Уәлиханов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-65 с "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 2-7 с шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шілдеде № 23382 болып тіркелді
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-65 с шешіміне (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6899 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 4 907 469,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 413 557,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 860 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 482 052,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 035 184,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 301 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61 257 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 956 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 162 016 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 162 016 мың теңге:
қарыздар түсімі – 61 257 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 956 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 127 715 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
3) техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
4) протездік-ортопедиялық құралдарға;
5) сурдотехникалық құралдарға;
6) тифлотехникалық құралдарға;
7) арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар);
8) санаторий-курорттық емделуге;
9) жалақыны ішінара субсидиялауға;
10) көшуге субсидиялар беруге;
11) жастар практикасына;
12) тұрғын үйді жалға алу (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге;

О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 2-65с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 июня 2021 года № 2-7 с. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23382
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 2-65 с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6899) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы — 4 907 469,9 тысяч тенге:
налоговые поступления — 413 557,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 7 860 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 4 000 тысяч тенге; поступления трансфертов — 4 482 052,4 тысяч тенге;
2) затраты — 5 035 184,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 34 301 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61 257 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 956 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -162 016 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 162 016 тысяч тенге:
поступление займов – 61 257 тысяч тенге;
погашение займов – 26 956 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 715 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
3) на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
4) на протезно-ортопедические средства;
5) на сурдотехнические средства;
6) на тифлотехнические средства;
7) на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
8) на санаторно-курортное лечение;
9) на частичное субсидирование заработной платы;
10) на предоставление субсидий на переезд;
11) на молодежную практику;
12) на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;

13) жұмыс берушілерге субсидияларға;
14) қоғамдық жұмыстарға;
15) қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған гранттарға;
16) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
17) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
18) жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға,
19) Кішкенекөл ауылының жолдарын орташа жөндеуге;
20) Кішкенекөл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
21) мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық – әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы "Аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";
14-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"14. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) мәдени демалыс үйлері жанындағы мәдени-сауықтыру орталықтарын жарақтандыруға;
2) аудандық маңызы бар КТUL-336 "Өндіріс-Жұмысшы-Мырзағұл" автомобиль жолының су жыртып кеткен учаскелерін орташа жөндеуге;
3) аудан ауылдарындағы су құбырының таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
4) Кішкенекөл ауылындағы аудандық мәдениет үйіне қарасты саябақ аумағын абаттандыруға;
5) аудан ауылдарында спорттық-ойын алаңын жайластыруға;
6) аудан ауылдарындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
7) азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге;
8) Кішкенекөл ауылында жабық мұз айдынын салуға;
9) Кішкенекөл ауылы, Абай көшесі № 65а мекенжайдағы жатақхана ғимаратын барлық инженерлік- коммуникациялық инфроқұрылымы енгізілен тұрғын үй етіп қайта құрылымдауға;
10) ауылдық кітапханаларды интернет желісіне қосуға, телефонизациялауға, интернет үшін компьютерлер сатып алуға;
11) Кішкенекөл ауылының жолдарын орташа жөндеуге;
12 Кішкенекөл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
13) аудан әкімінің әкімшілік ғимараттын күрделі жөндеуге;
14) контейнерлерді сатып алуға;
15) 9 мамырға біржолғы төлем.
Аталған сомаларды бөлу Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы "Аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";

13) на субсидии работодателям;
14) на общественную работу;
15) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
16) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
17) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
18) на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
19) на средний ремонт дорог в селе Кишкенеколь;
20) на капитальный ремонт дома культуры в селе Кишкенеколь;
21) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) на оснащение культурно-оздоровительных центров при домах досуга культуры;
2) на средний ремонт размытых участков автомобильной дороги районного значения КТUL-336 "Ундурус-Жумысшы-Мырзагул";
3) на текущий ремонт разводящих сетей водопровода в селах района;
4) на благоустройство территории парка, прилегающего к районному Дому культуры в селе Кишкенеколь;
5) на обустройство спортивно-игровой площадки в селах района;
6) на текущий ремонт уличного освещения в селах района;
7) на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
8) на строительство крытого ледового катка в селе Кишкенеколь;
9) на реконструкцию спального корпуса под жилой дом с инженерно-коммуникационной инфраструктурой по улице Абая, № 65а в селе Кишкенеколь;
10) на подключение сельских библиотек к сети интернет, на телефонизацию, на приобретение компьютеров для интернета;
11) на средний ремонт дорог в селе Кишкенеколь;
12) на капитальный ремонт дома культуры в селе Кишкенеколь;
13) на капитальный ремонт административного здания акимата района;
14) на приобретение контейнеров;
15) на единовременные выплаты к 9 мая.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы.";

көрсетілген шешімнің 1, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
Уәлиханов аудандық
мәслихаты сессиясының төрағасы
Л. Винниченко
Уәлиханов аудандық мәслихатының хатшысы М. Абдулов
Уәлиханов аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 2-7 c шешіміне
1-қосымша
Уәлиханов аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы

приложение 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Уалихановского района
Л. Винниченко
Cекретарь Уалихановского районного маслихата М. Абдулов
Приложение
к решению Уалихановского
районного маслихата
от 22 июня 2021 года
№ 2-7 c
Приложение 1
к решению Уалихановского
районного маслихата
от 25 декабря 2020 года

19556
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
735
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
194485
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
110238
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
74247
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
807,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
507,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
300
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50041,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35041,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15000
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
27922
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27922
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
490155,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29646,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1020
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
459489,3
02
Қорғаныс
30905,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
7158
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7158
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
23747,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19608,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4138,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1615
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1615
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1615
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

19556
003
Капитальные расходы государственного органа
735
122
Аппарат акима района (города областного значения)
194485
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
110238
003
Капитальные расходы государственного органа
74247
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
807,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
507,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
300
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50041,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
35041,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15000
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
27922
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
27922
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
490155,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
29646,1
003
Капитальные расходы государственного органа
1020
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
459489,3
02
Оборона
30905,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7158
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7158
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23747,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19608,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4138,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1615
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1615
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1615
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

405641
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43374
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
43374
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326574
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
168186
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
32340
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
869
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
59947
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22121
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43111
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35693
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34793
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
900
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
517477,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
433035,9
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
49665,9
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
58970
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
15000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
309400
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
79242
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
63942
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
15300
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5200
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
5200
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
336750
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
46332
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

405641
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43374
005
Государственная адресная социальная помощь
43374
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326574
002
Программа занятости
168186
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32340
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
869
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
59947
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
22121
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43111
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35693
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34793
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
900
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
517477,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
433035,9
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
49665,9
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
58970
011
Обеспечением жильем отдельных категорий граждан
15000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
309400
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
79242
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
63942
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
15300
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5200
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
5200
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
336750
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
46332
009
Поддержка культурно-досуговой работы