2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 16/1-07 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26082 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түлкібас ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 17918864 мың теңге:
салықтық түсiмдер –2838916 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 62357 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 62031 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 14955560 мың теңге;
2) шығындар – 17980354 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 18559 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 45945 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –27386 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 80049 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 80049 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 45945 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27386 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61490 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 25/1-07 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке жеке табыс салығынан 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2022 жылы облыстық бюдеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 11440439 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2022 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 755582 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Балықты ауылдық округі - 49992 мың теңге;
Майлыкент ауылдық округі - 97777 мың теңге;
Шақпақ ауылдық округі - 44479 мың теңге;
Машат ауылдық округі - 43937 мың теңге;
Жабағылы ауылдық округі - 51664 мың теңге;
Тастұмсық ауылдық округі - 41999 мың теңге;
Рысқұлов ауылдық округі - 50429 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 45845 мың теңге;
Кемербастау ауылдық округі - 43164 мың теңге;
Арыс ауылдық округі - 40972 мың теңге;
Акбиік ауылдық округі - 43471 мың теңге;
Жаскешу ауылдық округі - 48144 мың теңге;
Келтемашат ауылдық округі - 38040 мың теңге;
Састөбе поселкелік округі - 48673 мың теңге;
Түлкібас поселкелік округі - 66996 мың теңге.

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2021 года № 16/1-07. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26082
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 , в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 17918864 тысяч тенге:
налоговые поступления –2838916 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62357 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 62031 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14955560 тысяч тенге;
2) затраты – 17980354 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18559 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 45945 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27386 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -80049 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 80049 тысяч тенге:
поступления займов – 45945 тысяч тенге;
погашение займов – 27386 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 61490 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 25/1-07 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2022 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Тюлькубасского района в сумме 11440439 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2022 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 755582 тысячи тенге, в том числе:
Балықтинский сельский округ - 49992 тысячи тенге;
Майлыкентский сельский округ- 97777 тысяч тенге;
Шакпакский сельский округ- 44479 тысяч тенге;
Машатский сельский округ- 43937 тысяч тенге;
Жабагылинский сельский округ - 51664 тысячи тенге;
Тастумсыкский сельский округ - 41999 тысяч тенге;
Рыскуловский сельский округ - 50429 тысяч тенге;
Мичуринский сельский округ - 45845 тысяч тенге;
Кемербастауский сельский округ - 43164 тысячи тенге;
Арыский сельский округ - 40972 тысячи тенге;
Акбиикский сельский округ - 43471 тысячи тенге;
Жаскешуский сельский округ - 48144 тысячи тенге;
Келтемашатский сельский округ - 38040 тысяч тенге;
Састюбинский поселковый округ - 48673 тысячи тенге;
Тюлькубаский поселковый округ - 66996 тысяч тенге.

5. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi 16532 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Сейсенбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
24 желтоқсандағы № 16/1-07
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас ауданының 2022 жылға арналған аудандық бюджет

5. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 16532 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ бюджетных программ развития районного бюджета на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата С. Сейсенбаев
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 16/1-07
Тюлькубасский районный бюджет на 2022 год

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
036
Газ көлігі жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
036
Развитие газотранспортной системы
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства