2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-71-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26110 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шардара ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 20 765 033 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 427 669 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 8 012 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 72 170 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 17 257 152 мың теңге;
2) шығындар – 20 907 679 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 562 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 18 378 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –18 940 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -142 084 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 142 084 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 18 378 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 939 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 142 645 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 22-144-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі – 0;
3. 2022 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 357 290 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округіне 35 044 мың теңге;
Қоссейіт ауылдық округіне 31 040 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 40 918 мың теңге;
Ұзын ата ауылдық округіне 29 526 мың теңге;
Алатау батыр ауылдық округіне 32 692 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округіне 33 203 мың теңге;
Ақшеңгелді ауылдық округіне 32 499 мың теңге;
Сүткент ауылдық округіне 26 353 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 29 883 мың теңге;

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2021 года № 13-71-VIІ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26110
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шардаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Шардаринского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 765 033 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 427 669 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 012 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 72 170 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 257 152 тысяч тенге;
2) затраты – 20 907 679 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 562 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 18 378 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 940 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -142 084 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 142 084 тысяч тенге:
поступление займов – 18 378 мың теңге;
погашение займов – 18 939 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 142 645 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25.11.2022 № 22-144-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2022 год – 0;
3. Утвердить объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2022 год в сумме 357 290 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ К.Турысбекова 35 044 тысяч тенге;
Сельский округ Коссейт 31 040 тысяч тенге;
Сельский округ Коксу 40 918 тысяч тенге;
Сельский округ Узын ата 29 526 тысяч тенге;
Сельский округ Алатау батыр 32 692 тысяч тенге;
Сельский округ Кызылкум 33 203 тысяч тенге;
Сельский округ Акшенгелди 32 499 тысяч тенге;
Сельский округ Суткент 26 353 тысяч тенге;
Сельский округ Достык 29 883 тысяч тенге;

Жаушықұм ауылдық округіне 29 717 мың теңге;
Шардара қаласына 36 415 мың теңге;
4. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
5. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi – 75 412 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. 2022 жылға жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қала, ауылдық округтер бюджеттерінің арасында бөліну тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сельский округ Жаушыкум 29 717 тысяч тенге;
Город Шардара 36 415 тысяч тенге;
4. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в размере – 75 412 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень текущих целевых трансфертов выделямых из местного бюджета бюджетам сельских округов и города на 2022 год согласно приложению 4.

7. 2022 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат хатшысы А. Карсыбаев
Шардара аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 13-71-VII шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 22-144-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2022 год согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата А. Карсыбаев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского района
от 22 декабря 2021 года № 13-71-VII
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25.11.2022 № 22-144-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3