Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 81/2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2021 жылғы 12 тамыздағы № 10/2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 тамызда № 24103 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 81/2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6866 болып тіркелді) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6522889,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 546656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 276314,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5684419,4 мың теңге;
2) шығындар – 6569027,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 306906 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 319045 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12139 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -353043,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 353043,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 319045 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12139 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46137,5 мың теңге.";
6-1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6-1. 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде аудандық бюджеттен бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне 263110,2 мың теңге сомасында;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 3284,3 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 1000 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 2343,8 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 81/2 "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12 августа 2021 года № 10/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2021 года № 24103
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 81/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6866) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6522889,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 546656 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 276314,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5684419,4 тысяч тенге;
2) затраты – 6569027,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 306906 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 319045 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12139 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч
тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 353043,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 353043,5 тысячи тенге;
поступления займов – 319045 тысяч тенге;
погашение займов – 12139 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 46137,5 тысяч тенге.";
пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджеты:
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 263110,2 тысяч тенге;
государственного учреждения "Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 3284,3 тысячи тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 1000 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Воскресеновского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 2343,8 тысячи тенге;

"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 3443,5 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 6736 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 5000 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 4267,1 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Ленин ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 7585 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Становое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 3096 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригород ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 2262,5 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 20597,4 мың теңге.";
7-тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"3) 127915 мың теңге – нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
жалақыны бөлшектеп субсидиялау – 7673 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 31744 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 5251 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 20162 мың теңге,
жұмыс берушілерге арналған субсидиялар – 0 мың теңге,
қоғамдық жұмыстар – 45000 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіштері) – 18085 мың теңге;";
7-тармақтың 7) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"7) 205439 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер – "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы Бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға, соның ішінде:
Мамлютка қаласында 30 пәтерлі тұрғын үй салу - халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй салу – 191825 мың теңге,
Мамлютка қаласында 30 пәтерлі тұрғын үй салу - аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін тұрғын үй салу – 13614 мың теңге;
72199 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер – "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы Бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға, соның ішінде:

коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 3443,5 тысячи тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 6736 тысяч тенге;
государственного учреждения "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 5000 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 4267,1 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ленинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 7585 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Становского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 3096 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Пригородного сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 2262,5 тысячи тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 20597,4 тысяч тенге.";
подпункт 3) пункта 7 изложить в новой редакции:
"3) 127915 тысячи тенге на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 7673 тысячи тенге,
предоставление субсидий на переезд – 31744 тысячи тенге,
молодежная практика – 5251 тысяча тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 20162 тысячи тенге,
субсидии работодателям– 0 тысяч тенге,
общественная работа– 45000 тысяч тенге,
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей) – 18085 тысяч тенге;";
подпункт 7) пункта 7 изложить в новой редакции:
"7) 205439 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер" в том числе:
строительство 30 квартирного жилого дома в городе Мамлютка - строительство жилья для социально уязвимых слоев населения – 191825 тысяч тенге,
строительство 30 квартирного жилого дома в городе Мамлютка - строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей – 13614 тысячи тенге;
72199 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер" в том числе:

Мамлютка қаласында 30 пәтерлі тұрғын үй салу - электрмен жабдықтаудың сыртқы желілері – 6363 мың теңге,
Мамлютка қаласында 30 пәтерлі тұрғын үй салу - сыртқы инженерлік желілер және абаттандыру – 65836 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 7-1-тармағымен толықтырылсын:
"7-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
1) 37143 мың теңге – мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсетуді, уақытша болуды ұйымдастыру, халықты жұмыспен қамту орталықтары;
2) 1583191 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға, соның ішінде:
аудандық маңызы бар КТММ-21 "Челябинск-Новосибирск" -Краснознамен-Беловка" М-51 автомобиль жолы" автомобиль жолын орташа жөндеу, 6-14 километр – 400573 мың теңге,
КТММ-21 "М-51 РФ шекарасы (Челябинскке) РФ шекарасы (Новосибирскке)"-Краснознамен-Беловка" автомобиль жолын орташа жөндеу, 0-6,0 километр – 195812 мың теңге,
аудандық маңызы бар КТММ-23 "Қызыләскер-Раздольное" автомобиль жолын орташа жөндеу, 0-17 километр – 431782 мың теңге,
аудандық маңызы бар КТММ-24 "Дубровное-Михайловка" автомобиль жолын орташа жөндеу, 0-19,5 километр – 555024 мың теңге.";
8-тармақ келесі мазмұндағы 14) тармақшасымен толықтырылсын:
"14) 90260 мың теңге – Бостандық ауылындағы ауылдық клуб ғимаратын реконструкциялауға.";
9-1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте "2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы" жобасы шеңберінде облыстық бюджеттен 257788 мың теңге сомада бюджеттік кредиттер ескерілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

строительство 30 квартирного жилого дома в городе Мамлютка – внешние сети электроснабжения – 6363 тысячи тенге,
строительство 30 квартирного жилого дома в городе Мамлютка – внешние инженерные сети и благоустройство – 65836 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в следующих размерах:
1) 37143 тысячи тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
2) 1583191 тысяч тенге – на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в том числе:
средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ- 21 "Автомобильная дорога М-51 "Челябинск-Новосибирск"- Краснознаменное-Беловка", километр 6-14 – 400573 тысячи тенге,
средний ремонт автомобильной дороги КТММ-21 "М-51 граница РФ (на Челябинск)-граница РФ (на Новосибирск)"-Краснознаменное- Беловка", километр 0-6,0 – 195812 тысячи тенге,
средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-23 "Кызыласкер-Раздольное", километр 0-17 – 431782 тысячи тенге,
средний ремонт автодороги районного значения КТММ-24 "Дубровное- Михайловка", километр 0-19,5 – 555024 тысячи тенге.";
пункт 8 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) 90260 тысяч тенге – на реконструкцию здания сельского клуба в селе Бостандык.";
пункт 9-1 изложить в новой редакции:
"9-1. Учесть в районном бюджете на 2021 год бюджетные кредиты из областного бюджета в сумме 257788 тысяч тенге в рамках проекта "Дорожная карта занятости на 2020-2021 годы".".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.