Екібастұз қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 484/63 "2021 - 2023 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 30 маусымдағы № 41/6 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 шілдеде № 23663 болып тіркелді
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 484/63 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7110 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 27 329 925 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 19 125 924 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 166 695 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 224 987 мың теңге;
трансферттер түсімі - 7 812 319 мың теңге;
2) шығындар - 29 401 953 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - - 27 753 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 61 272 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 89 025 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар
бойынша сальдо - нөлге тең,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 044 275 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 044 275 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2021 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және шетелдік азаматтардың салынбайтын табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 54 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 54 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2021 жылға Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және шетелдік азаматтардың салынбайтын табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 46 пайыз;
4) әлеуметтік салық бойынша - 46 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 23 декабря 2020 года № 484/63 "Об Экибастузском городском бюджете на 2021 - 2023 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 30 июня 2021 года № 41/6. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2021 года № 23663
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2021 - 2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 484/63 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7110) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 27 329 925 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 19 125 924 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 166 695 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 224 987 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 7 812 319 тысяч тенге;
2) затраты - 29 401 953 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - - 27 753 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 61 272 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 89 025 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю,
в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых
активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 044 275 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 044 275 тысяч тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть на 2021 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 54 процентов;
2) по социальному налогу - 54 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть на 2021 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу - 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 46 процентов;
4) по социальному налогу - 46 процентов.";
4) пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:

"10. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Екібастұз қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшермелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.";
5) көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Экибастуз, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.";
5) пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:

"11. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 302 832 мың теңге сомада бекітілсін.";
6) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының хатшысы Б. Куспеков
Екібастұз қалалық
мәслихатының
2021 жылғы 30 маусымдағы
№ 41/6 шешіміне
1-қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының

"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2021 год в сумме 302 832 тысячи тенге.";
6) приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Экибастузского городского маслихата Б. Куспеков
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 30 июня 2021 года
№ 41/6
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата

2 557 563
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
787 667
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
787 667
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
787 667
2
Әлеуметтiк көмек
1 409 191
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 292 546
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
621 655
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 680
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
261 115
1
2
3
4
5
6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 468
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
60 607
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
124 865
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
143 979
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48 465
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
116 645
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
116 645
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
360 705
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
360 705
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 519
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 478
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
91 338
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
128 370
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 024 488
1
Тұрғын үй шаруашылығы

2 557 563
1
Социальное обеспечение
787 667
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
787 667
005
Государственная адресная социальная помощь
787 667
2
Социальная помощь
1 409 191
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 292 546
002
Программа занятости
621 655
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 680
006
Оказание жилищной помощи
17 712
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
261 115
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 468
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
60 607
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
124 865
1
2
3
4
5
6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
143 979
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48 465
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
116 645
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
116 645
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
360 705
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
360 705
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
125 519
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 478
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
91 338
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
128 370
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 024 488
1
Жилищное хозяйство

40 346
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
2 038 656
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 337 066
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде:
57 608
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
57 608
1
2
3
(жартылай стационар жағдайында)
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017– 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
506 321
- жалақыны ішінара субсидиялау
104 956
- жастар тәжірибесіне
59 798
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру
25 600
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар
70 008
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидиялар
73 158
- қоғамдық жұмыстар
172 801
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі, соның ішінде:
91 338
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
49 179
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
7 650
- қосалқы техникалық бұйымдар (компенсаторлық) тізілімін кеңейту
34 509
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
501 013
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
16 937
тұрғындарды әлеуметтік қорғау мемлекеттік органдарында арнайы әлеуметтік қызметті ұсынатын қызметкерлердің еңбекақысына үстеме ақы белгілеу
30 389
кепілді әлеуметтік пакетке, соның ішінде азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
80 588
мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде мемлекеттік мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақасына үстеме ақы белгілеуге
52 872
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
701 590
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
701 590
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
3 888 259
3.1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер:
722 400
халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
722 400
3.2.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
3 165 859
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайғастыру
435 151
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
543 138
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

40 346
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
2 038 656
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1 337 066
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
57 608
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
57 608
1
2
3
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", в том числе:
506 321
- частичное субсидирование заработной платы
104 956
- на молодежную практику
59 798
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев
25 600
- гранты на реализацию новых бизнес идей
70 008
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
73 158
- общественные работы
172 801
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов, в том числе:
91 338
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
49 179
- оказание услуг специалиста жестового языка
7 650
- расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
34 509
на выплату государственной адресной социальной помощи
501 013
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
16 937
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
30 389
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами
80 588
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
52 872
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
701 590
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
701 590
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
3 888 259
3.1.
Целевые текущие трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
722 400
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
722 400
3.2.
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
3 165 859
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
435 151
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
543 138
1
2
3
развитие системы водоснабжения и водоотведения