2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 351 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 желтоқсанда № 25815 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 7-бабы 2-тармағының 18) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) бұйрығын іске асыру мақсатында Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға 2021 жылға арналған субсидиялар нормативтері осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес;
2) ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын 2021 жылға арналған өлшемшарттар және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

Об утверждении нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий, сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 9 декабря 2021 года № 351. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2021 года № 25815
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 18) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", в целях реализации приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404), Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Управлению сельского хозяйства области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы қаулы оның ресми жарияланғаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің агроөнеркәсіп кешені мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысы әкімі Д. Ахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2021 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 351 қаулысына 1 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға 2021 жылға арналған субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке субсидия нормативтері, теңге
Субсидияланатын көлем, бас
Субсидиялар көлемі, мың теңге
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
бас
-
-
-
1.1.
Ірі қара малдың аналық басы
5 000
26 000
130 000
Барлығы:
130 000
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2021 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 351 қаулысына 2 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын 2021 жылға арналған өлшемшарттар, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар
САЖ -да субсидиялау шарттарына сәйкестікті тексеру әдісі
Өтінім беру мерзімі
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
Өтінім берген сәтте аналық басының САТЖАҚ және АЖБД-да тіркелуі және деректерінің сәйкестігі.
САТЖАҚ және АЖБД -мен интеграциялық өзара іс-қимыл
Ағымдағы жылғы 31 желтоқсанға дейін (қоса алғанда)
1.1.
Ірі қара малдың аналық басы
1. Өтінім берген сәтте өзінің аналық басының (18 айдан асқан сиырлар мен қашарлардың) болуы.
2. Абай және Аягөз аудандарының ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілері.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
САТЖАҚ – селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры;
АЖБД – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор;
САЖ – субсидиялаудың ақпараттық жүйесі.

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Восточно-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам агропромышленного комплекса.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 9 декабря 2021 года № 351
Нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Направление
субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий
на 1 единицу, тенге
Субсидируемый объем, голов
Объем субсидий, тысяч тенге
1.
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных:
голова
-
-
-
1.1.
Маточное поголовье крупного рогатого скота
5 000
26 000
130 000
Всего:
130 000
Приложение 2 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 9 декабря 2021 года № 351
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Направление субсидирования
Критерии
Метод проверки в ИСС на соответствие условиям субсидирования
Срок подачи заявки
1.
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных:
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в ИБСПР и БДИСЖ на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и БДИСЖ
до 31 декабря (включительно) текущего года
1.1.
Маточное поголовье крупного рогатого скота
1. Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки.
2. Cельхозтоваропроизводители Абайского и Аягозского районов.
Расшифровка аббревиатур:
ИБСПР – информационная база селекционной и племенной работы;
БДИСЖ – база данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
ИСС - информационная система субсидирования.