Ақжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 66-3 "2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 қарашадағы № 11-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 6 желтоқсанда № 25573 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 66-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6886 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 371 250,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 346 813,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 144,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 345,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 999 947,1 мың теңге;
2) шығындар – 4 475 187,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 087,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 54 269 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 181,7 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатыпалу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -111 024,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111 024,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 54 269 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 181,7 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 103 937,1мың теңге.";
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2021 жылға Ақжар аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 1 450 мың теңге сомасында 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1,5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1 и 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақжар аудандық мәслихат хатшысы А. Хоршат
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение Акжарского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 66-3 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2021-2023 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 ноября 2021 года № 11-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2021 года № 25573
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 66-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6886) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 371 250,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 346 813,1тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 144,6тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 345,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов –3 999 947,1 тысяч тенге;
2) затраты –4 475 187,8тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 087,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 54 269 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 181,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -111 024,4тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111 024,4 тысяч тенге:
поступление займов – 54 269 тысяч тенге;
погашение займов – 47 181,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 103 937,1 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 1 450 тысяч тенге согласно приложения 5.";
приложения 1, 5,6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Акжарского районного маслихата А. Хоршат
Приложение 1
к решению Акжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области

31234,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23697,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7537,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
274093,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
167925,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
56082,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
50085,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49883,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
558,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
110
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42225,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6990
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
186327,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16083,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
170243,7
02
Қорғаныс
9720,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9720,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5520
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2544,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1656,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
346529
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
346529
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47900
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
324,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
175294,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16572,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1194,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12909,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

31234,9
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23697,6
003
Капитальные расходы государственного органа
7537,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
274093,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
167925,8
003
Капитальные расходы государственного органа
56082,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
50085,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49883,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
558,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
110
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
42225,5
015
Капитальные расходы государственного органа
6990
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
186327,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
16083,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
170243,7
02
Оборона
9720,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9720,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5520
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2544,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1656,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
346529
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
346529
005
Государственная адресная социальная помощь
47900
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
324,5
002
Программа занятости
175294,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16572,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1194,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12909,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида