2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 20/83-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26027 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қазығұрт ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 24 734 428 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 119 500 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 51 162 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 59 107 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 22 504 659 мың теңге;
2) шығындар – 24 737 735 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 254 054 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 330 804 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 76 750 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 257 361 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 257 361 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 330 804 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 76 750 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 307 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 23.12.2022 № 35/153-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 53,7 пайыз мөлшерінде және корпоративтік табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табысынан ұсталатын жеке табыс салықтан, әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 499 197 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қазығұрт ауылы округі
-26 220 мың теңге;
Сарапхана ауылдық округі
-33 521 мың теңге;
Алтынтөбе ауылы округі
-35 665 мың теңге;
Қарабау ауылы округі
-42 781 мың теңге;
Сабыр Рақымов ауылдық округі

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2021 года № 20/83-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26027. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 734 428 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 119 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 51 162 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 107 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 504 659 тысяч тенге;
2) затраты – 24 737 735 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 254 054 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 330 804 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 76 750 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 257 361 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 257 361 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 330 804 тысяч тенге;
погашение займов – 76 750 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 307 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 35/153-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. В 2022 году установить нормативы распределения индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты, в областной бюджет от налоговых поступлений в размере 53,7 процента и корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, социального налога в размере 50 процентов.
3. Предусмотреть размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2022 год в сумме 499 197 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Казыгурт
-26 220 тысяч тенге;
сельский округ Сарапхана
-33 521 тысяч тенге;
сельский округ Алтынтобе
-35 665 тысяч тенге;
сельский округ Карабау
-42 781 тысяч тенге;
сельский округ Сабыр Рахимова

-34 952 мың теңге;
Қарақозы Абдалиев ауылдық округі
-50 718 мың теңге;
Қызылқия ауылы округі
-47 078 мың теңге;
Шанақ ауылы округі
-33 136 мың теңге;
Шарбұлақ ауылы округі
-32 897 мың теңге;
Жаңабазар ауылы округі
-44 341 мың теңге;
Тұрбат ауылы округі
-40 682 мың теңге;
Қақпақ ауылы округі
-45 326 мың теңге;
Жігерген ауылы округі
-31 880 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві – 38 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.

-34 952 тысяч тенге;
сельский округ КаракозыАбдалиева
-50 718 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкия
-47 078 тысяч тенге;
сельский округ Шанак
-33 136 тысяч тенге;
сельский округ Шарбулак
-32 897 тысяч тенге;
сельский округ Жанабазар
-44 341 тысяч тенге;
сельский округ Турбат
-40 682 тысяч тенге;
сельский округ Какпак
-45 326 тысяч тенге;
сельский округ Жигерген
-31 880 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в размере – 38 000 тысяч тенге.

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың хатшысы У. Копеев
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
24 желтоқсандағы № 20/83-VII
шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 23.12.2022 № 35/153-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
1.Кірістер

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2022-2024 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата У. Копеев
Приложение 1 к решению
Казыгуртского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 20/83-VII
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 35/153-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс Наименование
Подкласс
1.Доходы

186 549
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
65 862
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 862
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 843
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 843
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66 844
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 844
02
Қорғаныс
34 830
1
Әскери мұқтаждар
23 846
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23 846
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23 846
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
10 984
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 984
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
10 984
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5 350
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
5 350
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 350
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 350
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
540 196
2
Әлеуметтiк көмек
456 213
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
456 213
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22 647
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100 996
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 392
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
123 912
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

186 549
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
65 862
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
65 862
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 843
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
53 843
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66 844
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66 844
02
Оборона
34 830
1
Военные нужды
23 846
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23 846
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23 846
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
10 984
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 984
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
10 984
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5 350
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5 350
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 350
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 350
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
540 196
2
Социальная помощь
456 213
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
456 213
006
Оказание жилищной помощи
22 647
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100 996
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 392
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
123 912
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80 524
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
80 524
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
24 желтоқсандағы № 20/83-VII
шешіміне 4 қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
ШЫҒЫНДАР
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80 524
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
80 524
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Казыгуртского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 20/83-VII
Перечень бюджетных программ развития на 2022-2024 годы направленных на реализацию проектов (программ)
Код бюджетной классификации
Наименование
Расходы
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы