Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округінің 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 442 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 6902 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 2-7-тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37625,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7529 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30096,8 мың теңге;
2) шығындар – 42967,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -5341,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5341,5 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5341,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 98 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Чермошнян ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
1) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) ауылдардың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
3) көлік құралдары салығы:
тұрғылықты жері ауылдардың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарныда көрсетілетін тұрған жері ауылдардың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан.

Об утверждении бюджета Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 декабря 2021 года № 442. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 декабря 2021 года № 6902
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 2-7) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 37625,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7529 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –30096,8 тысяч тенге;
2) затраты – 42967,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5341,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5341,5 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5341,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 98 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета Чермошнянского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
2) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сҰл;
3) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сҰл;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сҰл.

3. 2021 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен 710 мың теңге сомасында мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Чермошнян ауылдық округінің бюджетіне 2416,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трасферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 98 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2021 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Чермошнян ауылдық округ бюджетіне 2269 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 98 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басындағы қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 98 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 24701 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Кершис
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
хатшысы
К. Шарипов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

3. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений в сумме 710 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Чермошнянского сельского округа в сумме 2416,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 98 (вводится в действие с 01.01.2021).
4-1. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Чермошнянского сельского округа в сумме 2269 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 98 (вводится в действие с 01.01.2021).
4-2. Предусмотреть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2021 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 98 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Чермошнянского сельского округа на 2021 год в сумме 24701 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А. Кершис
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 к решению
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области