Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 56/1 "2021-2023 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2021 жылғы 7 сәуірдегі № 5/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 сәуірде № 7279 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 56/1 шешіміне (2021 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6877 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 715 652,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 414 258 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 480 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 291 414,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 788 659,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 190 075 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 196 795 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 720 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 263 082,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 263 082,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 196 795 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 720 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 73 007,6 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 24 995 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Амренова
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
О. Амрин
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 56/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2021-2023 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 7 апреля 2021 года № 5/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 апреля 2021 года № 7279
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 56/1 (опубликовано 6 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6877) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 715 652,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 414 258 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 480 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 291 414,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 788 659,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 190 075 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 196 795 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 720 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 263 082,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 263 082,6 тысяч тенге:
поступление займов – 196 795 тысяч тенге;
погашение займов – 6 720 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 007,6 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 24 995 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
А. Амренова
Секретарь маслихата района
Шал акына
Северо-Казахстанской области
О. Амрин
Приложение к решению
маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области

530 454,8
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғынүй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі жәнеавтомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 849
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 210,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
488 395,4
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
27 134
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 134
02
Қорғаныс
12 944
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 944
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 447
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 921
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 576
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14 645
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 645
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 645
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
422 348
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
422 348
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
165 861
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 778
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16 125
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
986
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
67 260
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
37927
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 793
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 700
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

530 454,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
22 849
003
Капитальные расходы государственного органа
19 210,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
488 395,4
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
27 134
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
27 134
02
Оборона
12 944
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 944
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 447
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 921
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 576
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14 645
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 645
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 645
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
422 348
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
422 348
002
Программа занятости
165 861
005
Государственная адресная социальная помощь
75 778
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16 125
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
986
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67 260
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов
протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37927
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22 793
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 700
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения