Түркістан қаласындағы салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициентiн бекіту туралы
Түркістан облысы Түркiстан қаласы әкiмдiгiнiң 2021 жылғы 30 қарашадағы № 2116 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 желтоқсанда № 25811 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 529-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 12 қарашадағы № 475 бұйрығымен бекітілген Аймаққа бөлу коэффициентін есептеу әдістемесіне сәйкес, Түркістан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Түркістан қаласындағы салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенті осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.

Об утверждении коэффициента зонирования, учитывающих месторасположение объекта налогообложения города Туркестан
Постановление акимата города Туркестан Туркестанской области от 30 ноября 2021 года № 2116. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2021 года № 25811
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 6 статьи 529 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" и Методикой расчета коэффициента зонирования, утвержденной приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан 12 ноября 2018 года № 475, акимат города Туркестан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить коэффициент зонирования, учитывающих месторасположение объекта налогообложения в городе Туркестан, согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Түркістан қаласы әкімдігінің "Экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулының Түркістан қаласы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Т.Төлегеновке жүктелсін.

2. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов" акимата город Туркестан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в министерстве Юстиции Республики Казахстан;
2) обеспечить размещение настоящего постановления на интернет–ресурсе акимата города Туркестан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Т. Тулегенова.

4. Осы қаулы 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Н. Турашбеков
Түркістан қаласының әкімдігі
2021 жылғы 30 қарашадағы
№ 2116 қаулысына қосымша
Түркістан қаласындағы салық салу обьектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенті
Елді мекеннің атауы
Елді мекендегі салық салу обьектісінің орналасқан жері
Аймаққа бөлу коэффиценті
1
Түркістан қаласы
1-аймақ: Шымкент-Самара айналма тас жолының сол жағынан бастау алып Шымкент тас жолының сол жағы бойымен Жібек жолы даңғылының сол жағымен Жүйнек көшесіне дейін, Жүйнек көшесінің сол жағымен Халықаралық Қазақ-Түрік Университеті (ары қарай ХҚТУ) шектесетін шекарасына дейін, ХҚТУ шекарасының бойымен Мағжан қалашығы жолының сол жағына дейін, Мағжан қалашығының сол жағы бойымен Қаракөз мазаратының сол жағына дейін, Қаракөз мазаратының сол жақ бойымен Б.Батырбеков көшесіне дейін, Б.Батырбеков көшесінің сол жағымен Домалақ ана көшесіне дейін, Домалақ ана көшесінің сол жақ бойымен И.Жансүгіров көшесіне дейін, И.Жансүгіров көшесінің сол жақ бойымен Т.Исламов көшесіне дейін, Т.Исламов көшесінің сол жағы бойымен Т.Диметов көшесіне дейін, Т.Диметов көшесінің сол жақ бойымен Қазыбек би көшесіне дейін, Әйтеке би көшесінің сол жағы бойымен Абдрахманов көшесіне дейін, Абдрахманов көшесінің сол жақ бойымен С.Ерубаев көшесіне дейін, С.Ерубаев көшесінің сол жақ бойымен Тыныштықұлов көшесіне дейін, Тыныштықұлов көшесінің сол жағы бойымен О.Жарылқапов көшесіне дейін, О.Жарылқапов көшесінің сол жақ бойымен Жүсіп Қыдыр көшесіне дейін, Жүсіп Қыдыр көшесінің сол жағы бойымен темір жолға дейін, темір жолдың сол жағымен Абылайхан көшесіне дейін, Абылайхан көшесінің сол жағы бойымен Х.Ниязи көшесінің қиылысына дейін, Х.Ниязи көшесінің сол жағы бойымен Ш.Айманов көшесіне дейін, Ш.Айманов көшесінің сол жағымен Ата-Түрік көшесіне дейін, Ата-Түрік көшесінің сол жағымен Сайрам көшесіне дейін, Сайрам көшесінің сол жағымен Ш.Ниязов көшесіне дейін, Ш.Ниязов көшесінің сол жағы бойымен Шайхан Тәуір көшесінің қиылысына дейін, Шайхан Тәуір көшесінің сол жағымен Сырғақ батыр көшесіне дейін, Сырғақ батыр көшесінің сол жағы бойымен Қожа Ахмет Ясауи кесеңесінің сыртқы шекарасын айнала отырып М.Шаймерденов көшесімен шектеседі, М.Шаймерденов көшесінің сол жағымен Әлқожа ата көшесіне дейін, Әлқожа ата көшесінің сол жағымен А.Оразбаева көшесіне дейін, А.Оразбаева көшесінің сол жағы бойымен Т.Баялиев көшесінің сол жағы бойымен Жібек жолы даңғылына дейін, Жібек жолы даңғылының сол жағы бойымен Иассауи көшесінің қиылысына дейін, Иассауи көшесінің сол жағы бойымен Отырар көшесіне дейін, Отырар көшесінің сол жағы бойымен Ы.Алтынсарин көшесіне дейін, Ы.Алтынсарин көшесінің сол жағы бойымен Сайран көлік базарын айнала отырып, Дәулет көшесінің сол жақ бойымен О.Датқа көшесіне дейін, О.Датқа көшесінің сол жағымен Рамазан көшесіне дейін, Рамазан көшесінің сол жағы бойымен Т.Тулекбаев көшесіне дейін, Т.Тулекбаев көшесінің сол жағы бойымен Б.Саттарханов даңғылы бойында орналасқан жер учаскелері.

4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2022 года.
Аким города Н. Турашбеков
приложение к постановлению
Акимат города Туркестан
от 30 ноября 2021 года
№ 2116
Коэффициент зонирования с учетом местонахождения обьекта налогообложения в городе Туркестан
Название населенного пункта
Месторасположение объекта налогообложения в населенном пункте
Коэффициент зонирования
1
город Туркестан
1-зона: Земельные участки, расположенные по левую сторону объездной автотрассы Шымкент-Самара до левой стороны Шымкентской трассы по проспекту Жибек жолы до улицы Жуйнек, с левой стороны улицы Жуйнек до границы Международного Казахско-Турецкого Университета (далее по тексту МКТУ), с границы МКТУ до дороги городка Магжан и до мавзолея Каракоз, с левой стороны мавзолея Каракоз до улицы Б.Батырбекова, с левой стороны улицы Б.Батырбекова до улицы Домалак ана, с левой стороны улицы Домалак ана до улицы И.Жансугурова, с левой стороны улицы И.Жансугурова до улицы Т.Исламова, с левой стороны улицы Т.Исламова до улицы Т.Диметова, с левой стороны улицы Т.Диметова до улицы Казыбек би, с левой стороны улицы Айтеке би до улицы Абдрахманова, с левой стороны улицы Абдрахманова до улицы С.Ерубаева, с левой стороны С.Ерубаева до улицы Тыныштыкулова, с левой стороны улицы Тыныштыкулова до улицы О.Жарылкапова, с левой стороны улицы О.Жарылкапова до улицы Жусип Кадыр, с левой стороны улицы Жусип Кадыр до железной дороги, с левой стороны железной дороги до улицы Абылайхан, с левой стороны улицы Абылайхан до перекрестка улицы Х.Ниязи, с левой стороны улицы Х.Ниязи до улицы Ш.Айманова, с левой стороны улицы Ш.Айманова до улицы Ата Турик, с левой стороны улицы Ата Турик до улицы Сайрам, с левой стороны улицы Сайрам до улицы Ш.Ниязова, с левой стороны улицы Ш.Ниязова до перекрестка улицы Шайхан Тауир, с левой стороны улицы Шайхан Тауир до улицы Сыргак Батыр, с левой стороны улицы Сыргак Батыр обойдя внешние границы мавзолея Ходжи Ахмета Ясауи граничит с улицей М.Шаймерденова, с левой стороны улицы М.Шаймерденова до улицы Алхожа Ата, с левой стороны Алхожа Ата до улицы А.Оразбаева, с левой стороны улицы А.Оразбаева до улицы Т.Баялиева, с левой стороны улицы Т.Баялиева до проспекта Жибек жолы, с левой стороны проспекта Жибек жолы до перекрестка улицы Иассауи, с левой стороны улицы Иассауи до улицы Отырар, с левой стороны улицы Отырар до улицы Ы.Алтынсарина, с левой стороны улицы Ы.Алтынсарина, обойдя авторынок Сайран вдоль левой стороны улицы Даулет, до улицы О.Датка, с левой стороны улицы О.Датка до улицы Рамазан, с левой стороны улицы Рамазан до улицы Т.Тулекбаева, с левой стороны улицы Т.Тулекбаева до проспекта Б.Саттарханова.

2,30
2
Түркістан қаласы
2-аймақ: Қазыбек би көшесінің оң жағы бойымен, Әйтеке би көшесінің оң жағы бойымен Абдрахманов көшесіне дейін, Абдрахманов көшесінің оң жағы бойымен С.Ерубаев көшесіне дейін, С.Ерубаев көшесінің оң жағы бойымен Тыныштықұлов көшесіне дейін, Тыныштықұлов көшесінің оң жағы бойымен және Шымкент-Самара айналма жолының оң жағымен Қазыбек би көшесіне дейін, Т.Баялиев көшесінің оң жақ бойымен Сары жылға көшесіне дейін, Сары жылға көшесінің оң жақ бойымен Шәуілдір тас жолына дейін, Шәуілдір тас жолының оң жақ бойымен Алшын көшесімен шектеседі. Алшын көшесінің оң жақ бойымен Ш.Ниязов көшесіне дейін, Ш.Ниязов көшесінің оң жақ бойымен Аубакиров көшесіне дейін, Аубакиров көшесінің оң жақ бойымен темір жолға дейін, темір жол бойымен Х.Ниязи көшесінің қиылысына дейін, Х.Ниязи көшесінің оң жақ бойымен Ш.Айманов көшесіне дейін, Ш.Айманов көшесінің оң жағымен Ата-түрік көшесіне дейін, Ата-Түрік көшесінің оң жағымен Сайрам көшесінің қиылысына дейін, Сайрам көшесінің оң жақ бойымен Ш.Ниязов көшесіне дейін, Ш.Ниязов көшесінің оң жақ бойымен Шайхан Тәуір көшесінің қиылысына дейін, Шайхан Тәуір көшесінің оң жағымен Сырғақ батыр көшесіне дейін, Сырғақ батыр көшесінің оң жақ бойымен Қожа Ахмет Ясауи кесенесінің сыртқы шекарасының оң жағын айнала отырып М.Шаймерденов көшесімен шектеседі, М.Шаймерденов көшесінің оң жағымен Әлқожа ата көшесіне дейін, Әлқожа ата көшесінің оң жағымен А.Оразбаева көшесіне дейін, А.Оразбаева көшесінің оң жақ бойымен Т.Баялиев көшесіне дейін, Шымкент-Самара айналма тасжолының оң жағымен Арыс-Түркістан каналына дейін, Арыс-Түркістан каналының оң жақ бойымен Түркістан қаласының шығыс шекарасымен шектеседі, Түркістан қаласының шығыс шекарасының оң жағын ала отырып 5-аймақпен шектеседі, 5-ші және 3-ші аймақтардың оң жағымен шектесіп Б.Саттарханов даңғылына дейінгі орналасқан жер учаскелері.
1,90
3
Түркістан қаласы
3-аймақ: Т.Баялиев көшесінің оң жағы бойымен Жібек жолы даңғылына дейін, Жібек Жолы даңғылының оң жағы бойымен Иассауи көшесінің қиылысына дейін, Иассауи көшесінің оң жағы бойымен Отырар көшесіне дейін, Отырар көшесінің оң жағы бойымен Ы.Алтынсарин көшесіне дейін, Ы.Алтынсарин көшесінің оң жақ бойымен Сайран көлік базарын айнала отырып Дәулет көшесінің оң жақ бойымен О.Датқа көшесіне дейін, О.Датқа көшесінің оң жағымен Рамазан көшесіне дейін, Рамазан көшесінің оң жақ бойымен Т.Тулекбаев көшесіне дейін, Т.Тулекбаев көшесінің оң жақ бойымен шығысында 2-аймақ, оңтүстігінде 3-аймаққа дейінгі жерлер кіреді. Шымкент-Самара айналма тас жолының оң жағынан бастау алып Шымкент тас жолы көшесінің оң жақ бойымен Жібек жолы даңғылының оң жағы ХҚТУ шекарасына дейін, Жібек жолы даңғылының оң жағымен Жүйнек көшесіне дейін, Жүйнек көшесінің оң жағымен ХҚТУ шекарасына дейін, ХҚТУ шекарасының бойымен Мағжан қалашығы жолының оң жағына дейін, Мағжан қалашығының оң жағы бойымен Қаракөз мазаратының оң жағына дейін, Каракөз мазаратының оң жағы бойымен Б.Батырбеков көшесіне дейін, Б.Батырбеков көшесінің оң жағымен Домалақ ана көшесіне дейін, Домалақ ана көшесінің оң жақ бойымен И.Жансүгіров көшесіне дейін, И.Жансүгіров көшесінің оң жақ бойымен Т.Исламов көшесіне дейін, Т.Исламов көшесінің оң жақ бойымен Т.Диметов көшесіне дейін, Т.Диметов көшесінің оң жақ бойымен Қазыбек би көшесінің оң жағына дейін, Қазыбек би көшесінің оң жағымен Шымкент-Самара тас жолына дейін, сондай-ақ Шымкент-Самара тас жолының оң жағындағы жерлер. Кентау бағытындағы темір жолдың солтүстік шығыс бағытымен шекараласып, қала шекарасының солтүстігіне дейін шекарлас, оңтүстік бөлігі 2-аймақпен шектеседі. Түркістан қаласының өндірістік аймағы, батыста темір жолмен шектеседі, солтүстігі Майлин көшесімен Жұлдыз көшесіне дейін, шығысы Жұлдыз көшесі бойымен О.Жарылқапов көшесіне дейін, оңтүстігі О.Жарылқапов көшесі бойымен батысқа қарай темір жолға келіп тіреледі. Солтүстік шығысы темір жолдан бастау алып, оңтүстігі Түркістан-Балтакөл автомобиль жолымен және солтүстігі 6-аймақпен батысқа қарай Түркістан қаласының шекарасымен шектесіп орналасқан жер учаскелері.

2,30
2
город Туркестан
2-зона: Земельные участки, расположенные по правую сторону улицы Казыбек би, с правой стороны улицы Айтеке би до улицы Абдрахманова, с правой стороны улицы Абдрахманова до улицы С.Ерубаева, с правой стороны улицы С.Ерубаева до улицы Тыныштыкулова, с правой стороны улицы Тыныштыкулова и правой стороны объездной трассы Шымкент-Самара до улицы Казыбек би, с правой стороны улицы Т.Баялиева до улицы Сары жылга, с правой стороны улицы Сары жылга до автотрассы Шаулдир, с правой стороны автотрассы Шаулдир граничит с улицей Алшын, с правой стороны улицы Алшын до улицы Ш.Ниязова, с правой стороны улицы Ш.Ниязова до улицы Аубакирова, с правой стороны улицы Аубакирова до железной дороги, от железной дороги до перекрестка улицы Х.Ниязи, с правой стороны улицы Х.Ниязи до улицы Ш.Айманова, с правой стороны улицы Ш.Айманова до улицы Ата Турик, с правой стороны улицы Ата Турик до перекрестка улицы Сайрам, с правой стороны улицы Сайрам до улицы Ш.Ниязова, с правой стороны улицы Ш.Ниязова до перекрестка улицы Шайхан Тауир, с правой стороны улицы Шайхан Тауир до улицы Сыргак батыр, с правой стороны улицы Сыргак батыр, обойдя с правой стороны внешние границы мавзолея Ходжи Ахмета Ясауи граничит с улицей М.Шаймерденова, с правой стороны улицы М.Шаймерденова до улицы Алхожа Ата, с правой стороны улицы Алхожа Ата до улицы А.Оразбаева, с правой стороны улицы А.Оразбаева до улицы Т.Баялиева, с правой стороны объездной автотрассы Шымкент-Самара до канала Арыс-Туркестан, с правой стороны канала Арыс-Туркестан соприкасается с восточным границами города Туркестан, с правой стороны восточной границы города Туркестан соприкасается с 5-зоной , граничит с правой стороной зон 5 и 3, а также участки до проспекта Б.Саттарханова.
1,90
3
город Туркестан
3-зона: Земельные участки, расположенные с правой стороны улицы Т.Баялиева до проспекта Жибек жолы, с правой стороны проспекта Жибек жолы до перекрестка улицы Иассауи, с правой стороны улицы Иассауи до улицы Отырар, с правой стороны улицы Отырар до улицы Ы.Алтынсарина, с правой стороны улицы Ы.Алтынсарина обойдя авторынок Сайран по правую сторону улицы Даулет до улицы О.Датка, с правой стороны улицы О.Датка до улицы Рамазан, с правой стороны улицы Рамазан до улицы Т.Тулекбаева, с правой стороны улицы Т.Тулекбаева до границ 2-зоны на востоке и до границ 3-зоны на юге. Начиная с правой стороны объездной автотрассы Шымкент-Самара включаю правую сторону Шымкентской автотрассы с правой стороны проспекта Жибек жолы до границ МКТУ, с правой стороны проспекта Жибек жолы до улицы Жуйнек, с правой стороны улицы Жуйнек до границ МКТУ, вдоль границы МКТУ до правой стороны городка Магжан, с правой стороны городка Магжан и правой стороны мавзолея Карагоз, с правой стороны мавзолея Карагоз до улицы Б.Батырбекова, с правой стороны улицы Б.Батырбекова до улицы Домалак ана, с правой стороны улицы Домалак ана до улицы И.Жансугурова, с правой стороны улицы И.Жансугурова до улицы Т.Исламова, с правой стороны улицы Т.Исламова до улицы Т.Диметова, с правой стороны Т.Диметова до правой стороны улицы Казыбек би, с правой стороны улицы Казыбек в сторону автотрассы Шымкент-Самара, а также с земельными участками по правую сторону автотрассы Шымкент-Самара. Граничит с северо-востоком железнодорожного узла в Кентауском направлении до границ города на севере, южная часть города граничит с 2-зоной. Промышленная зона города Туркестан граничит с железной дорогой на западе, на севере от улицы Майлина до улицы Жулдыз, на востоке от улицы Жулдыз до улицы О.Жарылкапова, на юге начинается улицей О.Жарылкапова и упирается об железную дорогу на западе. На северо-востоке начинается железной дорогой, на юге граничит с автотрассой Туркестан-Балтаколь и на севере граничит с 6-зоной, на западе с границей города Туркестан.

1,75
4
Түркістан қаласы
4-аймақ: Үлкен көшесінің оң жақ бойымен темір жолға дейін, темір жолдың оң жақ бойымен Аубакиров көшесіне дейін, Аубакиров көшесіне дейін, Аубакиров көшесінің оң жақ бойымен Ш.Ниязов көшесінің оң жағына дейін. Шымкент-Самара айналма тас жолының оң жақ бойы және Майлин көшесінің оң жақ бойы Жангелдин көшесіне дейін, Жангелдин көшесінің оң жақ бойымен темір жолға дейін, темір жолдың оң жақ бойымен Түркістан қаласының батыстағы шекарасымен шектесе отырып, 3-аймақпен шектеседі, 3-аймақтың оң жағын ала отырып, Шымкент-Самара тас жолына дейінгі орналасқан жер учаскелері.
1,75
5
Түркістан қаласы
5-аймақ: Түркістан қаласының оңтүстік бөлігінің территориясымен шектесіп, солтүстігінде 2-ші және 3-ші аймақпен шектеседі, шығыс бөлігі 2-аймақпен шектеседі, батыс бөлігі темір жолмен шектеседі, оңтүстік бөлігі Арыс-Түркістан каналымен шектесіп, шығыс бөлігі Түркістан қаласының шекарасымен шектеседі және солтүстік-батыс аймағы Кентау тас жолымен шектесіп ораналасқан жер учаскелері.
1,75
6
Түркістан қаласы
6-аймақ: Темір жолдың солтүстік-шығыс жағынан оңтүстік-батысқа қарай Түркістан-Балтакөл тас жолымен шектесіп, батысы және оңтүстік аймағы Түркістан қаласының шекарасымен шектеседі, солтүстік-шығысы темір жолмен, оңтүстігі 3-аймақпен және солтүстігі мен батысы Түркістан қаласының шекарасымен шектесіп орналасқан жер учаскелері.
1,75

1,75
4
город Туркестан
4-зона: Земельные участки, расположенные с правой стороны большой улицы до железной дороги, с правой стороны железной дороги до улицы Аубакирова, с правой стороны улицы Аубакирова до правой стороны улицы Ш.Ниязова, от правой стороны объездной автотрассы Шымкент-Самара и правой стороны улицы Майлина до улицы Жангелдина, с правой стороны улицы Жангелдина до железной дороги, с правой стороны железной дороги граничит с западной границей города Туркестан, и граничит с 3-зоны, с правой стороны 3-зоны до автотрассы Шымкент-Самара.
1,75
5
город Туркестан
5-зона: Земельные участки, расположенные на границе с территорией южной части города Туркестан, на севере граничит с 2- зоной и 3- зоной, на востоке граничит с 2- зоной, западная часть граничит с железной дорогой, южная часть граничит с Арыс-Туркестанским каналом, восточная часть граничит с границей города Туркестан, северо-западный часть граничит с Кентауской автотрассой.
1,75
6
город Туркестан
6-зона: Земельные участки, расположенные от северо-востока железной дороги до юго-западной части автотрассы Туркестан-Балтаколь, на западе и юге граничащие с землями города Туркестан, на северо-востоке граничащие с железной дорогой, на юге граничащие с 3-зоной, в северной и в западной частях граничащие с территорией города Туркестан.
1,75