Ақжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 66-3 "2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 қазандағы № 10-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 қазанда № 24786 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 66-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6886 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 346 346,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 392 574,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 966 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 934 805,4 мың теңге;
2) шығындар – 4 450 283,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119 087 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 166 269 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 182 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -223 024,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223 024,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 166 269 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 182 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 103 937,1 мың теңге.";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер жергiлiктi өкiлдi органдардың (мәслихаттардың) шешiмi бойынша белгiленуi көзделсін";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақжар аудандық мәслихат хатшысы А. Хоршат
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение Акжарского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 66-3 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2021-2023 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 5 октября 2021 года № 10-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2021 года № 24786
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 66-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6886) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 346 346,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 392 574,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 966 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 934 805,4 тысяч тенге;
2) затраты – 4 450 283,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 119 087 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 166 269 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 182 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223 024,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223 024,1 тысяч тенге:
поступление займов – 166 269 тысяч тенге;
погашение займов – 47 182 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 103 937,1 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, по решению местных представительных органов (маслихатов) могут устанавливаться повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Акжарского районного маслихата А. Хоршат
Приложение 1
к решению Акжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области

38131
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
190219,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14534,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
175685,6
02
Қорғаныс
8691
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8691
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5520
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1800
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1371
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
374212,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
374212,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54624,6
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1045
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
191247
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17690,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1489
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14871
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
21966
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43936
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26223,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1120
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
574926,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
66908
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2908
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
64000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

38131
015
Капитальные расходы государственного органа
7000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
190219,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
14534,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
175685,6
02
Оборона
8691
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8691
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5520
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1800
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1371
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
374212,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
374212,6
005
Государственная адресная социальная помощь
54624,6
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1045
002
Программа занятости
191247
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17690,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1489
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14871
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21966
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43936
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26223,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1120
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
574926,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
66908
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2908
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
64000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)