Түркістан облысы Кентау қаласының шекарасын өзгерту және Сауран ауданының шекарасын белгілеу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 11 маусымдағы № 6/52-VIІ бірлескен шешімі және Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2021 жылғы 14 маусымдағы № 136 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шілдеде № 23385 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2) тармақшасына, "Түркістан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 12 наурыздағы № 534 Жарлығына сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Кентау қаласының шекарасы оның шекарасынан жалпы көлемі 721745,0 гектар Шаға, Жаңа Иқан, Ескі Иқан, Үшқайық, Иассы, Ораңғай, Қарашық, Жүйнек, Бабайқорған, Шорнақ, Жібек жолы, Майдантал ауылдық округтерінің жерлері және Ащысай ауылы аумағының айналасында орналасқан жерлерді алып тастау жолымен өзгертілсін.
2. Сауран ауданының шекарасы оның шекарасына Кентау қаласының шекарасынан берілетін жалпы көлемі 721745,0 гектар Шаға, Жаңа Иқан, Ескі Иқан, Үшқайық, Иассы, Ораңғай, Қарашық, Жүйнек, Бабайқорған, Шорнақ, Жібек жолы, Майдантал ауылдық округтерінің жерлерін және Ащысай ауылы аумағының айналасында орналасқан жерлерді қосу жолымен осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихаты шешімінің қосымшасына сәйкес белгіленсін.
3. "Түркістан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімін ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігі қаулысының және Түркістан облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ұ.Қ.Тәжібаевқа жүктелсін.
5. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі У. Шукеев
Түркістан облыстық
мәслихатының сессия төрағасы А. Орман
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облысы әкімдігі

Об изменении границ города Кентау и установлении границ района Сауран Туркестанской области
Совместные решение Туркестанского областного маслихата от 11 июня 2021 года № 6/52-VIІ и постановление акимата Туркестанской области от 14 июня 2021 года № 136. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23385
В соответствии с подпунктом 2) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 12 марта 2021 года № 534 "Об изменениях в административно-территориальном устройстве Туркестанской области", акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить границы города Кентау путем исключения из его границ земель сельских округов Шага, Жана Икан, Ески Икан, Ушкайык, Иассы, Орангай, Карашык, Жуйнек, Бабайкорган, Шорнак, Жибек жолы, Майдантал и земель, расположенных вокруг территории села Ачисай, общей площадью 721745,0 гектаров.
2. Установить границы района Сауран путем включения в его границы земель сельских округов Шага, Жана Икан, Ески Икан, Ушкайык, Иассы, Орангай, Карашык, Жуйнек, Бабайкорган, Шорнак, Жибек жолы, Майдантал и земель, расположенных вокруг территории села Ачисай, общей площадью 721745,0 гектаров, передаваемых из границы города Кентау, согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Туркестанской области и решению Туркестанского областного маслихата.
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Туркестанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата возложить на заместителя акима области Тажибаева У.К.
5. Настоящее совместное постановление акимата Туркестанской области и решение Туркестанского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области У. Шукеев
Председатель сессии Туркестанского
областного маслихата А. Орман
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев
Приложение к совместным
постановлению и решению
Акимат Туркестанской области