Ертіс ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 273-63-6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 7175 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабы 2-тармағының 1), 2) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Ертіс ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Ертіс ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
3. Ертіс аудандық мәслихатының 2016 жылғы 5 қыркүйектегі № 22-5-6 "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібін бекіту туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5241 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, әлеуметтік саясат және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, Ертіс аудандық мәслихатының хатшысы Б. Шингисов
Ертіс аудандық мәслихатының
2021 жылғы 6 қаңтардағы
№ 273-63-6 шешіміне
1 - қосымша
Ертіс ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және
өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және
өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу
нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы
орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық
қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Иртышском районе
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 6 января 2021 года № 273-63-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 8 января 2021 года № 7175.
В соответствии с подпунктами 1), 2) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", статьей 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Иртышском районе, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проводить пикетирования в Иртышском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение маслихата Иртышского района от 5 сентября 2016 года № 22-5-6 "Об утверждении дополнительного порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Иртышского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5241, опубликованное 11 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по бюджету, социальной политике и законности.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь
Иртышского районного маслихата Б. Шингисов
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата
от 6 января 2021 года
№ 273-63-6
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в
Иртышском районе, порядок использования специализированных мест для
организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости,
требования к материально-техническому и организационному обеспечению
специализированных мест для организации и проведения мирных собраний

1. Ертіс ауданында жиналыс, митинг нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын:
Ертіс ауылының Б. Рамазанов және Қажымұқан көшелерінің қиылысындағы алаң. Жиналыс, митинг нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін шекті толу нормасы - екі жүз елу адам.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 23.04.2021 № 20-4-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Демонстрациялар, шерулер нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін маршрут:
Ертіс ауылының Ысқақов көшесі (Чайковский көшесінен Фрунзе көшесіне дейін). Шекті толу нормасы - екі жүз елу адам.
3. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі:
1) өтініште көрсетілген уақыт ішінде арнайы орын аумағында болу;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз ету;
3) санитариялық нормалар мен қауіпсіздік техникасының қағидаларын, Қазақстан Республикасының қоғамдық құқық тәртібін сақтау жөніндегі заңнамасын сақтау.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар:
1) көше жарықтандыруының болуы;
2) бейнебақылау камераларының болуы;
3) тұрақ орындарымен қамтамасыз етілуі.
Ертіс аудандық мәслихатының
2021 жылғы "6" қаңтардағы
№ 273-63-6 шешіміне
2 - қосымша
Ертіс ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 12.01.2024 № 62-15-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Пикеттеуді мынадай объектілердің іргелес жатқан аумақтарының шекарасынан 800 метр қашықтықта:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда жүргізуге жол берілмейді.

1. Специализированное место для организации и проведения мирных собраний в Иртышском районе в форме собрания, митинга:
площадь на пересечении улиц Б. Рамазанова и Кажимукана села Иртышск. Норма предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в форме собрания, митинга - двести пятьдесят человек.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 23.04.2021 № 20-4-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Маршрут для организации и проведения мирных собраний в форме демонстраций, шествий:
улица Искакова села Иртышск (от улицы Чайковского до улицы Фрунзе). Норма предельной заполняемости - двести пятьдесят человек.
3. Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) нахождение на территории специализированного места в течение времени, указанного в заявлении;
2) обеспечение сохранности зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдение санитарных норм и правил техники безопасности, законодательства Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
4. Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) наличие уличного освещения;
2) наличие камер видеонаблюдения;
3) обеспеченность парковочными местами.
Приложение 2
к решению Иртышского
районного маслихата
от "6" января 2021 года
№ 273-63-6
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Иртышском районе
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 12.01.2024 № 62-15-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Не допускается проведение пикетирования на расстоянии 800 метров от границ прилегающих территорий следующих объектов:
1) мест массовых захоронений;
2) объектов железнодорожного, водного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающих обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.