Уәлиханов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-65 с "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 25 қарашадағы № 2-12 с шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 желтоқсанда № 25533 болып тіркелді
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-65 с 1-тармақ (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6899 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 4 693 326,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 451 765,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 269,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 423 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 220 868,8 мың теңге;
2) шығындар – 4 821 041,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 728,7 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 43 684,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 955,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 144 443,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 144 443,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 43 684,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 955,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 127 715 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
3) техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
4) протездік-ортопедиялық құралдарға;
5) сурдотехникалық құралдарға;
6) тифлотехникалық құралдарға;
7) арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар);
8) санаторий-курорттық емделуге;
9) жалақыны ішінара субсидиялауға;
10) көшуге субсидиялар беруге;
11) жастар практикасына;

О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 2-65 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 ноября 2021 года № 2-12 с. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2021 года № 25533
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 2-65с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6899) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы — 4 693 326,3 тысяч тенге:
налоговые поступления — 451 765,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 11 269,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 9 423 тысяч тенге; поступления трансфертов — 4 220 868,8 тысяч тенге;
2) затраты — 4 821 041,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 16 728,7 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 43 684,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 955,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге:
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -144 443,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
144 443,7 тысяч тенге:
поступление займов – 43 684,5 тысяч тенге;
погашение займов – 26 955,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 715 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
3) на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
4) на протезно-ортопедические средства;
5) на сурдотехнические средства;
6) на тифлотехнические средства;
7) на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
8) на санаторно-курортное лечение;
9) на частичное субсидирование заработной платы;
10) на предоставление субсидий на переезд;
11) на молодежную практику;

12) тұрғын үйді жалға алу (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
13) мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге:стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық – әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары;
14) қоғамдық жұмыстарға;
15) қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған гранттарға;
16) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
17) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
18) жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға,
19) Кішкенекөл ауылының жолдарын орташа жөндеуге;
20) Кішкенекөл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы "Аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) мәдени демалыс үйлері жанындағы мәдени-сауықтыру орталықтарын жарақтандыруға;
2) аудандық маңызы бар КТUL-336 "Өндіріс-Жұмысшы-Мырзағұл" автомобиль жолының су жыртып кеткен учаскелерін орташа жөндеуге;
3) аудан ауылдарындағы су құбырының таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
4) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге;
5) аудан ауылдарында спорттық-ойын алаңын жайластыруға;
6) аудан ауылдарындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
7) азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге;
8) Кішкенекөл ауылында жабық мұз айдынын салуға;
9) мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
10) ауылдық кітапханаларды интернет желісіне қосуға, телефонизациялауға, интернет үшін компьютерлер сатып алуға;
11) Кішкенекөл ауылының жолдарын орташа жөндеуге;
12) Кішкенекөл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
13) аудан әкімінің әкімшілік ғимараттын күрделі жөндеуге;
14) контейнерлерді сатып алуға;
15) 9 мамырға біржолғы төлем;
16) Кішкенекөл ауылында биотермиялық шұңқырдың құрылысына.
Аталған сомаларды бөлу Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы "Аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";

12) на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
13) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
14) на общественную работу;
15) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
16) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
17) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
18) на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
19) на средний ремонт дорог в селе Кишкенеколь;
20) на капитальный ремонт дома культуры в селе Кишкенеколь.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) на оснащение культурно-оздоровительных центров при домах досуга культуры;
2) на средний ремонт размытых участков автомобильной дороги районного значения КТUL-336 "Ундурус-Жумысшы-Мырзагул";
3) на текущий ремонт разводящих сетей водопровода в селах района;
4) на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов;
5) на обустройство спортивно-игровой площадки в селах района;
6) на текущий ремонт уличного освещения в селах района;
7) на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
8) на строительство крытого ледового катка в селе Кишкенеколь;
9) на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
10) на подключение сельских библиотек к сети интернет, на телефонизацию, на приобретение компьютеров для интернета;
11) на средний ремонт дорог в селе Кишкенеколь;
12) на капитальный ремонт дома культуры в селе Кишкенеколь;
13) на капитальный ремонт административного здания акимата района;
14) на приобретение контейнеров;
15) на единовременные выплаты к 9 мая;
16) на строительство биотермической ямы в селе Кишкенеколь.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы";

133789,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
57412
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
47505,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
537,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
507,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
30
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66434,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49688,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
16746,1
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
37229,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37229,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
486777,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60268,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
791,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
425717,7
02
Қорғаныс
32685,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
7158
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7158
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
25527,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18194,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7332,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7170
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7170
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7170
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
372335,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25382,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25382,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

133789,4
003
Капитальные расходы государственного органа
57412
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
47505,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
537,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
507,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
30
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66434,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
49688,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
16746,1
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
37229,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
37229,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
486777,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
60268,1
003
Капитальные расходы государственного органа
791,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
425717,7
02
Оборона
32685,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7158
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7158
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25527,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18194,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7332,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7170
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7170
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7170
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
372335,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25382,7
005
Государственная адресная социальная помощь
25382,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

303385,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
155961,3
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
25808,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
589
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
55195,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
23819,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42011
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43567,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43421,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
146
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336636,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
255695,9
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
665,9
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
88230
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
14800
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
152000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
78998,8
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
65228,7
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
13770,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1941,6
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
1941,6
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
303605,6
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
49249
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
49249
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) денешынықтыру және спорт бөлімі
27993,2
001
Жергілікті деңгейде денешынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

303385,1
002
Программа занятости
155961,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25808,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
589
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55195,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
23819,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42011
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43567,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43421,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
146
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336636,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
255695,9
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
665,9
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
88230
011
Обеспечением жильем отдельных категорий граждан
14800
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
152000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78998,8
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
65228,7
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
13770,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1941,6
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1941,6
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
303605,6
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
49249
009
Поддержка культурно-досуговой работы
49249
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
27993,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта

89076,2
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
1457,3
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
86089
053
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
1529,9
Барлығы
127715

89076,2
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1457,3
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
86089
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов
1529,9
Всего
127715