Түркістан облысының Жетісай және Келес аудандарындағы елді мекендерді қайта атау туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/141-VII бірлескен шешімі және Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 281 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 11 қаңтарда № 26435 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 11-бабы 4) тармақшасына сәйкес, облыстық ономастика комиссиясының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы және 2021 жылғы 27 сәуірдегі қорытындылары негізінде, халықтың пікірі ескеріле отырып, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан облысының келесі әкімшілік-аумақтық бірліктері:
Жетісай ауданы бойынша:
Атамекен ауылдық округінің "40 лет Победы" ауылы "Баянды" ауылына;
Қазыбек би ауылдық округінің "Карл Маркс" ауылы "Таубай ата" ауылына;
Қызылқұм ауылдық округінің "Первомайское" ауылы "Алтынкөл" ауылына;
Қызылқұм ауылдық округінің "Киров" ауылы "Ақбұлақ" ауылына;
Мақталы ауылдық округінің "Чехов" ауылы "Жетісу" ауылына;
Келес ауданы бойынша:
Ақтөбе ауылдық округінің "М.Горький" ауылы "Кеңдала" ауылына;
Ақтөбе ауылдық округінің "Қызыләскер" ауылы "Лесбек батыр" ауылына;
Ошақты ауылдық округінің "Орджиникидзе" ауылы "Сәмбет Саттаров" ауылына;
Біртілек ауылдық округінің "Димитрово" ауылы "Ораз ата" ауылына;
Біртілек ауылдық округінің "Әзербайжан" ауылы "Көлтоған" ауылына;
Алпамыс батыр ауылдық округінің "Ленинжолы" ауылы "Ақжол" ауылына;
Қошқарата ауылдық округінің "Первое мая" ауылы "1 Мамыр" ауылына;
Бірлік ауылдық округінің "Коммунизм" ауылы "Ащысай" ауылына қайта аталсын.
2. "Түркістан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімін ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігі қаулысының және Түркістан облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.А.Қалқамановқа жүктелсін.
4. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі У. Шукеев
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев

О переименовании населенных пунктов Жетысайского и Келесского районов Туркестанской области
Совместные решение Туркестанского областного маслихата от 10 декабря 2021 года № 13/141-VII и постановление акимата Туркестанской области от 22 декабря 2021 года № 281. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 января 2022 года № 26435
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключений областной ономастической комиссии от 26 декабря 2019 года и от 27 апреля 2021 года, с учетом мнения населения акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие административно-территориальные единицы Туркестанской области:
по Жетысайскому району:
село "40 лет Победы" сельского округа Атамекен в село "Баянды";
село "Карла Маркса" сельского округа Казыбек би в село "Таубай ата";
село "Первомайское" сельского округа Кызылкум в село "Алтынкөл";
село "Кирова" сельского округа Кызылкум в село "Ақбұлақ";
село "Чехова" сельского округа Макталы в село "Жетісу".
по Келесскому району:
село "М. Горький" сельского округа Актобе в село "Кеңдала";
село "Кызыласкер" сельского округа Актобе в село "Лесбек батыр";
село "Орджиникидзе" сельского округа Ошакты в село "Сәмбет Саттаров";
село "Димитрово" сельского округа Биртилек в село "Ораз ата";
село "Азербайджан" сельского округа Биртилек в село "Көлтоған";
село "Ленинжолы" сельского округа Алпамыс батыр в село "Ақжол";
село "Первое мая" сельского округа Кошкарата в село "1 Мамыр";
село "Коммунизм" сельского округа Бирлик в село "Ащысай".
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Туркестанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата возложить на заместителя акима области Калкаманова С.А.
4. Настоящее совместное постановление акимата Туркестанской области и решение Туркестанского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области У. Шукеев
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев