2022-2024 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетің бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26194 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 154 217,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 28 406 287,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 316 832,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 294 835,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 136 262,0 мың теңге;
2) шығындар – 61 464 907,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 55 000,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 тысяч тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 306 127,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 750 480,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 11 750 480,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 094 032,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 192 653,0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтары – 3 103 182,6 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 31.03.2022 № 2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.10.2022 № 1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 16.11.2022 № 2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 12.12.2022 № 1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасады деп анықталсын:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
2) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
3) аудандық маңызы бар қаланың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығынан;

Об утверждении бюджета города Петропавловск на 2022-2024 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2021 года № 1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26194
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 154 217,5 тысячи тенге:
налоговые поступления – 28 406 287,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 316 832,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 294 835,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 136 262,0 тысяч тенге;
2) затраты – 61 464 907,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 000,0 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 306 127,8 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 750 480,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 750 480,0 тысяч тенге:
поступление займов – 16 094 032,1 тысяч тенге;
погашение займов – 11 192 653,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 103 182,6 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 31.03.2022 № 2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 03.10.2022 № 1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 16.11.2022 № 2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.12.2022 № 1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, сельского округа;
3) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения;

4) көлік құралдарына салынатын салықты қоспағанда, көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қала аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
орналасқан жері олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген, облыстық маңызы бар қаланың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
5) акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
7) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымынан;
8) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
9) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақыдан;
10) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Қала бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден.
4. Қала бюджеті негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер мен кредиттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) жалақыны ішінара субсидиялауға;
2) көшуге субсидия беруге;
3) жастар тәжірибесіне;
4) тұрғын үйді жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
5) қоғамдық жұмысқа;
6) жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіш);
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
8) кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
9) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге
жартылай стационар жағдайында және үй жағдайында;
10) тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге;

4) налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения;
5) акцизов на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
6) платы за пользование земельными участками;
7) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
8) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
9) платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
10) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города областного значения;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Учесть в городском бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) частичное субсидирование заработной платы;
2) предоставление субсидий на переезд;
3) молодҰжную практику;
4) аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
5) общественную работу;
6) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей);
7) выплату государственной адресной социальной помощи;
8) гарантированный социальный пакет;
9) оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам
в условиях полустационара и в условиях на дому;
10) оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия;

11) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
12) ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге;
13) техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге;
14) Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз етуге;
15) протездік-ортопедиялық құралдарға;
16) сурдотехникалық құралдарға;
17) тифлотехникалық құралдарға;
18) арнаулы жүріп-тұру құралдарға (кресло-арбалар);
19) кірістірілген ақпаратты енгізу/шығару Брайль қарпімен сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютерге;
20) санаторлық-курорттық емдеуге;
21) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
22) мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
23) мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
24) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
25) "Петропавл Бройлер" ЖШС өндірістік аумағына инженерлік инфрақұрылым салуға, электрмен жабдықтаудың сыртқы желілері, су, кәріз;
26) "Береке" шағын ауданында 100 пәтерлі үш тұрғын үй салуға, № 1, № 2, № 3 үйлер;
27) "Солнечный-2" кентінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға, 2 кезек. Электрмен жабдықтау;
28) Чкалов - Уәлиханов - Мүсірепов - Назарбаев көшелерінің шекарасында № 3 72 пәтерлі тұрғын үй салуға (сыртқы инженерлік желілермен және аумақты абаттандырумен);
29) Горький – Алтынсарин – Парфирьев – Таштитов көшелерінің шекарасында ірі панельді екі секциялы 17 қабатты тұрғын үй салуға;
30) Жұмабаев көшесін Пионерская көшесінен Чкалов көшесіне дейін қайта жаңартуға;
31) Сутюшев көшесінен Петров көшесіне дейін Горький көшесін қайта жаңартуға;
32) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге.
6. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен кредиттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Сосновая, Прибрежная, Прохладная, Тенистая, Дачная көшелерін күрделі жөндеуге;
2) әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға;
3) қаланы абаттандыруға;

11) увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
12) оказание услуг специалиста жестового языка;
13) расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) cредств;
14) обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida;
15) протезно-ортопедические средства;
16) сурдотехнические средства;
17) тифлотехнические средства;
18) специальные средства передвижения (кресло-коляски);
19) портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля;
20) санаторно-курортное лечение;
21) на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
22) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
23) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
24) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
25) строительство инженерной инфраструктуры к производственной территории ТОО "Петропавловский Бройлер", внешние сети электроснабжения, вода, канализация;
26) строительство трех 100-квартирных жилых домов в микрорайоне "Береке", дома № 1, № 2, № 3;
27) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры поселка "Солнечный-2", 2 очередь. Электроснабжение;
28) строительство 72-х квартирного жилого дома №3 в границах улиц Чкалова -Уалиханова - Мусрепова - Назарбаева (с внешними инженерными сетями и благоустройством территории);
29) строительство крупнопанельного двухсекционного 17-ти этажного жилого дома в границах улиц Горького - Алтынсарина - Парфирьева – Таштитова;
30) реконструкцию улицы Жумабаева от улицы Пионерской до улицы Чкалова;
31) реконструкцию улицы Горького от улицы Сутюшева до улицы Петрова;
32) проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
6. Учесть в городском бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета, в том числе на:
1) капитальный ремонт улиц Сосновая, Прибрежная, Прохладная, Тенистая, Дачная;
2) субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям;
3) благоустройство города;

4) санитарияны қамтамасыз ету бойынша жұмыстарға;
5) қаланың сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуге;
6) мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыруға;
7) азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге;
8) санаторлық-курорттық емдеуге;
9) протездік-ортопедиялық құралдарға;
10) үйде арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге;
11) "Петропавл Бройлер" ЖШС өндірістік аумағына инженерлік инфрақұрылым салуға: Электрмен жабдықтаудың сыртқы желілері, су, кәріз;
12) Волочаевский көшесі бойында Абай көшесінен Радищев көшесіне дейінгі учаскеде ашық нөсер кәрізін салуға;
13) "Береке" шағын ауданында үш 100 пәтерлі үй салуға: № 4, № 5, № 6 тұрғын үйлер;
14) "Жас Өркен" шағын ауданында жылумен жабдықтау желілерін (секіргіш) салу;
15) Нель Болатбаев көшесі, 28 Г бойынша көп пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы алаңнан тыс және алаңішілік инженерлік желілер. Абаттандыру;
16) "Южный" шағын ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыру. Сумен жабдықтау желілері және автомобиль жолдары;
17) Жұмабаев көшесін Пионерская көшесінен Чкалов көшесіне дейін қайта жаңартуға;

4) работы по обеспечению санитарии;
5) функционирование системы водоснабжения и водоотведения города;
6) изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества;
7) обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
8) санаторно-курортное лечение;
9) протезно-ортопедические средства;
10) оказание специальных социальных услуг в условиях на дому;
11) строительство инженерной инфраструктуры к производственной территории ТОО "Петропавловский Бройлер": внешних сетей электроснабжения, воды, канализации;
12) строительство открытой ливневой канализации по улице Волочаевского на участке от улицы Абая до улицы Радищева;
13) строительство трех 100 квартирных жилых домов в микрорайоне "Береке": дома № 4, № 5, № 6;
14) строительство сетей теплоснабжения (перемычка) в микрорайоне "Жас Оркен";
15) строительство многоквартирного жилого дома по улице Неля Болатбаева, 28 Г. Внешнеплощадочные и внутриплощадочные инженерные сети. Благоустройство;
16) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Южный". Сети водоснабжения и автомобильные дороги;
17) реконструкцию улицы Жумабаева от улицы Пионерской до улицы Чкалова;

18) Горький көшесін Сутюшев көшесінен Петров көшесіне дейін қайта жаңартуға;
19) тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға қалалық бюджетті кредиттеуге.
7. 2022 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарында 1 140 516 мың теңге көлемінде субвенция ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 500 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат хатшысы А. Бердагулов

18) реконструкцию улицы Горького от улицы Сутюшева до улицы Петрова;
19) кредитование городского бюджета на проектирование и (или) строительство жилья.
7. Учесть в расходах городского бюджета на 2022 год субвенцию в объеме 1 140 516 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2022 год в сумме 500 000 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов
Приложение 1
к решению

2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1 шешіміне
1 қосымша
Петропавл қаласының 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 31.03.2022 № 2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.10.2022 № 1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 16.11.2022 № 2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 12.12.2022 № 1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

от 23 декабря 2021 года
№ 1
Бюджет города Петропавловска на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 31.03.2022 № 2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 03.10.2022 № 1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 16.11.2022 № 2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.12.2022 № 1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

59 816,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
57 401,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 384,4
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1 030,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
712 137,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
690 727,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 619,9
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 789,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
132 243,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 799,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
12 032,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4 546,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 321,6
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
545,0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
53 959,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы және ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 455,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
503,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
302 159,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
302 159,0
02
Қорғаныс
57 959,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
57 959,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
57 959,9
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
129 495,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
129 495,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
129 495,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 952 950,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 770 170,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

59 816,8
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
57 401,6
003
Капитальные расходы государственного органа
1 384,4
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 030,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
712 137,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
690 727,9
003
Капитальные расходы государственного органа
6 619,9
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций.
14 789,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
132 243,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
113 799,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
12 032,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4 546,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 321,6
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
545,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
53 959,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
53 455,2
003
Капитальные расходы государственного органа
503,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
302 159,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
302 159,0
02
Оборона
57 959,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
57 959,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
57 959,9
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
129 495,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
129 495,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
129 495,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 952 950,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 770 170,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

203 832,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
670 466,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
309 882,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 400,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
270 058,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 406,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
158 860,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
256 921,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
727 673,6
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 785,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
93 694,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23 854,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
30 130,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 405,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
16 000,0
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
35 683 542,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25 225 190,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
18 862 048,1
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 363 141,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 411 658,1
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1 146 907,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

203 832,6
002
Программа занятости
670 466,6
005
Государственная адресная социальная помощь
309 882,0
006
Оказание жилищной помощи
3 400,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
270 058,4
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 406,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
158 860,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
256 921,6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
727 673,6
021
Капитальные расходы государственного органа
4 785,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
93 694,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
23 854,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
30 130,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 405,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
16 000,0
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
35 683 542,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25 225 190,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 862 048,1
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 363 141,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 411 658,1
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1 146 907,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
11 745,4
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 394,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 998,9
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
8 998,9
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
6 701,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 701,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
207 891,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
207 891,2
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 925,8
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
35 426,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 539,1
12
Көлiк және коммуникация
4 209 611,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 209 611,8
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 971 490,2
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
36 356,8
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
2 161 005,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
40 759,8
13
Басқалар
1 314 850,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
201 096,6
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
201 096,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
70 517,1
026
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
70 517,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 043 236,8
043
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 043 236,8
14
Борышқа қызмет көрсету
539 921,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
539 921,5
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
11 745,4
007
Капитальные расходы государственного органа
2 394,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 998,9
010
Развитие объектов сельского хозяйства
8 998,9
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
6 701,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
6 701,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
207 891,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
207 891,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
170 925,8
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
35 426,3
015
Капитальные расходы государственного органа
1 539,1
12
Транспорт и коммуникации
4 209 611,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 209 611,8
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 971 490,2
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
36 356,8
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 161 005,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
40 759,8
13
Прочие
1 314 850,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
201 096,6
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
201 096,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
70 517,1
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
70 517,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 043 236,8
043
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2025 года
1 043 236,8
14
Обслуживание долга
539 921,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
539 921,5
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

9 483
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
9 483
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
70 134
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
67 157
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
2 977
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
73 025
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
73 025
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
32 269
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 269
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
114 136
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93 800
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 336
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
25 600
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 600
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
69 934
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
63 634
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 634
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
6 300
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 300
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
118 323
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
118 323
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 323
12
Көлiк және коммуникация
1 704 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 704 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
935 000
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
14 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
595 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

9 483
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
9 483
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
70 134
006
Функционирование районных (городских) библиотек
67 157
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2 977
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
73 025
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
73 025
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
32 269
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
32 269
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
114 136
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
93 800
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 336
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
25 600
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
25 600
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
69 934
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
63 634
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
63 634
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
6 300
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
6 300
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
118 323
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
118 323
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
118 323
12
Транспорт и коммуникации
1 704 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 704 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
935 000
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
14 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
595 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов