Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 57/1 "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 6 қыркүйектегі № 7/2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 қыркүйекте № 24378 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 57/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6878 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 507 319,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 537 225 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 731 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 953 763,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 615 150,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 713 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61 757 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 044 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 150 544,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 150 544,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 61 757 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 044 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 108 331,5 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 245 645 мың теңге сомасында белгіленсін:
Архангелка ауылдық округіне – 23 207 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 19 454 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 17 337 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне – 28 936 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 17 939 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 22 671 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 33 474 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 12 168 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 12 374 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 57/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 6 сентября 2021 года № 7/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2021 года № 24378
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 57/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6878) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 507 319,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 537 225 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 731 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 953 763,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6 615 150,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 713 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61 757 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 044 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 150 544,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 150 544,5 тысяч тенге:
поступление займов – 61 257 тысяч тенге;
погашение займов – 19 044 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 108 331,5 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2021 год в сумме 245 645 тысяч тенге:
Архангельскому сельскому округу – 23 207 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 19 454 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 17 337 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу – 28 936 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 17 939 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 22 671 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 33 474 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 12 168 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 12 374 тысяч тенге;

Первомай ауылдық округіне – 14 520 мың теңге;
Преснов ауылдық округіне – 18 160 мың теңге;
Пресноредут ауылдық округіне – 14 306 мың теңге;
Троицкий ауылдық округіне – 11 099 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 5 073 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) мәдени-сауықтыру орталықтарын жарақтандыруға;
2) ауылдық округтерде автомобиль жолдарын орташа жөндеуге;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне;
4) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының Благовещенка ауылында спорттық-ойын алаңын жайластыруға;
5) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
6) Пресновка ауылының орталықтандырылған кітапхана жүйесінің ғимаратын күрделі жөндеуге;
7) ауылдық кітапханаларды интернет желісіне қосуға, телефондандыруға, интернет үшін компьютерлер сатып алуға;
8) контейнерлер сатып алуға;
9) "9 мамыр – Жеңіс күні" мерекелік күніне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге;
10) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақыларын ұлғайтуға.
Облыстық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.";
13-3-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

Первомайскому сельскому округу – 14 520 тысяч тенге;
Пресновскому сельскому округу – 18 160 тысяч тенге;
Пресноредутскому сельскому округу – 14 306 тысяч тенге;
Троицкому сельскому округу – 11 099 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 5 073 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета:
1) на оснащение культурно-оздоровительных центров;
2) на средний ремонт автомобильных дорог в сельских округах;
3) на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
4) на обустройство спортивно-игровой площадки в селе Благовещенка Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
5) на освещение улиц в населенных пунктах;
6) на капитальный ремонт здания Централизованной библиотечной системы села Пресновка;
7) на подключение сельских библиотек к сети интернет, на телефонизацию, на приобретение компьютеров для интернета;
8) на приобретение контейнеров;
9) на выплату единовременной социальной помощи к праздничному дню "День Победы –9 мая";
10) на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2021-2023 годы.";
подпункт 2 пункта 13-3 исключить;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

243 469
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
158 200
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 447
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
58 822
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61 975
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
977
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
700
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 998
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
819 201,9
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 609
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33 510
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
5 150
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
710 932,9
02
Қорғаныс
28 718
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 718
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 569
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
9 649
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
600 559,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
600 059,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
51 155
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
213 415,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 917
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 947
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
854
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
152 299
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді
протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

243 469
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
158 200
003
Капитальные расходы государственного органа
26 447
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
58 822
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61 975
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
977
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
700
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59 998
015
Капитальные расходы государственного органа
300
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
819 201,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
69 609
003
Капитальные расходы государственного органа
33 510
040
Развитие объектов государственных органов
5 150
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
710 932,9
02
Оборона
28 718
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 718
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 569
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
9 649
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
600 559,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
600 059,8
005
Государственная адресная социальная помощь
51 155
002
Программа занятости
213 415,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 917
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 947
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
854
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
152 299
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида