Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 маусымдағы № 38/410-VI "Түркістан облысында ортақ су пайдалану Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 19 наурыздағы № 3/29-VIІ шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 сәуірде № 6146 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су Кодексінің 38-бабының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 маусымдағы № 38/410-VI "Түркістан облысында ортақ су пайдалану Қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5117 тіркелген, 2019 жылғы 17 шілдеде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Түркістан облысында ортақ су пайдалану шешіміне:
8-тармағындағы "құрылыстарындағы" деген сөз "құрылысжайларындағы" деген сөзбен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Түркістан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу және оларды пайдалану Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 354 "Шағын көлемді кемелерді және олар тоқтауға арналған базаларды (құрылыстарды) пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтіќ құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11197 тіркелген) және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 669 "Палубалы шағын көлемді кемелерді техникалық қадағалауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтіќ құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17615 тіркелген) бұйрықтарына сәйкес жүзеге асырылады, тұрғын халықтың қауіпсіздігін және шағын көлемді кемелердің өтуін қамтамасыз ету үшін су пайдалануды оқшау немесе бірлесіп жүзеге асыратын су пайдаланушы жұмысты ұйымдастырады:
Адамдардың шомылу аймағынан тысқарыда шағын көлемді кемелердің өтуі үшін ашық түсті қалқыма белгілермен және қадалармен қоршалған, "ДӘЛІЗ АЙМАҒЫНДА ШОМЫЛУҒА ТЫЙЫМ САЛЫНАДЫ ! " деген ескерту және шектеу белгілері бар, ені кем дегенде 10 метр және ұзындығы кем дегенде 100 метр дәліз жарақтайды;
Халықтың шомылу аймағын "қалқыма белгілерден тысқарыда "ШОМЫЛУҒА ТЫЙЫМ САЛЫНАДЫ ! ", "ХАЛЫҚТЫҢ шомылу аймағында шағын көлемді кемелерде жүзуге ТЫЙЫМ САЛЫНАДЫ !" деген ескерту және шектеу белгілері бар ашық түсті қалқыма белгілермен және қадалармен қоршайды.
Жергілікті атқарушы органымен бекітілген шомылу аймақтарында қозғалтқыштарының қуаты 40 ат күші және одан жоғары шағын көлемді кемелерді пайдалану шектеу салынады.";

О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 13 июня 2019 года № 38/410-VI "Об утверждении Правил общего водопользования в Туркестанской области"
Решение Туркестанского областного маслихата от 19 марта 2021 года № 3/29-VIІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 6 апреля 2021 года № 6146
В соответствии с подпунктом 1) статьи 38 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 13 июня 2019 года № 38/410-VI "Об утверждении Правил общего водопользования в Туркестанской области" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5117, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 17 июля 2019 года) следующие изменения:
в правилах общего водопользования в Туркестанской области утвержденных указанным решением
в пункте 8 внесены изменения на государственном языке, на русском языке не меняется;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Плавание и эксплуатация маломерных судов и других плавучих средств на водных объектах, расположенных на территории Туркестанской области, осуществляются на основании приказа исполняющего обязанности министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 354 "Об утверждении правил эксплуатации маломерных судов и баз (сооружений) для их стоянки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11197) и приказа министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 669 "Об утверждении Правил осуществления технического надзора за палубными маломерными судами", (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 октября 2018 года № 17615), для обеспечения безопасности населения и прохода маломерных судов водопользователь, осуществляющий обособленное или совместное водопользование, организует работу:
1) вне зоны купания людей для прохода маломерных судов оборудует коридор, огражденный буями или вехами яркого цвета, шириной не менее 10 метров и длиной не менее 100 метров, с предупреждающими и ограничивающими знаками: "КУПАНИЕ В ЗОНЕ КОРИДОРА КАТЕГОРИЧЕСКИ ЗАПРЕЩЕНО !";
2) по ограждению зоны купания населения буями или вехами яркого цвета, с предупреждающими и ограничивающими знаками: "КУПАНИЕ ЗА ПРЕДЕЛАМИ БУЙКОВ КАТЕГОРИЧЕСКИ ЗАПРЕЩЕНО!", "КАТАНИЕ НА МАЛОМЕРНЫХ СУДАХ В ЗОНЕ КУПАНИЯ НАСЕЛЕНИЯ ЗАПРЕЩЕНО!".
3) в местах массового купания, утвержденных местным исполнительным органом ограничить эксплуатацию маломерных судов с мощностью двигателей 40 л.с. и более.";

15-1-тармағында "тыйым салынатыны" деген сөздер "жол берілмейтіні" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Түркістан облыстық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы Н. Абишов
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев

в пункте 15-1 внесены изменения на государственном языке, на русском языке не меняется.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Туркестанского
областного маслихата Н. Абишов
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев