Ертіс аудандық мәслихатының 2020 жылғы 19 қазандағы "Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 245-58-6 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 мамырдағы № 28-5-7 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 31 мамырда № 7301 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 қарашадағы № 35- 10-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 10.11.2023 № 35-10-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ертіс аудандық мәслихатының 2020 жылғы 19 қазандағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 245-58-6 шешіміне (бұдан әрі - Қағидалар) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6994 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Қағидалардың 1-тарауында:
1-тармақтың 8) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"8) уәкілетті ұйым - "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Павлодар облысы бойынша филиалы;";
Қағидалардың 2-тарауында:
7-тармақ келесі мазмұндағы 7-6), 7-7), 10-7), 12) тармақшалармен толықтырылсын:
"7-6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының кәсіптік бөлігінен жоғары немесе техникалық және кәсіптік білім алуға үзінді көшірмесі бар мүгедек студенттер;
7-7) 1, 2 және 3 топтағы жалғызілікті және жалғыз тұратын мүгедектер;";
"10-7) жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен жоғары, бірақ ең төмен күнкөріс деңгейінің бір мөлшерінен аспайтын отбасылар;";
"12) сотпен немесе Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіппен саяси қуғын-сүргіндер құрбаны немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен деп танылған азаматтар.";

О внесении изменений и дополнений в решение Иртышского районного маслихата от 19 октября 2020 года № 245-58-6 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района"
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 5 мая 2021 года № 28-5-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 31 мая 2021 года № 7301. Утратило силу решением Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 10 ноября 2023 года № 35-10-8
Сноска. Утратило силу решением Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 10.11.2023 № 35-10-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии c пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Иртышского районного маслихата от 19 октября 2020 года № 245-58-6 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района" (далее – Правила) (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6994) следующие изменения и дополнения:
в главе 1 Правил:
подпункт 8) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"8) уполномоченная организация – филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Павлодарской области;";
в главе 2 Правил:
пункт 7 дополнить подпунктами 7-6), 7-7), 10-7), 12) следующего содержания:
"7-6) студенты-инвалиды, имеющие выписку из профессиональной части индивидуальной программы реабилитации инвалида на получение высшего или технического и профессионального образования;
7-7) одинокие и одиноко проживающие инвалиды 1, 2 и 3 группы;";
"10-7) семьи со среднедушевым доходом выше размера черты бедности, но не превышающим однократного размера прожиточного минимума;";
"12) граждане, признанные в судебном либо ином установленном законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий.";

7-тармақтың 10-6) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"10-6) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің бір мөлшерінен аспайтын отбасылар;";
8-тармақтың 1-1), 2-2), 2-7), 3-3), 4-3), 5-1), 6-2), 6-3) тармақшалары келесі редакцияда жазылсын:
"1-1) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күніне, Отан қорғаушы күніне, Жеңіс күніне, Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне, Еңбек күніне, Қарттар күніне орай осы Қағидалардың 7 - тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 6-1), 12) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;";
"2-2) осы Қағидалардың 7 - тармағының 9-1), 9-2) және 9-3) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін жоғары оқу орнында оқуға төлеуге осы Қағидалардың 12 - тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды және аудан әкімі, жоғары оқу орнының басшысы мен өтініш беруші қол қойған білім беру қызметтерін көрсету туралы үш жақты шартты қоса берумен уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округ әкіміне өтініш негізінде;";
"2-7) осы Қағидалардың 7 - тармағының 10-5) тармақшасында көрсетілген санат үшін қатты отын сатып алуға уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округ әкіміне өтініш негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде;";
"3-3) осы Қағидалардың 7 - тармағының 9-1), 9-2) және 9-3) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне бару үшін, осы Қағидалардың 12 - тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды және аудан әкімі, жоғары оқу орнының басшысы мен өтініш беруші қол қойған білім беру қызметтерін көрсету туралы үш жақты шартты қоса берумен уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округ әкіміне өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде;";
"4-3) осы Қағидалардың 7 - тармағының 7-4) тармақшасында көрсетілген санат үшін үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге 8 (сегіз) АЕК мөлшерінде, өтініш берген айдан бастап оқу жылына тағайындалады;";
"5-1) осы Қағидалардың 7 - тармағының 10-6) тармақшасында көрсетілген, бір жасқа дейінгі балалары бар, медициналық мекеменің қорытындысы бойынша қосымша балалар тамағына мұқтаж санат үшін 2 (екі) АЕК мөлшерінде;";
"6-2) осы Қағидалардың 7 - тармағының 10-4) тармақшасында көрсетілген санат үшін 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде;
6-3) осы Қағидалардың 7 - тармағының 10-6) тармақшасында көрсетілген санат үшін бірінші баланың тууына 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде.";
8-тармақ келесі мазмұндағы 2-9), 2-10), 2-11), 3-7), 4-4), 5-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"2-9) осы Қағидалардың 7 - тармағының 7-6) тармақшасында көрсетілген санатқа бір оқу жылы үшін жоғары оқу орындарында оқу құнын өтеу үшін 60 (алпыс) АЕК мөлшерінде, техникалық және кәсіптік оқу орындарында 30 (отыз) АЕК мөлшерінде - мүгедектігі туралы анықтама, жеке оңалту бағдарламасы негізінде, оқу орнының басшысы мен мүгедек студент арасында жасалған білім беру қызметтерін көрсетуге арналған шартың қоса берілуімен жүзеге асырылады;

подпункт 10-6) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"10-6) семьи со среднедушевым доходом, не превышающим однократного размера прожиточного минимума;";
в пункте 8 подпункты 1-1), 2-2), 2-7), 3-3), 4-3), 5-1), 6-2), 6-3) изложить в следующей редакции:
"1-1) ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан, ко Дню защитника Отечества, ко Дню Победы, ко Дню памяти жертв политических репрессий и голода, ко Дню труда, ко Дню пожилых людей – для категорий, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 6-1), 12) пункта 7 настоящих Правил;";
"2-2) для категорий, указанных в подпунктах 9-1), 9-2) и 9-3) пункта 7 настоящих Правил, на оплату обучения в высшем учебном заведении, на основании заявления в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 настоящих Правил и трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом района, руководителем высшего учебного заведения и заявителем;";
"2-7) для категории, указанной в подпункте 10-5) пункта 7 настоящих Правил в размере 15 (пятнадцать) МРП на приобретение твердого топлива, на основании заявления в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа;";
"3-3) для категорий, указанных в подпунктах 9-1), 9-2) и 9-3) пункта 7 настоящих Правил на период обучения для проживания, питания и проезда к месту жительства в размере 10 (десять) МРП, на основании заявления в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 настоящих Правил и трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом района, руководителем высшего учебного заведения и заявителем;";
"4-3) для категории, указанной в подпункте 7-4) пункта 7 настоящих Правил, на возмещение затрат на обучение на дому в размере 8 (восемь) МРП, назначается с месяца обращения на учебный год;";
"5-1) для категории, указанной в подпункте 10-6) пункта 7 настоящих Правил, имеющие детей в возрасте до одного года, нуждающиеся в дополнительном детском питании по заключению медицинского учреждения в размере 2 (два) МРП;";
"6-2) для категории, указанной в подпункте 10-4) пункта 7 настоящих Правил в размере 20 (двадцать) МРП;
6-3) для категории, указанной в подпункте 10-6) пункта 7 настоящих Правил, на рождение первого ребенка в размере 20 (двадцать) МРП.";
пункт 8 дополнить подпунктами 2-9), 2-10), 2-11), 3-7), 4-4), 5-2) следующего содержания:
"2-9) для категории, указанной в подпункте 7-6) пункта 7 настоящих Правил, для возмещения стоимости обучения в высших учебных заведениях в размере 60 (шестьдесят) МРП, в технических и профессиональных учебных заведениях в размере 30 (тридцать) МРП за один учебный год - на основании справки об инвалидности, индивидуальной программы реабилитации с приложением договора на оказание образовательных услуг, заключенного между руководителем учебного заведения и студентом-инвалидом;

2-10) осы Қағидалардың 7 - тармағының 2), 3) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде тісті протездеуге - алушының мәртебесін растайтын құжатты, орындалған жұмыстар актісін, фискалдық чекті қоса бере отырып, өтініш негізінде;
2-11) осы Қағидалардың 7-тармағының 2), 3) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін санаторлық - курорттық емделуге (жол жүруге, тұруға және тамақтануға) 45 (қырық бес) АЕК мөлшерінде - алушының мәртебесін растайтын құжатты, орындалған жұмыстар актісін, фискалдық чекті қоса бере отырып, өтініш негізінде;";
"3-7) осы Қағидалардың 7 - тармағының 7-7) тармақшасында көрсетілген санат үшін уәкілетті органның тізімі негізінде 3 (үш) АЕК мөлшерінде;";
"4-4) осы Қағидалардың 7 - тармағының 2), 3) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін сауықтыруға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;";
"5-2) осы Қағидалардың 7 - тармағының 10-7) тармақшасында көрсетілген санат үшін азық-түлік өнімдеріне бағаның өсуіне байланысты 2 (екі) АЕК мөлшерінде;";
Қағидалардың 3-тарауында:
12, 13-тармақтар келесі редакцияда жазылсын:
"12. Өмірде қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округтің әкіміне мынадай құжаттармен:
1) жеке басын куәландыратын құжатпен;
2) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтермен;
3) өмірде қиын жағдайдың туындағанын растайтын актімен және/немесе құжатпен қоса өтініш береді.
Адамның (отбасы мүшелерінің) табысына қарамастан тағайындалатын әлеуметтік көмекті алу үшін адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтер ұсынылмайды.
13. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың төлнұсқалары ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының бюджет, әлеуметтік саясат және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ертіс аудандық мәслихатының сессия төрағасы И. Айтимбетова
Ертіс аудандық мәслихатының хатшысы Б. Шингисов

2-10) для категорий, указанных в подпунктах 2), 3) пункта 7 настоящих Правил на зубопротезирование в размере 20 (двадцать) МРП - на основании заявления с приложением документа подтверждающего статус получателя, акта выполненных работ, фискального чека;
2-11) для категорий, указанных в подпунктах 2), 3) пункта 7 настоящих Правил на санаторно-курортное лечение (на проезд, проживание и питание) в размере 45 (сорок пять) МРП - на основании заявления с приложением документа подтверждающего статус получателя, акта выполненных работ, фискального чека;";
"3-7) для категории, указанной в подпункте 7-7) пункта 7 настоящих Правил, на основании списка уполномоченного органа в размере 3 (три) МРП;";
"4-4) для категорий, указанных в подпунктах 2), 3) пункта 7 настоящих Правил на оздоровление в размере 5 (пять) МРП;";
"5-2) для категории, указанной в подпункте 10-7) пункта 7 настоящих Правил, в связи с ростом цен на продукты питания в размере 2 (два) МРП;";
в главе 3 Правил:
пункты 12, 13 изложить в следующей редакции:
"12. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о доходах лица (членов семьи);
3) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
Для получения социальной помощи, которая назначается независимо от доходов лица (членов семьи), сведения о доходах лица (членов семьи) не предоставляются.
13. Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по бюджету, социальной политике и законности.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Иртышского
районного маслихата И. Айтимбетова
Секретарь Иртышского районного маслихата Б. Шингисов