов;
18507 тысяч тенге - на освещение улиц в населенных пунктах;
23376 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов;
1100 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций;
1417 тысяч тенге – на изготовление правоустанавливающих документов внутрипоселковых дорог, объектов водоснабжения и земельного участка под объект благоустройства;
700 тысяч тенге – на текущий ремонт административного здания;
14494 тысячи тенге - на оплату коммунальных услуг и приобретение твердого топлива.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:

"5. Ақсу қаласының жергілікті атқарушы органы резервінің 2021 - 2023 жылдарға арналған көлемі 4-қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға 673 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық мәслихатының хатшысы М. Омаргалиев
Ақсу қалалық мәслихатының

"5. Утвердить объемы резерва местного исполнительного органа города Аксу на 2021 - 2023 годы согласно приложению 4, в том числе на 2021 год в сумме 673 тысячи тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата

27010
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
44593
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
44593
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16307
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16307
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
28286
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28116
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1592560
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
150132
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150132
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
149904
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
228
2
Әлеуметтiк көмек
1298700
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1279700
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
485428
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27595
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
182181
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4704
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
22439
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
136947
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
86262
017
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторлық-курорттық емдеу, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну
275112
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53032
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

27010
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
44593
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
44593
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16307
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16307
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
28286
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
28116
003
Капитальные расходы государственного органа
170
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1592560
1
Социальное обеспечение
150132
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150132
005
Государственная адресная социальная помощь
149904
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
228
2
Социальная помощь
1298700
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1279700
002
Программа занятости
485428
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27595
006
Оказание жилищной помощи
6000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
182181
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4704
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
22439
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
136947
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
86262
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
275112
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53032
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов