2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 желтоқсанда № 25825 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 438 832 589,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 53 965 014,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 825 129,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 380 042 445,9 мың теңге;
2) шығындар – 436 128 987,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 318 507,6 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13 618 900,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 300 392,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4 908 263,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 908 263,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 523 169,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 523 169,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 318 900,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 287 253,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 491 523,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 04.11.2022 № 20/176-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 3 223 241,5 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Зайсан ауданына
121 117,0 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
961 411,0 мың теңге;
Күршiм ауданына
1 566 282,0 мың теңге;
Самар ауданына
69 174,0 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
505 257,5 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 16.09.2022 № 19/161-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылға:
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 21,1 пайыз;

Об областном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2021 года № 25825
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 438 832 589,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 53 965 014,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 825 129,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 380 042 445,9 тысяч тенге;
2) затраты – 436 128 987,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 318 507,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 13 618 900,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 300 392,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 908 263,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 908 263,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 523 169,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 523 169,4 тысяч тенге:
поступление займов – 13 318 900,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 287 253,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 491 523,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 04.11.2022 № 20/176-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 3 223 241,5 тысяч тенге, в том числе:
Зайсанскому району
121 117,0 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
961 411,0 тысяч тенге;
Курчумскому району
1 566 282,0 тысяч тенге;
району Самар
69 174,0 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
505 257,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 16.09.2022 № 19/161-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Установить на 2022 год:
норматив распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, городу Усть-Каменогорску 21,1 процент;

аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 22,9 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 16.09.2022 № 19/161-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 1 230 178,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 11.03.2022 № 13/114-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 135 270 385,1 мың теңге сомасында борышы лимиті белгіленсін.
6. 2022 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2022 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
8. 2022 жылға арналған облыстық бюджетке аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге:
білім беру саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге – 29 226 945,0 мың теңге;
ветеринария саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге – 422 086,0 мың теңге;
"Шығыс Қазақстан халқының тілдері мен мәдениетін жаңғырту мектебі" мемлекеттік мекемесінің облыстық коммуналдық меншігіне берілуіне - 36 335,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасының "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңымен көзделген трансферттерді республикалық бюджетке беру қажеттілігіне – 5 350 353,5 мың теңге;
бұлтты электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін енгізуге – 154 562,0 мың теңге трансферттердің түсімі көзделсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен трансферттер түсімдерін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

норматив распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу городу Усть-Каменогорску 22,9 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 16.09.2022 № 19/161-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2022 год в сумме 1 230 178,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11.03.2022 № 13/114-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Установить на 31 декабря 2022 года лимит долга местных исполнительных органов области в сумме 135 270 385,1 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2022 год, согласно приложению 4.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступление трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 29 226 945,0 тысяч тенге;
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области ветеринарии и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 422 086,0 тысяч тенге;
передачей в областную коммунальную собственность государственного учреждения "Школа возрождения языков и культуры народа Восточного Казахстана" - 36 335,0 тысяч тенге;
необходимостью перечисления в республиканский бюджет трансфертов, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" - 5 350 353,5 тысяч тенге;
внедрением единой системы облачного электронного документооборота – 154 562,0 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 04.11.2022 № 20/176-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
2) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
3) арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне;
4) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
4-1) ішкі істер органдарының қосымша штат санын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
5) инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
6) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
8) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
8-1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
8-2) ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға;
8-3) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға;
9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
10) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
11) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
12) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
13) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
14) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 04.11.2022 № 20/176-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2022 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
1) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
2) передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
3) жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;
4) повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
4-1) содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности органов внутренних дел;
5) возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях;
6) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
7) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
8) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
8-1) субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
8-2) субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
8-3) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
9) выплату государственной адресной социальной помощи;
10) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
11) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
12) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
13) развитие продуктивной занятости;
14) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;

15) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
16) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
17) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
18) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
19) үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге;
20) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
21) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
22) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
22-1) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің нормативтік оқу жүктемесінің төмендеуіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге;
23) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
24) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
25) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;
26) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
27) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушылардың мемлекеттік стипендиясының мөлшерін ұлғайтуға;
28) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
29) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
30) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
31) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
32) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;

15) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
16) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
17) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
18) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
19) обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;
20) увеличение оплаты труда медицинских работников организаций дошкольного образования;
21) реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
22) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
22-1) компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи со снижением нормативной учебной нагрузки педагогов государственных организаций среднего образования;
23) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
24) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
25) доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
26) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
27) увеличение размера государственной стипендии обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
28) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
29) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
30) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
31) увеличение оплаты труда медицинских работников в государственных организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
32) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;

32-1) сұранысқа ие мамандықтар бойынша жастарды тегін техникалық және кәсіптік біліммен қамтамасыз етуге;
33) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
34) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
34-1) жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
35) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
36) саламатты өмір салтын насихаттауға;
37) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
38) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
39) тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуге;
40) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
41) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
42) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
43) кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялауға;
44) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
45) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
45-1) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға;
46) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
47) аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге.
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 04.11.2022 № 20/176-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) индустриялық инфрақұрылымды дамыту;
2) облыс орталықтарында инженерлік және көлік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамыту;

32-1) обеспечение молодежи бесплатным техническим и профессиональным образованием по востребованным специальностям;
33) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
34) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
34-1) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
35) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
36) пропаганду здорового образа жизни;
37) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
38) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
39) оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы;
40) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
41) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
42) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
43) субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов;
44) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
45) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы;
45-1) повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов;
46) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
47) обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2022 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 04.11.2022 № 20/176-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
1) развитие индустриальной инфраструктуры;
2) развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;

3) шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 16.09.2022 № 19/161-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы және кепілдік берілген трансферт есебінен республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
2) "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
3) "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасын іске асыру шеңберінде ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту;
4) көліктік инфрақұрылымды дамытуға;
5) газ тасымалдау жүйесін дамыту;
6) шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
7) "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 16.09.2022 № 19/161-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер көзделсін:
1) мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға;
1-1) ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларға микрокредиттер.
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредиттер сомалардың бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

3) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 16.09.2022 № 19/161-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета за счет целевого и гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на:
1) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
4) развитие транспортной инфраструктуры;
5) развитие газотранспортной системы;
6) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
7) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2022 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 16.09.2022 № 19/161-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год кредиты из республиканского бюджета на:
1) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
1-1) микрокредитование в сельских населенных пунктах и малых городах.
Распределение сумм кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2022 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

45 000,0
06
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың ішкі істер департаменттері, олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкiмшiлiк айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар
1 850 000,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 175 984,1
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 175 984,1
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
446 870,7
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
414 833,4
14
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары
314 280,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0,0
4
Трансферттердің түсімдері
380 042 445,9
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
37 864 082,9
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
37 864 082,9
02
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
243 869,2
03
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
745,1
04
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері
35 190 281,5
16
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 429 187,1
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
342 178 363,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
342 178 363,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер
93 682 269,0
02
Нысаналы даму трансферттері
31 459 559,0
05
Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар
6 677 447,6
06
Республикалық бюджеттен қорғанысқа берілетін субвенциялар
420 923,2
07
Республикалық бюджеттен қоғамдық тәртіпке, қауіпсіздікке, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметіне берілетін субвенциялар
10 224 672,4
08
Республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары
115 991 738,2
09
Республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін субвенциялар
9 908 061,0
10
Республикалық бюджеттен әлеуметтік көмекке және әлеуметтік қамсыздандыруға берілетін субвенциялар
6 541 703,0
11
Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар
3 019 596,4
12
Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар
12 261 965,4
14
Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар

45 000,0
06
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые департаментами внутренних дел областей, города республиканского значения, столицы, их территориальными подразделениями, финансируемыми из местного бюджета
1 850 000,0
06
Прочие неналоговые поступления
1 175 984,1
1
Прочие неналоговые поступления
1 175 984,1
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
446 870,7
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
414 833,4
14
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
314 280,0
3
Поступления от продажи основного капитала
0,0
4
Поступления трансфертов
380 042 445,9
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
37 864 082,9
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
37 864 082,9
02
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
243 869,2
03
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
745,1
04
Поступления трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета
35 190 281,5
16
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 429 187,1
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
342 178 363,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
342 178 363,0
01
Целевые текущие трансферты
93 682 269,0
02
Целевые трансферты на развитие
31 459 559,0
05
Субвенции из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера
6 677 447,6
06
Субвенции из республиканского бюджета на оборону
420 923,2
07
Субвенции из республиканского бюджета на общественный порядок, безопасность, правовую, судебную, уголовно-исполнительную деятельность
10 224 672,4
08
Субвенции из республиканского бюджета на образование
115 991 738,2
09
Субвенции из республиканского бюджета на здравоохранение
9 908 061,0
10
Субвенции из республиканского бюджета на социальную помощь и социальное обеспечение
6 541 703,0
11
Субвенции из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство
3 019 596,4
12
Субвенции из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
12 261 965,4
14
Субвенции из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения

2 040,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 014 111,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
16 756 765,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 722 734,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 181 330,9
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 037 374,3
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
312 579,8
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 717 712,8
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
975 257,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
138 407,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 541 403,7
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 286 590,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
168 300,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
86 513,7
2
Әлеуметтiк көмек
35 739,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
35 739,3
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
35 739,3
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
8 998 291,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 822 927,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
335 884,1
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 650,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
221 100,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
204 205,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

2 040,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 014 111,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
16 756 765,2
1
Социальное обеспечение
7 722 734,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 181 330,9
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 037 374,3
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
312 579,8
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 717 712,8
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
975 257,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
138 407,0
261
Управление образования области
1 541 403,7
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 286 590,0
037
Социальная реабилитация
168 300,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
86 513,7
2
Социальная помощь
35 739,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
35 739,3
003
Социальная поддержка инвалидов
35 739,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
8 998 291,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 822 927,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
335 884,1
007
Капитальные расходы государственного органа
1 650,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
221 100,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
204 205,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

40 712 760,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
393 395,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 421 786,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 094,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 615 870,0
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
10 162,0
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
4 385,0
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
70 398,3
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
123 766,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
6 768,5
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
13 236,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
27 531,3
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
7 136,3
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
28 364,5
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
35 362,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
6 399,1
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 409 269,0
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
16 479,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 078 856,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 741 931,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

40 712 760,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
393 395,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 421 786,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 094,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 615 870,0
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
10 162,0
012
Организация санитарного убоя больных животных
4 385,0
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
70 398,3
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
123 766,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
6 768,5
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
13 236,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
27 531,3
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
7 136,3
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
28 364,5
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
35 362,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 399,1
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 409 269,0
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
16 479,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 078 856,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 741 931,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

9 018 905,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
83 397 476,9
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
4 432 448,5
III. Таза бюджеттік кредит беру
318 507,6
Бюджеттік кредиттер
13 618 900,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 378 466,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11 378 466,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
11 378 466,0
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
11 378 466,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1 940 434,0
1
Ауыл шаруашылығы
1 058 315,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 058 315,0
078
Ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларда микрокредиттер беру үшін кредит беру
1 058 315,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
882 119,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
882 119,0
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
882 119,0
13
Басқалар
300 000,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
300 000,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
300 000,0
007
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
300 000,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
13 300 392,4
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
13 300 392,4
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
12 259 222,4
03
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
10 495 281,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
1 763 941,4
2
Бюджеттік кредиттердің сомаларын қайтару
1 041 170,0
02
Жергілікті бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
1 041 170,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
4 908 263,0
Қаржы активтерін сатып алу
4 908 263,0
13
Басқалар
4 908 263,0
9
Басқалар
4 908 263,0

9 018 905,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан
83 397 476,9
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
4 432 448,5
III. Чистое бюджетное кредитование
318 507,6
Бюджетные кредиты
13 618 900,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 378 466,0
1
Жилищное хозяйство
11 378 466,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
11 378 466,0
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
11 378 466,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1 940 434,0
1
Сельское хозяйство
1 058 315,0
255
Управление сельского хозяйства области
1 058 315,0
078
Кредитование для микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах
1 058 315,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
882 119,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
882 119,0
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
882 119,0
13
Прочие
300 000,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
300 000,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
300 000,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
300 000,0
5
Погашение бюджетных кредитов
13 300 392,4
01
Погашение бюджетных кредитов
13 300 392,4
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
12 259 222,4
03
Погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
10 495 281,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
1 763 941,4
2
Возврат сумм бюджетных кредитов
1 041 170,0
02
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
1 041 170,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
4 908 263,0
Приобретение финансовых активов
4 908 263,0
13
Прочие
4 908 263,0
9
Прочие
4 908 263,0

7 520 390,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
7 520 390,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
351 247,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
351 247,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
351 247,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
92 869,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
92 869,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
92 869,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
10 749 434,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 749 434,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
151 539,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
44 460,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
93 488,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 459 947,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 744 683,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 003 995,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 457 997,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 858 286,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
328 789,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 259 772,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
588 338,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
422 812,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 955 436,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 582 380,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру

7 520 390,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
7 520 390,0
3
Специализированная медицинская помощь
351 247,0
253
Управление здравоохранения области
351 247,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
351 247,0
5
Другие виды медицинской помощи
92 869,0
253
Управление здравоохранения области
92 869,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
92 869,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
10 749 434,0
253
Управление здравоохранения области
10 749 434,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
151 539,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
44 460,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
93 488,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 459 947,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 744 683,0
1
Социальное обеспечение
10 003 995,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 457 997,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 858 286,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
328 789,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 259 772,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
588 338,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
422 812,0
261
Управление образования области
1 955 436,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 582 380,0
037
Социальная реабилитация

578 224,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
340 765,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 792 891,0
13
Басқалар
11 420 397,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
4 566 143,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
4 566 143,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
225 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 084 437,0
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 231 706,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
25 000,0
9
Басқалар
6 854 254,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 346 097,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 346 097,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 400 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 400 000,0
261
Облыстың білім басқармасы
999 052,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
999 052,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
173 587,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 587,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 302 635,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 302 635,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
888 353,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
888 353,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
744 530,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
744 530,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 051 122,0
1
Борышқа қызмет көрсету
4 051 122,0
257
Облыстың қаржы басқармасы

578 224,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
340 765,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 792 891,0
13
Прочие
11 420 397,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
4 566 143,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
4 566 143,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
225 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
3 084 437,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 231 706,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
25 000,0
9
Прочие
6 854 254,0
257
Управление финансов области
1 346 097,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 346 097,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 400 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 400 000,0
261
Управление образования области
999 052,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
999 052,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
173 587,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
173 587,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 302 635,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 302 635,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
888 353,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
888 353,0
285
Управление физической культуры и спорта области
744 530,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
744 530,0
14
Обслуживание долга
4 051 122,0
1
Обслуживание долга
4 051 122,0
257
Управление финансов области

257
Облыстың қаржы басқармасы
5 490 747,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
5 490 747,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2021 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 12/91-VII шешіміне
4 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактиксы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2021 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 12/91-VII шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

257
Управление финансов области
5 490 747,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
5 490 747,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2021 года
№ 12/91-VII
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2022 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2021 года
№ 12/91-VII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь