Атырау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 497-VІ "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 26 қарашадағы № 86-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 13 желтоқсанда № 25751 болып тіркелді
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау облыстық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 497-VІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4838 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 459 768 321 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 131 176 285 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 444 860 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 047 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 323 119 129 мың теңге;
2) шығындар – 472 511 898 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 1 930 301 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 12 921 803 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 10 991 502 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 339 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 21 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 11 661 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 683 217 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 683 217 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 321 623 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 209 018 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 570 612 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша:
Индер, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және Атырау қаласына – 30%; Исатай ауданына – 86%; Құрманғазы ауданы мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Атырау қаласына – 50%, Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы бойынша:
Атырау қаласына – 50%; Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
меншікті облыстық бюджетке – 100%;
әлеуметтік салық бойынша:

О внесении изменений в решение Атырауского областного маслихата от 9 декабря 2020 года № 497-VІ "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 26 ноября 2021 года № 86-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2021 года № 25751
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 9 декабря 2020 года № 497-VІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4838) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 459 768 321 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 131 176 285 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 444 860 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 047 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 323 119 129 тысяч тенге;
2) затраты – 472 511 898 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 930 301 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 921 803 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 991 502 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 339 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 21 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 11 661 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 683 217 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 683 217 тысяч тенге:
поступление займов – 13 321 623 тысяч тенге;
погашение займов – 10 209 018 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 570 612 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2021 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу:
Индерскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и городу Атырау – 30%; Исатайскому району – 86%; Курмангазинскому району и собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
городу Атырау – 50%, Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
городу Атырау – 50%; Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, необлагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету – 100%;
по социальному налогу:

Мақат ауданына – 0%, Қызылқоға ауданына – 60%, Атырау қаласына – 70%, Жылыой ауданына – 72%, Индер ауданына – 80%, Махамбет ауданына – 95%, Құрманғазы, Исатай аудандарына – 100%;
меншікті облыстық бюджетке – 100%;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
меншікті облыстық бюджетке – 100%.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 1 057 063 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Облыстық бюджетте 2021 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 11 842 356 мың теңге көзделсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте 42 166 103 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 349 585 мың теңге;
ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға – 3 967 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және олардың тұрғын үй төлемдеріне төлеуге - 194 531 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге - 485 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 449 229 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 612 508 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 134 254 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 1 300 383 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге - 724 126 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 2 092 573 мың теңге;
орта білім беру мемлекеттік ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға - 2 328 136 мың теңге;
көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға - 58 710 мың теңге;

Макатскому району – 0%, Кзылкогинскому району – 60%, городу Атырау – 70%, Жылыойскому району – 72%, Индерскому району – 80%, Махамбетскому району – 95%, Курмангазинскому, Исатайскому районам – 100%;
собственно-областному бюджету – 100%;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
собственно-областному бюджету – 100%.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 1 057 063 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год 11 842 356 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть в областном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 42 166 103 тысяч тенге, в том числе:
349 585 тысяч тенге - на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
3 967 тысяч тенге - на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
194 531 тысяч тенге - на выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;
485 000 тысяч тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
449 229 тысяч тенге - на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
612 508 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
134 254 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
1 300 383 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
724 126 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
2 092 573 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
2 328 136 тысяч тенге - на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
58 710 тысяч тенге - на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;

ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 5 472 078 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 13 952 445 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге - 3 870 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге - 221 387 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 421 219 мың теңге;
"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға - 1 429 931 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 839 573 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 143 486 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге - 7 396 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 400 412 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға - 212 990 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге - 13 444 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге - 165 754 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге - 96 712 мың теңге;
денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 78 586 мың теңге;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға - 119 927 мың теңге;

5 472 078 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
13 952 445 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
3 870 тысяч тенге - на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
221 387 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
421 219 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
1 429 931 тысяч тенге - на приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
839 573 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
143 486 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
7 396 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
400 412 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
212 990 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
13 444 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
165 754 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
96 712 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
78 586 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения;
119 927 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом;

салауатты өмір салтын насихаттауға - 20 200 мың теңге;
қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге – 656 948 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 1 214 329 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 546 934 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 723 256 мың теңге;

20 200 тысяч тенге - на пропаганду здорового образа жизни;
656 948 тысяч тенге - на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
1 214 329 тысяч тенге - на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
546 934 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
723 256 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;

көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 972 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге, кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге - 5 239 265 мың теңге;
үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге - 282 888 мың теңге;

972 000 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
5 239 265 тысяч тенге – на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей, субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
282 888 тысяч тенге - на обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;

дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 27 822 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге - 50 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге - 120 249 мың теңге.";
24-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

27 822 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
50 000 тысяч тенге - на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
120 249 тысяч тенге - на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.";
пункт 24 изложить в новой редакции:

"24. 04 2 261 082 015 "Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру мемлекеттік ұйымдарында жалпы білім беру" бағдарламасы бойынша жұмсалған 12 040 057 мың теңге кассалық шығындары 04 2 261 203 015 "Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру" бағдарламасына жылжытылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"24. Произведенные кассовые расходы программы 04 2 261 082 015 "Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования" в сумме 12 040 057 тысяч тенге перенести на программу 04 2 261 203 015 "Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования".";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

906915
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
656948
271
Облыстың құрылыс басқармасы
827929
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
827929
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1388091
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1388091
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1388091
4
Емханалар
16887
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16887
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
16887
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
50704
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
50704
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
50704
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2861250
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2861250
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162077
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
119927
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
135161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
32539
023
Ауылдық жерге жұмыс iстеуге жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау
43000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2368546
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5270654
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1541469
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1246716
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
208790
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
550507
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
169451
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

906915
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
656948
271
Управление строительства области
827929
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
827929
3
Специализированная медицинская помощь
1388091
253
Управление здравоохранения области
1388091
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1388091
4
Поликлиники
16887
253
Управление здравоохранения области
16887
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
16887
5
Другие виды медицинской помощи
50704
253
Управление здравоохранения области
50704
029
Областные базы спецмедснабжения
50704
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2861250
253
Управление здравоохранения области
2861250
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
162077
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
119927
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
135161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
32539
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
43000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2368546
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5270654
1
Социальное обеспечение
1541469
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1246716
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
208790
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
550507
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
169451
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
22534
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
47736
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
53049
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
485000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1444176
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
449229
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
2663
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
0
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
753326
719
Облыстың ветеринария басқармасы
0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
0
3
Орман шаруашылығы
278956
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
278956
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
271827
006
Жануарлар дүниесін қорғау
7129
4
Балық шаруашылығы
64134
742
Облыстың балық шаруашылығы басқармасы
64134
001
Облыс аумағында балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
22534
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
47736
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
53049
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
485000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1444176
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
449229
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2663
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
0
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
753326
719
Управление ветеринарии области
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
0
003
Капитальные расходы государственного органа
0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
0
3
Лесное хозяйство
278956
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
278956
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
271827
006
Охрана животного мира
7129
4
Рыбное хозяйство
64134
742
Управление рыбного хозяйства области
64134
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере рыбного хозяйства

10927879
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152715
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын демеуқаржыландыру
300417
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3780461
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
6693786
13
Басқалар
16929533
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
6568848
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
6568848
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
93000
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4912265
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1486583
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
77000
9
Басқалар
10360685
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1050619
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1050619
257
Облыстың қаржы басқармасы
1057063
012
Облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
1057063
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
97257
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
97257
008
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
0
261
Облыстың білім басқармасы
2309346
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
203122
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2106224
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
207930
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

10927879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
152715
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
300417
011
Капитальные расходы государственного органа
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3780461
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
6693786
13
Прочие
16929533
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6568848
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
6568848
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
93000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4912265
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1486583
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
77000
9
Прочие
10360685
253
Управление здравоохранения области
1050619
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1050619
257
Управление финансов области
1057063
012
Резерв местного исполнительного органа области
1057063
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
97257
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
97257
008
Расходы на новые инициативы
0
261
Управление образования области
2309346
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
203122
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2106224
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
207930
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности