"2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 2 ақпандағы № 15 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 276 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 желтоқсанда № 25876 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 2 ақпандағы № 15 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7113 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басына арналған жемшөп шығындарының құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидия алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы";
көрсетілген қаулының преамбуласы жаңа редакцияда жазылсын:
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелді) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін";
көрсетілген қаулы мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басына арналған жемшөп шығындарының құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидия алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін";

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 2 февраля 2021 года № 15 "Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2021 год"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 9 декабря 2021 года № 276. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2021 года № 25876
Акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Северо-Казахстанской области "Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2021 год" от 2 февраля 2021 года № 15 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7113) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного постановления изложить в новой редакции:
"Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2021 год";
преамбулу указанного постановления изложить в новой редакции:
"В соответствии с Правилами субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18404) акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2021 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.";
указанное постановление дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2021 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";

көрсетілген қаулымен бекітілген 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі К. Аксакалов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2021 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 276 қаулысына
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2021 жылғы 2 ақпандағы
№ 15 қаулысына
1-қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидияланатын көлемі
Субсидиялар көлемі, мың теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағы-лыстыру маусымы

объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2021 год, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
указанное постановление дополнить приложением 2 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 9 декабря 2021 года № 276
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 2 февраля 2021 года № 15
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2021 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем
Объем субсидий, тысяч тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон

8 000
24 000,0
5.
Бие сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
Килограмм
60 000
3 600,0
Жергілікті бюджеттің бюджеттік қаражат жиыны
1 907 350,0
ЖИЫНЫ
8 850 785,0
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2021 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 276 қаулысына
2-қосымша
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2021 жылғы 2 ақпандағы
№ 15 қаулысына
2-қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басына арналған жемшөп шығындарының құнын арзандату бағыты бойынша нормативтер, өлшемшарттар, өтінім беру мерзімдері
Бағыты
Өлшем бірлігі
Норматив, мың теңге
Өлшемшарттар
Өтінімді беру мерзімдері
1.
Ірі қара мал
ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан 20 желтоқсанға
дейін
1.1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басы (50 бастан 400 басқа дейін)
Бас
40,0
1) жасы 18 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
1.2
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басы (400 бастан)
Бас
80,0
1) жасы 18 айдан кемінде 400 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
1.3.
Ірі қара малдың аналық басы (50 бастан)
Бас
35,0
1) жасы 18 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
2.
Шошқаның аналық басы (50 бастан)
Бас
25,0
1) жасы 12 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
3.
Жылқының аналық басы (50 бастан)
Бас
8,0
1) жасы 36 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
4.
Қойдың аналық басы (50 бастан)
Бас
3,0
1) жасы 12 айдан кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және
АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің
болуы және деректердің сәйкестігі
Ескертпе:
САТЖАҚ - селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры;
АЖБ - ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор.

8 000
24 000,0
5.
Удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока
Килограмм
60 000
3 600,0
Итого бюджетных средств местного бюджета
1 907 350,0
ИТОГО
8 850 785,0
Приложение 2
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 9 декабря 2021 года № 276
Приложение 2
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 2 февраля 2021 года № 15
Нормативы, критерии, сроки подачи заявок по направлению удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2021 год
Направление
Едини- ца измерения
Норматив, тысяч тенге
Критерии
Сроки подачи
1.
Крупный рогатый скот
с 1 декабря по 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Маточное поголовье молочного и молочно-мясного направления направления (от 50 до 400 голов )
Голова
40,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев ; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
1.2
Маточное поголовье молочного и молочно-мясного направления (от 400 голов )
Голова
80,0
1) наличие не менее 400 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев ; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
1.3
Маточное поголовье крупного рогатого скота (от 50 голов)
Голова
35,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
2.
Маточное поголовье свиней (от 50 голов)
Голова
25,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 12 месяцев; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
3.
Маточное поголовье лошадей (от 50 голов)
Голова
8,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 36 месяцев; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
4.
Маточное поголовье овец (от 50 голов)
Голова
3,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 12 месяцев; 2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
Примечание:
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы;
ИСЖ - база данных по идентификации сельскохозяйственных животных.