Жер учаскесіне шектеулі нысаналы пайдалану (қауымдық сервитут) құқығын беру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 23 тамыздағы № 185 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 67-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, 69-бабы 4-тармағының 2-1) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, жер комиссиясының 2021 жылғы 16 наурыздағы № 1 хаттамасы және "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің 2021 жылғы 22 шілдедегі № KZ89VBG00879682 бұйрығымен бекітілген жерге орналастыру жобасы негізінде Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің "Нұра топтық су құбыры" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына 49 жыл мерзімге Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирнов ауылдық округі Смирнов ауылының аумағында Булаев топтық су құбырының магистральдық құбыр жолының желілік бөлігін орналастыру және пайдалану үшін жалпы ауданы 22,2792 гектар жер учаскесіне шектеулі нысаналы пайдалану (қауымдық сервитут) құқығы берілсін.
Аталған ауданға Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Аққайың орман шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жалпы ауданы 1,7139 гектар бөгде жер пайдаланушының жері кірмейді.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің "Нұра топтық су құбыры" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына (келісім бойынша) жұмыс аяқталғаннан кейін жер учаскесін нысаналы мақсаты бойынша одан әрі пайдалануға жарамды күйге келтіру ұсынылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі Қ. Ақсақалов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2021 жылғы "23" тамыздағы
№ 185 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің "Нұра топтық су құбыры" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирнов ауылы және Смирнов ауылдық округі шекарасындағы Булаев топтық су құбырының магистральдық құбыр жолының желілік бөлігін орналастыру және пайдалану үшін шектеулі нысаналы пайдалану құқығын (қауымдық сервитут) беру кезіндегі жер экспликациясы
Жер пайдаланушылардың атауы
Кадастрлық нөмірі
Ауданы, га
Соның ішінде
А/ш алқабының ауданы
Оның ішінде
Орманды алқап
Егістік
Көп жылдық екпе
Шабындық
Оның ішінде
Жайылым
Оның ішінде
Жақсартылған
Жақсартылған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Смирнов ауылдық округі
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер
Мемлекеттік заңды тұлғалар
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
0,10
Жиыны:
0,10
Мемлекеттік емес заңды тұлғалар
2
"ЗИКСТО" акционерлік қоғамы
0,10
Жиыны:
0,10
Өнеркәсіп, көлік, байланыс жерінің жиыны

О предоставлении права ограниченного целевого пользования (публичный сервитут) на земельный участок
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 23 августа 2021 года № 185
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 67, подпунктом 2-1) пункта 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании протокола земельной комиссии от 16 марта 2021 года №1 и землеустроительного проекта утвержденного приказом коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области" № KZ89VBG00879682 от 22 июля 2021 года акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Нуринский групповой водопровод" Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан право ограниченного целевого пользования (публичный сервитут) сроком на 49 лет на земельный участок общей площадью 22,2792 гектара для размещения и эксплуатации линейной части магистральных трубопроводов Булаевского группового водопровода на территории села Смирново Смирновского сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области, согласно приложению к настоящему постановлению.
В указанную площадь не входят земли постороннего землепользователя коммунального государственного учреждения "Лесное хозяйство Аккайынское" акимата Северо-Казахстанской области Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Северо-Казахстанской области на общую площадь – 1,7139 гектара.
2. Рекомендовать республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Нуринский групповой водопровод" Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (по согласованию) по окончании работ привести земельный участок в состояние пригодное для его дальнейшего использования по целевому назначению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "23" августа 2021 года № 185
Экспликация земель при предоставлении права ограниченного целевого пользования (публичный сервитут) республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Нуринский групповой водопровод" Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан для размещения и эксплуатации линейной части магистральных трубопроводов Булаевского группового водопровода в границах села Смирново и Смирновского селького округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области
Наименовапние землепользователей
Кадастровый номер
Площадь, га
В том числе
Площадь с/х угодий
Из них:
Покрытые лесом
Пашня
Мн.лет.насаждения
Сенокосы
Из них
Пастбища
Из них
Улучшенных
Улучшенных
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Смирновский сельский округ
Земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопаснсти и иного несельскохозяйственного назначения
Государственные юридические лица
1
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Северо-Казахстанской области"
0,10
Итого:
0,10
Негосударственные юридические лица
2
Акционерное общество "ЗИКСТО"
0,10
Итого
0,10
Итого земель промышленности, транспора, связи