2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2021 жылғы 30 қарашадағы № 262 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 желтоқсанда № 25626 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері.

Об утверждении нормативов субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Постановление акимата Туркестанской области от 30 ноября 2021 года № 262. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2021 года № 25626
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актовза № 18404), акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) норматив субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

2. "Түркістан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны оны ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Түркістан облысы әкiмiнiң орынбасары Ұ.Қ.Тәжібаевқа жүктелсiн.

2. Государственному учреждению "Аппарат акима Туркестанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Туркестанской области Тажибаева У.К.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі У. Шукеев
Түркістан облысы әкімдігінің
2021 жылғы 30 қарашадағы
№ 262 қаулысына 1-қосымша
2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуғ асубсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области У. Шукеев
Приложение 1 к постановлению
Акимата Туркестанской области
от 30 ноября 2021 года № 262
Норматив субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
1
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова

120 000
2
Ірі қара малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
30 000
3
Ұсақ малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
5000
4
Жылқылардың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
20 000
5
Түйелердің аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
20 000
Түркістан облысы әкімдігінің
2021 жылғы 30 қарашадағы
№ 262 қаулысына 2-қосымша
2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Алушыларға қойылатын өлшемшарттар
Өтінімді беру мерзімі
1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату

120 000
2
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью крупного рогатого скота
голова
30 000
3
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью мелкого рогатого скота
голова
5 000
4
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью лошадей
голова
20 000
5
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью верблюдов
голова
20 000
Приложение 2 к постановлению
Акимата Туркестанской области
от 30 ноября 2021 года № 262
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Направление субсидирования
Критерии к получателям субсидии
Срок для подачи заявки
1
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления

1) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорына (бұдан әрі – САТЖАҚ) және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда (бұдан әрі – АЖБ) тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
2) өтінімді берген сәтте 18 айдан асқан меншікті аналық басының 600 бастан кем емес болуы;
3) тиісті инфрақұрылымы бар (сиырларды байлаусыз күтіп-бағу, автоматтандырылған сауу қондырғысы (әткеншек, шырша, параллель, тандем) бар сауу залы, автоматтандырылған көң шығару, азық тарату және суару, азық цехы, ветеринариялық пункт) тауарлық сүт фермасына арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы;
4) өтінімді берген сәттен бастап субсидияланған аналық мал басының (табиғи кему нормалары шегіндегі өлім-жітімді, жарамсыздарын қоспағанда) өтінім тапсырған сәттен бастап 12 ай бойы сақталуын қамтамасыз етілуі;
5) есептік нөмірдің болуы;
6) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 маусымдағы № 136 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6334 болып тіркелген) бекітілген есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары жөніндегі статистикалық әдіснаманың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шаруа немесе фермер қожалықтарын есепке алу дәптерінен алынған скриншот көшірмесінің және/немесе өтінім берілген сәтке Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 10 ақпандағы № 21 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20030 болып тіркелген) бекітілген "Мал шаруашылығының жай-күйі туралы есеп" (индексі 24-аш, кезеңділігі жылдық) жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанынан үзінді көшірменің субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – САЖ) орналастырылуы.
20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
2
Ірі қара малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
2) өтінімді берген сәтте 18 айдан асқан меншікті аналық басының 50 (егер мал басы ауыл шаруашылығы кооперативінде бекітілген болса 100 бастан кем емес) бастан кем емес болуы;
3) ағымдағы жылы селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге қатысуы;
4) төлдің тууы 65%-дан кем емес, оны САТЖАҚ-да тіркеу және анасына бекіту;
5) есептік нөмірдің болуы;
6) ауыл шаруашылығы кооперативі үшін – ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері бойынша мәліметтердің ірі қара малдың аналық басының иелері туралы мәліметтермен сәйкестігі;

1) наличие регистрации и соответствие данных приобретенного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы (далее – ИБСПР) и база данных по идентификации сельскохозяйственных животных (далее – ИСЖ) на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья старше 18 месяцев на момент подачи заявки не менее 600 голов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, введенной в эксплуатацию или прошедшей модернизацию с соответствующей инфраструктурой, имеющее помещение для беспривязного содержания коров, доильный зал с автоматизированной доильной установкой (карусель, елочка, параллель, тандем, роботизированная машина), кормоцех, ветеринарный пункт;
4)обеспеченность сохранностью просубсидированного маточного поголовья(за исключением падежа в пределах норм естественной убыли, выбраковки) в течение 12 месяцев;
5) наличие учетного номера;
6) размещение в информационной системе субсидирования (далее – ИСС) копии скриншота из тетради учета крестьянских или фермерских хозяйств по форме согласно приложению 2 статистической методологии по ведению электронного похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 июня 2010 года № 136 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6334) и/или выписки из статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о состоянии животноводства" (индекс 24-сх, периодичность месячная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 10 февраля 2020 года № 21 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20030) на момент подачи заявки.
до 20 декабря (включительно) текущего года
2
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью крупного рогатого скота
1) наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья старше 18 месяцев не менее 50 голов на момент подачи заявки (в случае если поголовья закреплено за сельскохозяйственным кооперативом не менее 100 голов);
3) участие ведении в селекционной и племенной работев текущем году;
4) выход приплода не менее 65%, его регистрация и закрепление к матери в ИБСПР;
5) наличие учетного номера;
6) для сельскохозяйственного кооператива – соответствие сведений по членам сельскохозяйственного кооператива со сведениями о владельцах маточного поголовья крупного рогатого скота;

7) субсидияланатын ауыл шаруашылығы жануарлары ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелерінің малы болған жағдайда өтінімдер мүшелері (мал иесі) атынан тапсырылады;
8) өтінімді берген сәттен бастап субсидияланған аналық мал басының (табиғи кему нормалары шегіндегі өлім-жітімді, жарамсыздарын қоспағанда) өтінім тапсырған сәттен бастап 12 ай бойы сақталуын қамтамасыз етілуі;
9) жайылымдардың болуы;
10) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 маусымдағы № 136 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6334 болып тіркелген) бекітілген есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары жөніндегі статистикалық әдіснаманың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шаруа немесе фермер қожалықтарын есепке алу дәптерінен алынған скриншот көшірмесінің және/немесе өтінім берілген сәтке Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 10 ақпандағы № 21 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20030 болып тіркелген) бекітілген "Мал шаруашылығының жай-күйі туралы есеп" (индексі 24-аш, кезеңділігі жылдық) жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанынан үзінді көшірменің САЖ-да орналастырылуы.
3
Ұсақ малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
2) өтінімді берген сәтте меншікті қойдың/ешкінің аналық басының 12 айдан асқан 200 бастан (егер мал басы ауыл шаруашылығы кооперативінде бекітілген болса 500 бастан кем емес) кем емес болуы;
3) ағымдағы жылы селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге қатысуы;
4) төлдің тууы 65%-дан кем емес, оны САТЖАҚ-да тіркеу және анасына бекіту;
5) есептік нөмірдің болуы;
6) ауыл шаруашылығы кооперативі үшін – ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері бойынша мәліметтердің ұсақ малдың аналық басының иелері туралы мәліметтермен сәйкестігі;
7) субсидияланатын ауыл шаруашылығы жануарлары ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелерінің малы болған жағдайда өтінімдер мүшелері (мал иесі) атынан тапсырылады;
8) өтінімді берген сәттен бастап субсидияланған аналық мал басының (табиғи кему нормалары шегіндегі өлім-жітімді, жарамсыздарын қоспағанда) өтінім тапсырған сәттен бастап 12 ай бойы сақталуын қамтамасыз етілуі;
9) жайылымдардың болуы;
10) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 маусымдағы № 136 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6334 болып тіркелген) бекітілген есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары жөніндегі статистикалық әдіснаманың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шаруа немесе фермер қожалықтарын есепке алу дәптерінен алынған скриншот көшірмесінің және/немесе өтінім берілген сәтке Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 10 ақпандағы № 21 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20030 болып тіркелген) бекітілген "Мал шаруашылығының жай-күйі туралы есеп" (индексі 24-аш, кезеңділігі жылдық) жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанынан үзінді көшірменің САЖ-да орналастырылуы.
4
Жылқылардың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату

7) субсидируемые сельскохозяйственные животные при наличии скота у членов сельскохозяйственного кооператива заявки подаются от имени членов (владельца скота);
8) обеспеченность сохранностью просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли, выбраковки) в течение 12 месяцев;
9) наличие пастбищ;
10) размещение в ИСС копии скриншота из тетради учета крестьянских или фермерских хозяйств по форме согласно приложению 2 статистической методологии по ведению электронного похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 июня 2010 года № 136 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6334) и/или выписки из статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о состоянии животноводства" (индекс 24-сх, периодичность месячная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 10 февраля 2020 года № 21 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20030) на момент подачи заявки.
3
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью мелкого рогатого скота
1) наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья овец/коз старше 12 месяцев не менее 200 голов на момент подачи заявки (в случае если поголовья закреплено за сельскохозяйственным кооперативом не менее 500 голов);
3) участие ведении в селекционной и племенной работе в текущем году;
4) выход приплода не менее 65%, его регистрация и закрепление к матери в ИБСПР;
5) наличие учетного номера;
6) для сельскохозяйственного кооператива – соответствие сведений по членам сельскохозяйственного кооператива со сведениями о владельцах маточного поголовья мелкого рогатого скота;
7) субсидируемые сельскохозяйственные животные при наличии скота у членов сельскохозяйственного кооператива заявки подаются от имени членов (владельца);
8) обеспеченность сохранностью просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли, выбраковки) в течение 12 месяцев;
9) наличие пастбищ;
10) размещение в ИСС копии скриншота из тетради учета крестьянских или фермерских хозяйств по форме согласно приложению 2 статистической методологии по ведению электронного похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 июня 2010 года № 136 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6334) и/или выписки из статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о состоянии животноводства" (индекс 24-сх, периодичность месячная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 10 февраля 2020 года № 21 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20030) на момент подачи заявки.
4
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью лошадей