Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 587-VІ "2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 наурыздағы № 28-VІI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 сәуірде № 4908 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және аудан әкімдігінің ұсынысына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 587-VІ "2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 санымен тіркелген, 2021 жылғы 5 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасында:
"13 228 546" сандары "13 222 850" сандарымен ауыстырылсын;
"10 007 039" сандары "10 001 343" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 2) тармақшасында:
"13 228 546" сандары "13 341 914" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 5) тармақшасында:
"-39 380" сандары "-158 444" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 6) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 158 444 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 380 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 119 064 мың теңге."
9-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен көлік инфрақұрылымын дамытуға 200 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін."
12-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"12. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық және бюджет саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Б.Кенжебаев) жүктелсін."
келесі мазмұндағы 14, 15 тармақтармен толықтырылсын:
"14. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 791 825 мың теңге;
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы" шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 279 822 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 21 декабря 2020 года № 587-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 29 марта 2021 года № 28-VІI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 6 марта 2021 года № 4908
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с предложением районного акимата районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 21 декабря 2020 года № 587-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, опубликовано 5 января 2021 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в подпункте 1) пункта 1:
цифры "13 228 546" заменить цифрами "13 222 850";
цифры "10 007 039" заменить цифрами "10 001 343";
в подпункте 2) пункта 1:
цифры "13 228 546" заменить цифрами "13 341 914";
в подпункте 5) пункта 1:
цифры "-39 380" заменить цифрами "-158 444";
подпункт 6) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 158 444 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 39 380 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 119 064 тысяч тенге."
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год из республиканского бюджета предусмотрен целевой трансферт развития на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 200 000 тысяч тенге."
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Б.Кенжебаев) районного маслихата по вопросам экономики, налоговой и бюджетной политики."
дополнить пунктами 14, 15 следующего содержания:
"14. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты развития из Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
791 825 тысяч тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
279 822 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках "Программы развития регионов до 2020 года";

"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 117 114 мың теңге.
15. 2021 жылға ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне жүз еселік айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы және бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредит қаралғаны ескерілсін."

117 114 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
15. Учесть, что на 2021 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты предусмотрено подъемное пособие в сумме, равной стократному месячному расчетному показателю и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратного размера месячного расчетного показателя."

2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық және бюджет саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Б. Кенжебаев) жүктелсін.
4. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс IV сессия төрағасы
У. Есенгазиев
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жугинисов

2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Б. Кенжебаев) районного маслихата по вопросам экономики, налоговой и бюджетной политики.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель внеочередной
IV сессии районного маслихата
У. Есенгазиев
Секретарь районного маслихата Б. Жугинисов