Шығыс Қазақстан облысы аумағында алтын түсті картоп жұмырқұртымен (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимінің күшін жою және Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 шілдедегі № 202 "Шығыс Қазақстан облысы аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 4 қарашадағы № 320 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 қарашада № 25065 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Өсімдіктер карантині туралы" Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясының 2021 жылғы 30 шілдедегі № 05/578 ұсынымы негізінде Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығыс Қазақстан облысы аумағында алтын түсті картоп жұмырқұртымен (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.) зақымданған алқаптар көлемінде келесі жер телімдерінде карантин режимінің күші жойылсын:
1) Семей қаласы, "Бобровка" саяжай алқабы, Садыков Д.А., № 4487 саяжайы, зақымданған алаң – 0,075 гектар;
2) Семей қаласы, Приречный ауылдық округі, қордағы жерлер, зақымданған алаң – 4,5 гектар.
2. Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 шілдедегі № 202 "Шығыс Қазақстан облысы аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3437 болып тіркелген) қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 3-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Шығыс Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің агроөнеркәсіп кешені мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысы әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің

Об отмене карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей золотистой картофельной нематодой (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.) и внесении изменения в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 28 июля 2014 года № 202 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 4 ноября 2021 года № 320. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 ноября 2021 года № 25065
В соответствии с подпунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "О карантине растений", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании представления Восточно-Казахстанской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2021 года № 05/578, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отменить карантинный режим на территории Восточно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей золотистой картофельной нематодой (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.) на следующих земельных участках:
1) город Семей, дачный массив "Бобровка", Садыков Д.А., дача № 4487, зараженная площадь – 0,075 гектара;
2) город Семей, Приреченский сельский округ, земли запаса, зараженная площадь – 4,5 гектара.
2. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области" от 28 июля 2014 года № 202 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3437) следующее изменение:
приложение 3 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Управлению сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акима Восточно-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам агропромышленного комплекса.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного

2021 жылғы 4 қарашадағы
№ 320 қаулысына
қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы "28" шілдедегі
№ 202 қаулысына
3-қосымша
Алтын түсті картоп жұмырқұртымен (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.) зақымданған алқаптар көлемінде Шығыс Қазақстан облысы аумағында карантин режимі енгізілген карантин аймағы
Аудандар, ауылдық округтер және қалалардың атаулары
№ п/п
Жер учаскесінің тиесілігі
Зақымданған алаң, гектарда
Семей қаласы, "Бобровка" саяжай алқабы
1
Елюбаев М.А., № 4375 саяжай

акимата от 4 ноября 2021 года
№ 320
Приложение 3 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного
акимата от "28" июля 2014 года
№ 202
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей золотистой картофельной нематодой (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.)
Наименование районов, сельских округов и городов
№ п/п
Принадлежность земельного участка
Зараженная площадь, в гектарах
Город Семей, дачный массив "Бобровка"
1
Елюбаев М.А., дача № 4375