2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басына арналған жемшөп шығындарының құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидия алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 2 ақпандағы № 15 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 4 ақпанда № 7113 болып тіркелді
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелді) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Преамбула жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-1. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басына арналған жемшөп шығындарының құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидия алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2021 год
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 2 февраля 2021 года № 15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 февраля 2021 года № 7113
Сноска. Заголовок в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 09.12.2021 № 276 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Правилами субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18404) акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 09.12.2021 № 276 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2021 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 09.12.2021 № 276 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1-1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2021 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановления акимата Северо-Казахстанской области от 09.12.2021 № 276 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.

1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі К. Аксакалов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2021 жылғы 2 ақпандағы
№ 15 қаулысына 1-қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 2 февраля 2021 года № 15
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2021 год

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.04.2021 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; 09.12.2021 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; 27.12.2021 № 295 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидияланатын көлемі
Субсидиялар көлемі, мың теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы

Сноска. Приложение в редакции постановления акимата СевероКазахстанской области от 27.04.2021 № 87 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 09.12.2021 № 276 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 27.12.2021 № 295 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем
Объем субсидий, тысяч тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон

Ескерту. Шешім 2-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Бағыты
Өлшем бірлігі
Норматив, мың теңге
Өлшемшарттар
Өтінімді беру мерзімдері
1.
Ірі қара мал
ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан 20 желтоқсанға
дейін
1.1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басы (50 бастан 400 басқа дейін)
Бас
40,0
1) жасы 18 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
1.2
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басы (400 бастан)
Бас
80,0
1) жасы 18 айдан кемінде 400 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
1.3.
Ірі қара малдың аналық басы (50 бастан)
Бас
35,0
1) жасы 18 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
2.
Шошқаның аналық басы (50 бастан)
Бас
25,0
1) жасы 12 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
3.
Жылқының аналық басы (50 бастан)
Бас
8,0
1) жасы 36 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
4.
Қойдың аналық басы (50 бастан)
Бас
3,0
1) жасы 12 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
Ескертпе:
САТЖАҚ - селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры;
АЖБ - ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор.

Сноска. Решение дополнено приложением 2 в соответствии с постановления акимата Северо-Казахстанской области от 09.12.2021 № 276 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направление
Едини- ца измерения
Норматив, тысяч тенге
Критерии
Сроки подачи
1.
Крупный рогатый скот
с 1 декабря по 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Маточное поголовье молочного и молочно-мясного направления направления (от 50 до 400 голов )
Голова
40,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев ; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
1.2
Маточное поголовье молочного и молочно-мясного направления (от 400 голов )
Голова
80,0
1) наличие не менее 400 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев ; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
1.3
Маточное поголовье крупного рогатого скота (от 50 голов)
Голова
35,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
2.
Маточное поголовье свиней (от 50 голов)
Голова
25,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 12 месяцев; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
3.
Маточное поголовье лошадей (от 50 голов)
Голова
8,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 36 месяцев; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
4.
Маточное поголовье овец (от 50 голов)
Голова
3,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 12 месяцев; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
Примечание:
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы;
ИСЖ - база данных по идентификации сельскохозяйственных животных.